Allianz Bank Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Allianz Bank Polska S.A. – były bank komercyjny z siedzibą w Warszawie funkcjonujący w latach 2008-2012.

Narodowy Bank Polski (NBP) – polski bank centralny z siedzibą w Warszawie. Podstawowym celem działalności NBP jest utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy jednoczesnym wspieraniu polityki gospodarczej Rządu, o ile nie ogranicza to podstawowego celu NBP.Na koniec 2008 roku liczba banków wyniosła 649. Zatrudnionych było ponad 181 tysięcy osób, a 67% banków stanowiły jednostki z przewagą kapitału zagranicznego..W czerwcu 2009 r., sieć placówek bankowych w Polsce osiągnęła poziom 15 017 oddziałów - od tego czasu spada, w listopadzie 2012 - poziom 13 586. Liczba bankomatów w 2011: 17 500 urządzeń.

Oficjalnie uruchomiony na początku 2009 roku. Od początku 2008 roku trwały prace umożliwiające otwarcie pierwszych placówek w kraju.

1 września 2008 roku Allianz Bank Polska SA otrzymał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na rozpoczęcie działalności. Bank obsługiwał klientów indywidualnych poprzez sieć 50 placówek bankowych w całym kraju.

Po dwuletniej działalności banku, w dniu 18 listopada 2010 r. Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. podpisało z Getin Holding SA umowę, na mocy której GETIN Holding nabyło 100% akcji w Allianz Bank Polska.

Allianz Polska – grupa towarzystw ubezpieczeniowych, inwestycyjnych i emerytalnych z siedzibą w Warszawie, istniejąca od 1997 roku. Grupa Allianz Polska należy do Allianz SE, jednego z czołowych ubezpieczycieli na świecie.Bankier.pl – polski serwis internetowy o tematyce finansowo-biznesowej należący do Bonnier Business Polska Sp. z o.o. działający od 2000 roku, wcześniej należał do Grupy Allegro. Siedziba redakcji znajduje się we Wrocławiu. Jeden z największych serwisów tego typu w Polsce. W lipcu 2015 miał blisko 2,1 mln użytkowników

Od 27 czerwca 2011 roku Allianz Bank Polska S.A. oferował swoje produkty i usługi jako Get Bank. W dniu 1 czerwca 2012 roku nastąpiło prawne połączenie Get Bank S.A. oraz Getin Noble Bank S.A. Powstały w wyniku fuzji bank przyjął nazwę Getin Noble Bank S.A.

Przypisy[ | edytuj kod]

Warto wiedzieć że... beta

Bank centralny – instytucja odpowiedzialna za funkcjonowanie systemu bankowego. Zazwyczaj działa jako jednostka państwowa, bądź podporządkowana państwu.
Getin Noble Bank SA - bank, który powstał 4 stycznia 2010 roku w wyniku połączenia Getin Banku SA z Noble Bankiem SA. Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest 6. największym bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów, a 13. pod względem liczby placówek.

Reklama