• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • All That You Can't Leave Behind

  Przeczytaj także...
  Beautiful Day – piosenka rockowej grupy U2, pochodzącą z ich wydanego w 2000 roku albumu All That You Can’t Leave Behind. Utwór został wydany jako singel i odniósł niespodziewanie duży sukces, osiągając status złotej płyty. Piosenka przyniosła zespołowi trzy nagrody Grammy w 2001. Elevation – piosenka rockowej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2000 roku albumu, All That You Can’t Leave Behind. Została wydana jako trzeci singel promujący tę płytę. Utwór szybko stał się hitem w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Był zawsze utworem otwierającym każdy koncert zespołu, będący częścią trasy Elevation Tour oraz jednym z pierwszych granych podczas trasy Vertigo Tour.
  Brian Eno, właśc. Brian Peter George St. John le Baptiste de la Salle Eno (ur. 15 maja 1948 w Woodbridge, hrabstwo Suffolk) – angielski kompozytor muzyki ambient, producent muzyczny i muzyk rockowy grający na instrumentach klawiszowych i wielu innych. Znany z występów w grupie Roxy Music oraz z kariery solowej. Twórczość Briana Eno zaliczana jest do progresywnego rocka i progresywnego popu, ale także do muzyki awangardowej, elektronicznej, ambient, world – w szerokim pojęciu, eksperymentalnej. Artysta znany jest z awangardowych, multimedialnych realizacji.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  All That You Can’t Leave Behind – dziesiąty album grupy U2, wydany 30 października 2000.

  In a Little While” – ballada rockowa irlandzkiej grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2000 roku albumu, All That You Can’t Leave Behind. U2 – irlandzki zespół rockowy, powstały w Dublinie w roku 1976, pod nazwą U2 występujący od 1978. W jego skład wchodzą: Bono, The Edge, Adam Clayton i Larry Mullen Jr..

  Producentami albumu byli Daniel Lanois i Brian Eno. Krążek nagrano w HQ, Windmill Lane Recording Studios, Westland Studios i Totally Wired w Dublinie oraz na południu Francji.

  All That You Can’t Leave Behind to album, którym muzycy U2 zakończyli okres eksperymentów muzycznych, charakteryzujący lata 90. w ich twórczości i powrócili do bardziej tradycyjnych dźwięków, nie rezygnując jednakże całkowicie z elektronicznych podbarwień (Beautiful Day, Elevation). Piosenki w większości są optymistyczne („Beautiful Day”), lecz są wyjątki jak np. „Stuck in a Moment You Can't Get Out Of”, w którym Bono śpiewa o swoim przyjacielu Michaelu Hutchence, wokaliście INXS, który popełnił samobójstwo.

  The Ground Beneath Her Feet – piosenka rockowej grupy U2, stworzona dla filmu The Million Dollar Hotel, wydana na jego soundtracku, The Million Dollar Hotel: Music from the Motion Picture. Została ona nagrana z udziałem producenta Daniela Lanoisa, grającego na elektrycznej gitarze hawajskiej. Na ścieżce dźwiękowej została zamieszczona jednak inna wersja utworu. Informacje o piosence, jako jej autora podają Salmana Rushdiego, ponieważ tekst utworu pochodzi z jego książki The Ground Beneath Her Feet.Michael Kelland John Hutchence (ur. 22 stycznia 1960 w Sydney, zm. 22 listopada 1997 w Sydney) – wokalista i autor tekstów australijskiej grupy INXS.

  Po wydaniu płyty zespół wyruszył w trasę koncertową o nazwie „Elevation Tour”, w trakcie której odwiedził Amerykę Północną i Europę. W odróżnieniu od wielkich tras z lat 90. koncerty Elevation Tour odbywały się prawie wyłącznie w halach (wyjątki stanowią dwa koncerty w Slane Castle w Irlandii, z których jeden został udokumentowany DVD „U2 Go Home: Live from Slane Castle ”, oraz koncert w Turynie, który odbył się na Stadio Delle Alpi). Utwór „Beautiful Day” do dziś pozostaje jedną z czterech piosenek zespołu, której nie zabrakło na żadnym z koncertów U2 od momentu premiery (pozostałe to „One”, „Vertigo” i „City Of Blinding Lights”).

  Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster. Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  W 2003 album został sklasyfikowany na 139. miejscu listy 500 albumów wszech czasów magazynu Rolling Stone a w roku 2011 na 13. miejscu najlepszych płyt lat'00 XXI wieku .

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. Beautiful Day” 4:08
  2. Stuck in a Moment You Can't Get Out Of” 4:32
  3. Elevation” 3:47
  4. Walk On” 4:56
  5. Kite” 4:26
  6. In a Little While” 3:40
  7. „Wild Honey” 3:46
  8. Peace on Earth” 4:48
  9. When I Look at the World” 4:17
  10. New York” 5:27
  11. „Grace” 5:31
  12. The Ground Beneath Her Feet” (bonus na brytyjskim wydaniu albumu) 3:42

  Sprzedaż i pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Nagrody[ | edytuj kod]

  "Beautiful Day” i „Walk On” zdobyły nagrodę Grammy za piosenkę roku kolejno w 2001 i 2002. Cały album został uznany za album roku. Piosenki z płyty zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów w wielu krajach.

  Walk On – piosenka grupy U2, pochodząca z jej wydanego w 2001 roku albumu All That You Can’t Leave Behind. 19 listopada 2001 roku została wydana jako singel i zdobyła nagrodę Grammy. Bono, właśc. Paul David Hewson, KBE (ur. 10 maja 1960 w Dublinie) – irlandzki muzyk, filantrop, lider grupy rockowej U2.

  Przypisy[ | edytuj kod]
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kite” – ballada rockowa irlandzkiej grupy U2, pochodząca z wydanego w 2000 roku ich albumu, All That You Can’t Leave Behind. Mimo że utwór nie został wydany jako singel, osiągnął bardzo dużą popularność wśród fanów zespołu.
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.