• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alwyn Morris

  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Kanada (ang. i fr. Canada) – państwo położone w Ameryce Północnej, rozciągające się od Oceanu Atlantyckiego na wschodzie do Oceanu Spokojnego na zachodzie i Oceanu Arktycznego na północy. Na południu i północnym zachodzie graniczy ze Stanami Zjednoczonymi, granice morskie: na północy z Danią (Grenlandia) i na wschodzie z Francją (wyspy Saint-Pierre i Miquelon). Drugie państwo świata pod względem powierzchni (po Rosji) oraz 36. pod względem ludności. Kanada jest członkiem ONZ, NAFTA, Wspólnoty Narodów, Frankofonii, NATO, G8, APEC.
  Kajakarstwo – niegdyś odmiana transportu (wodnego), dziś dyscyplina sportów wodnych, oraz rodzaj turystyki lub rekreacji, wykorzystująca kajaki i kanadyjki.

  Alwyn Morris (ur. 22 listopada 1957 w Montrealu) – kanadyjski kajakarz. Dwukrotny medalista olimpijski z Los Angeles.

  Na igrzyskach startował dwukrotnie (IO 84, IO 88). Oba medale wywalczył w 1984, płynąc w dwójce. Partnerował mu Hugh Fisher. Pod nieobecność części sportowców z Bloku Wschodniego triumfowali na dystansie 1000 metrów i byli trzeci na dwukrotnie krótszym dystansie. Na mistrzostwach świata wywalczyli dwa medale, srebro w 1982 i brąz rok później.

  Obecnie jest szefem Morris Mohawk Gaming Group w Kahnawake, jedynego licencjobiorcy marki Bodog w Stanach Zjednoczonych.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.