• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • All Media Guide

  Przeczytaj także...
  AllGame (poprzednio All Game Guide) – komercyjna strona internetowa zawierająca bazę danych na temat gier na automaty, gier komputerowych i producentów konsol do gier.Rovi Corporation – amerykańska firma specjalizująca się w licencjonowaniu oprogramowania oraz jego zabezpieczaniu przed kopiowaniem.
  Big Rapids – miasto w USA, w stanie Michigan, na Półwyspie Dolnym, w regionie Zachodnim (West Michigan), administracyjna siedziba władz hrabstwa Mecosta.
  Logo przedsiębiorstwa

  All Media Guide, AMG – przedsiębiorstwo, które posiada oraz utrzymuje AllMusic, AllMovie i AllGame. AMG powstało w 1990 dzięki Michaelowi Erlewine'owi. Firma została założona w Big Rapids, w celu stworzenia archiwum wszystkich plików muzycznych. W roku 1999 AMG przeniesiono do Ann Arbor.

  Ann Arbor – miasto w USA, centrum administracyjne hrabstwa Washtenaw, w stanie Michigan, około 60 km na zachód od Detroit.Baza danych – zbiór danych zapisanych zgodnie z określonymi regułami. W węższym znaczeniu obejmuje dane cyfrowe gromadzone zgodnie z zasadami przyjętymi dla danego programu komputerowego specjalizowanego do gromadzenia i przetwarzania tych danych. Program taki (często pakiet programów) nazywany jest „systemem zarządzania bazą danych” (ang. database management system, DBMS).

  AMG stworzyła obszerne bazy danych o filmach, grach, wydawnictwach muzycznych i książkach audio. Bazy są wykorzystywane do punktu sprzedaży systemów w dziesiątkach tysięcy sklepów na całym świecie.

  W 2007 roku firma Macrovision ogłosiła zawarcie umowy zakupu wszystkich przewodników multimedialnych AMG.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Macrovision Agrees to Acquire All Media Guide Holdings, Inc. (ang.). BusinessWire, 2007-11-06. [dostęp 2011-05-24].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.618 sek.