• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Allison Cameron

  Przeczytaj także...
  Serial medyczny jest seryjną dramatyczną produkcją telewizyjną, w której wydarzenia koncentrują się na szpitalu, personelu karetki pogotowia lub innego środowiska medycznego. W Stanach Zjednoczonych większość seriali medycznych trwa około 45 minut i najczęściej akcja rozgrywa się w szpitalu. Większość aktualnie emitowanych seriali wykracza poza wydarzenia odnoszące się do zawodów postaci i pokazuje niektóre aspekty ich życia osobistego. Może to być np. wątek romansu między dwojgiem lekarzy. Popularnymi przykładami seriali medycznych są Ostry dyżur, Szpital Dobrej Nadziei, Dr House, St. Elsewhere, Chirurdzy oraz Bez skazy.Agnostycyzm (stgr. ἄγνωστος α- a-, bez + γνώσις gnōsis, wiedzy; od gnostycyzmu) – pogląd filozoficzny, według którego obecnie niemożliwe jest całkowite poznanie rzeczywistości. Czasami agnostycyzm oznacza tylko niemożliwość dowiedzenia się, czy Bóg lub bogowie istnieją, czy też nie. Jednym z pierwszych przejawów agnostycyzmu było „Wiem, że nic nie wiem” Sokratesa. Thomas Henry Huxley wprowadził termin agnostycyzm, wykluczając możliwość poznawczą człowieka na polu „istoty” rzeczy jak i „istoty” związków przyczynowo-skutkowych. Agnostycyzm przybiera różne formy i tak agnostyk może być ateistą, teistą albo żadnym z nich.
  Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.

  Allison Cameron – fikcyjna postać, bohaterka dramatu medycznego stacji FOX Dr House, grana przez Jennifer Morrison.

  Historia[]

  Bardzo niewiele wiadomo o jej wcześniejszym życiu. Urodziła się ona około 1979 roku w okolicach Chicago, Illinois. Oboje jej rodzice żyją; ma również starszego brata. W wieku 17 lat została aresztowana, jednak nie wiadomo z jakiego powodu.

  Nie wiadomo również, do jakiej szkoły medycznej uczęszczała, jednak wiadomo, że była wzorową studentką. W wieku dwudziestu jeden lat wyszła za mąż za człowieka umierającego na raka tarczycy. Pół roku później została wdową. Jest agnostyczką.

  Etyka (z stgr. ἦθος ethos – "zwyczaj") – dział filozofii, zajmujący się badaniem moralności i tworzeniem systemów myślowych, z których można wyprowadzać zasady moralne. Etyka bywa też nazywana filozofią moralną.Nowotwory tarczycy – grupa nowotworów wywodzących się z komórek gruczołu tarczowego. Zdecydowana większość (około 90%) nowotworów tarczycy to zmiany łagodne, gruczolaki. Raki tarczycy są nowotworami rzadkimi. Wyróżnia się cztery główne typy raków gruczołu tarczowego: brodawkowaty, pęcherzykowy, rdzeniasty i anaplastyczny. Raki pęcherzykowy i brodawkowy są najczęstszymi rakami tarczycy: rosną wolno, mają tendencję do nawrotów, lepiej rokują u pacjentów poniżej 45. roku życia. Rak rdzeniasty ma dobre rokowanie jeśli ogranicza się do gruczołu tarczowego, a jeśli pojawią się przerzuty poza gruczołem tarczowym, to rokowanie jest gorsze. Rak anaplastyczny jest szybko rosnącym nowotworem, źle reagującym na leczenie.

  Charakterystyka[]

  Cameron jest jednym z członków zespołu House'a, aż do końca trzeciego sezonu, kiedy to zwalnia się. Jej specjalność to alergoimmunologia. Od sezonu 4. pracuje jako lekarz na ostrym dyżurze. Została zatrudniona przez House'a z powodu niebanalnej urody około rok po przyjęciu Chase'a, ale dużo wcześniej niż Foreman.

  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.Immunologia – dziedzina nauki z pogranicza biologii i medycyny zajmująca się biologicznymi i biochemicznymi podstawami reakcji odpornościowo-obronnej ustroju na patogen lub inne obce organizmowi substancje i ciała jak np. toksyny lub transplantaty. Ponadto bada ona prawidłowość tejże reakcji i ewentualne jej zaburzenia.

  Inteligentna, spostrzegawcza, często angażuje się w opiekę nad pacjentami i nie zwraca uwagi na ich pozycję społeczną czy orientację seksualną. Często sprzecza się z House'em w kwestiach etycznych. Prawdopodobnie przez dłuższy czas była zakochana w swoim przełożonym. W piątym sezonie wychodzi za mąż za innego lekarza z dawnego zespołu House'a – Roberta Chase'a, by w szóstym sezonie rozstać się z nim i szpitalem Princeton-Plainsboro. Powodem jej odejścia jest nieetyczne zachowanie jej małżonka umożliwione przez dr House'a i następnie kryte przez dr Foremana: Chase doprowadził bowiem świadomie do śmierci dyktatora-ludobójcy o nazwisku Dibala (seria szósta, odcinek trzeci "The Tyrant"). Potem pojawia się jeszcze w szóstym sezonie, by Chase podpisał papiery rozwodowe oraz w ósmym sezonie, w ostatnim odcinku – jako halucynacja House'a.

  Bibliografia[]

 • Dr Allison Cameron (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-19]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.