• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • All My Life

  Przeczytaj także...
  Ramones – amerykański zespół rockowy, często postrzegany jako pierwsza grupa grająca punk rock. Powstał w nowojorskiej dzielnicy Queens (Forest Hills) w 1974. Wszyscy jego członkowie nosili pseudonim artystyczny Ramone (w żaden sposób nie byli ze sobą spokrewnieni). W ciągu 22 lat zagrali 2263 koncerty – ostatni w 1996 po festiwalu Lollapalooza. Na przestrzeni pierwszej połowy ostatniej dekady trzech założycieli zespołu zmarło: wokalista Joey Ramone, gitarzysta Johnny Ramone oraz basista Dee Dee Ramone.Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  One by One – czwarty album rockowego zespołu Foo Fighters, wydany 22 października 2002. Została wydana także limitowana edycja wydawnictwa, z teledyskami do utworów "All My Life" i "Walking a Line" oraz innymi dodatkowymi materiałami na DVD. Album uzyskał status platynowej płyty w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie oraz podwójnej platynowej płyty w Australii. W 2003 wydawnictwo zdobyło nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Album.

  All My Life – pierwszy singel rockowego zespołu Foo Fighters z ich czwartego albumu studyjnego, One by One. Został wydany na dwóch płytach 7 września 2002. W 2002 singel zdobył nagrodę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance. W marcu 2005 magazyn Q umieścił singel na 94. miejscu listy 100 Greatest Guitar Tracks Ever!.

  Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  CD1[ | edytuj kod]

  1. „All My Life”
  2. „Sister Europe” (cover Psychadelic Furs)
  3. „Win or Lose”
  4. „All My Life (Director’s Cut)”

  CD2[ | edytuj kod]

  1. „All My Life”
  2. „Danny Says” (cover Ramones)
  3. The One

  Listy przebojów[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Past Winners Search - Foo Fighters (ang.). grammy.com. [dostęp 2011-06-16].
  2. Q Magazine - 100 Greatest Guitar Tracks Ever! (ang.). Q. [dostęp 2011-06-16].
  3. Discography Foo Fighters (ang.). australian-charts.com. [dostęp 2011-06-16].
  4. Discografie Foo Fighters (niderl.). dutchcharts.nl. [dostęp 2011-06-16].
  5. Discography Foo Fighters (ang.). irish-charts.com. [dostęp 2011-06-16].
  6. Discography Foo Fighters (ang.). charts.org.nz. [dostęp 2011-06-16].
  7. Discography Foo Fighters (ang.). swedishcharts.com. [dostęp 2011-06-16].
  8. Chart Stats – Foo Fighters (ang.). chartstats.com. [dostęp 2011-06-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-07-22)].
  9. Foo Fighters Album & Song Chart History (ang.). Billboard. [dostęp 2011-06-16].
  10. Foo Fighters Charts & Awards (ang.). AllMusic. [dostęp 2011-06-16].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka
 • "The One" – singel amerykańskiego zespołu rockowego Foo Fighters, wydany 18 marca 2002. Utwór nigdy nie został wydany na płycie studyjnej grupy, ale umieszczono go na soundtracku do filmu Kwaśne pomarańcze oraz na stronie B singla "All My Life".
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.