• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Amanda Pays  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Narrator – termin z teorii literatury. Podmiot narracji, osoba opowiadająca o wydarzeniach. Głos narratora nie musi być identyczny z głosem autora dzieła.Narrator jest ośrodkiem sytuacji narracyjnej, w obrębie której sytuuje się wobec świata przedstawionego i wobec adresata narracji.Corbin Dean Bernsen (ur. 7 września 1954 roku North Hollywood w stanie Kalifornia) – amerykański aktor, scenarzysta, reżyser oraz producent filmowy i telewizyjny, model.

  Amanda J. Pays (ur. 6 czerwca 1959 w Londynie) – brytyjska aktorka i modelka.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodziła się w Londynie jako córka Joan (z domu Miller), aktorki, i Howarda Reginalda Paysa, agenta teatralnego/byłego aktora. Kiedy miała osiem lat, rozpoczęła naukę w pobliżu klasztoru, gdzie wykazała swoje wczesne umiejętności aktorskie grając zazwyczaj role męskie. Za radą swojej matki wysłała zdjęcie do agencji modelek i niemal natychmiast została przyjęta. W wieku czternastu lat rozpoczęła studia na wydziale dramatu w londyńskiej Academy of Live and Recorded Arts.

  The Tatler ("Plotkarz") – gazeta wydawana w Wielkiej Brytanii przez dwa lata od 12 kwietnia 1709 do 2 stycznia 1711. Cała kolekcja została wydana w roku 1711, pod tytułem The Lucubrations of Isaac Bickerstaff, Esq. Gazetę założył Irlandczyk Richard Steele, który prowadził ją pod pseudonimem Isaac Bickerstaff. Pomagał mu Anglik Joseph Addison. Pisywał do niej Jonathan Swift. W gazecie jako nagłówków używano nazw kawiarni ówcześnie istniejących w Londynie. Dziś istnieje pismo kobiece o tym samym tytule.Matthew „Matt” McColm (ur. 31 stycznia 1965) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, kaskader i model, znany z muskularnej budowy ciała, występował przede wszystkim w filmach akcji.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W wieku 17 lat przez cztery lata pracowała jako modelka dla takich fotografów światowej sławy jak David Bailey, Clive Arrowsmith, Antony Armstrong-Jones, Terence Donovan, John Swannell, Steven Meisel, Patrick Demarchelier, Denis Piel i Matthew Rolston. Była na okładkach „Tatler” (1983), „Queen”, „Vogue” (w sierpniu 1986), „Harper’s Bazaar” (w listopadzie 1989) czy „Mirabella” (w styczniu 1990).

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Antony Charles Robert Armstrong-Jones, 1. hrabia Snowdon, GCVO, RDI (ur. 7 marca 1930 w Londynie) – brytyjski fotograf i twórca filmów dokumentalnych nagrodzony Nagrodą Emmy, który zasiada w Izbie Lordów, jako lord (par) dożywotnio mianowany przez królową w 1999. W latach 1960-1978 był żonaty z brytyjską księżniczką Małgorzatą, siostrą królowej Elżbiety II.

  Po występie w podwójnej roli Carli Martin i Christy Bruckner w melodramacie telewizyjnym HBO Chłodnia (The Cold Room, 1984) z udziałem George’a Segala, pojawiła się na dużym ekranie w komedii Jankes na Oksfordzie (Oxford Blues, 1984) z Robem Lowe i Julianem Sandsem. Była narratorem filmu dokumentalnego Komputerowe marzenia (Computer Dreams, 1988). W dramacie sensacyjnym Sajgon (Off Limits, 1988) zagrała u boku Willema Dafoe, Gregory’ego Hinesa i Scotta Glenna. W filmie akcji Tajna przesyłka (Subterfuge, 1996) grała Alex, zakochaną w muskularnym eks-żołnierzu (Matt McColm).

  Theodore Scott Glenn (ur. 26 stycznia 1941 roku w Pittsburghu w stanie Pensylwania) – amerykański aktor filmowy teatralny i telewizyjny, producent filmowy i kaskader.Ciąża bliźniacza, bliźnięta, dwojaczki – rodzaj ciąży wielopłodowej, w której w macicy rozwijają się jednocześnie dwa płody.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.
  Flash (ang. The Flash) – amerykański serial telewizyjny z gatunku science fiction, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Serial jest spin-offem serialu Arrow, którego twórcami również są Berlanti i Kreisberg. Serial jest emitowany od 7 października 2014 roku przez The CW.
  Fdb.pl Internetowa baza filmowa (fdb.pl) - polski serwis internetowy, poświęcony filmom i ludziom kina. Jedna z największych baz filmowych w Polsce, której autorami są sami użytkownicy. W dniu 19 marca 2012 roku zawierał informacje o 271.324 filmach i 13.659 serialach.
  HBO (akronim od Home Box Office) – komercyjna, płatna, amerykańska stacja telewizyjna nadająca głównie filmy największych wytwórni filmowych z Hollywood oraz produkująca własne seriale telewizyjne. Transmituje też wiele walk boksu zawodowego. Dostępna jest głównie przez sieci kablowe. W skład HBO na terenie Polski wchodzi 5 kanałów: HBO HD, HBO 2 HD, HBO, HBO 2 i HBO Comedy. Spółka HBO jest też właścicielem kanału Cinemax.. Dodatkowo jest dostępna wypożyczalnia filmów HBO ON DEMAND (dawniej HBO Digital). W Polsce HBO jest producentem programów rozrywkowych HBO Na Stojaka i HBO Stand Up Comedy Club.
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Dramat (z gr. δρᾶμα – dráma czyli działanie, akcja) – jeden z trzech rodzajów literackich (obok liryki i epiki). Jest to właściwie rodzaj sztuki na granicy teatru i literatury.
  Vogue – amerykański magazyn skierowany do kobiet, wydawany od końca XIX wieku do dziś. Dotyczy mody, życia gwiazd, lecz zawiera także artykuły z dziedzin sztuki, polityki. Przez wielu jest uważany za najważniejsze kobiece pismo w świecie mody i modelingu.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.