• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alice in Chains: The Untold Story  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Alice in Chains – amerykańska grupa muzyczna utworzona w 1987 roku z inicjatywy wokalisty Layne’a Staleya oraz gitarzysty Jerry’ego Cantrella. Jest kolejnym zespołem wywodzącym się z Seattle, który osiągnął sukces komercyjny. Grupa bardzo często zaliczana jest do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle”, wraz z takimi wykonawcami jak Pearl Jam oraz Soundgarden. Muzyka stworzona przez zespół jest mroczna i ciężka, lecz bardzo melodyjna. Odznacza się różnorodnością brzmienia, sprawiającą że zespół trudno jest przypisać do konkretnego gatunku. Grupa powszechnie identyfikowana jest z nurtem grunge, lecz czerpiąca inspirację z szeroko pojętej muzyki metalowej lat 70. Zawiera w sobie elementy ciężkich metalowych riffów spod znaku Black Sabbath oraz melodyjnego hard rocka spod znaku Led Zeppelin, przeplatanego łagodniejszymi i utrzymanymi w stylistyce muzyki akustycznej kompozycjami. Charakterystyczną cechą zespołu są rozbudowane aranżacyjnie utwory, oraz odrębny styl wokalny, który często zawiera zharmonizowane linie wokalne.New York Daily News - piąta pod względem rozpowszechnienia gazeta codzienna w Stanach Zjednoczonych, z dziennym nakładem 632.595 egzemplarzy. Powstała w 1919 roku i była pierwszą amerykańską gazetą drukowaną w formie tabloidu. Jej właścicielem jest Mortimer Zuckerman. Daily News zdobyła dziesięć nagród Pulitzera.

  Alice in Chains: The Untold Story − książka autorstwa amerykańskiego dziennikarza Davida de Soli, znanego z CNN i Reutersa, będąca biografią zespołu muzycznego Alice in Chains. Została opublikowana 4 sierpnia 2015.

  Pod koniec lipca 2015, wydawnictwo Macmillan Publishers udostępniło na swojej oficjalnej stronie internetowej pierwszy rozdział książki. By rzetelniej móc przygotować się do pracy, autor odbył szereg wywiadów z osobami z najbliższego otoczenia zespołu, przeglądał setki stron rejestrów publicznych oraz odbył kilka podróży do rodzinnego miasta grupy − Seattle. W jednym z wywiadów promocyjnych, de Sola przyznał: „Cztery lata temu szukałem książki o Alice in Chains, która nie istniała. To właśnie w tamtym momencie wpadłem na pomysł napisania jej samemu. Napisałem ją jako osoba będąca obiektywna i znajdująca się z zewnątrz, nie jako fan”.

  Blabbermouth.net – wortal internetowy poświęcony muzyce rockowej i metalowej. Serwis został utworzony 3 marca 2001 roku przez Borivoja Krgina. Na stronie, oprócz wiadomości muzycznych znajdują się recenzje płyt CD i DVD oraz forum dyskusyjne.Cable News Network (CNN) – amerykańska telewizja informacyjna, założona w 1980 przez Teda Turnera i Reese Schonfelda.

  Opis[ | edytuj kod]

  Książka Alice in Chains: The Untold Story jest zbiorem informacji zgromadzonych przez dziennikarza Davida de Solę. Autor przeprowadzał wywiady z członkami rodzin muzyków, w tym między innymi z przybraną siostrą Layne’a Staleya Jamie Brooke, ojczymem Jimem i przyrodnim bratem Kenem Elmerem, oraz osobami z branży muzycznej i bliskiego otoczenia zespołu. Autor gromadził informacje ze źródeł, które pozwoliły mu kompleksowo przedstawić dzieje zespołu od momentu powstania. Przeglądał setki stron rejestrów publicznych oraz, jak sam przyznał, odbył pięć lub sześć podróży do Seattle, gdzie spędzał od siedmiu do dziesięciu dni. 5 kwietnia 2012, w 10. rocznicę śmierci Layne’a Staleya, de Sola opublikował na łamach miesięcznika „The Atlantic Monthly” obszerny artykuł poświęcony muzykowi.

  Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.
  Narkomania (gr. narke – odurzenie, mania – szaleństwo) – potoczne określenie odnoszące się do uzależnienia od substancji chemicznych wpływających na czynność mózgu. Narkomania charakteryzuje się:
  The Atlantic Monthly (również określany mianem The Atlantic) amerykański miesięcznik założony w Bostonie w 1857 roku. Początkowo był to periodyk stricte literacki i kulturalny, obecnie skupia się na stosunkach międzynarodowych, polityce, ekonomii oraz kulturze.
  William DuVall (ur. 6 września 1967 w Atlancie) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, a także producent muzyczny. Założyciel rockowej formacji Comes with the Fall. Od 2006 członek amerykańskiej grupy muzycznej Alice in Chains. W pierwszej połowie lat 80. był silnie związany z nurtem hardcore punk, gdzie występował w formacjach Awareness Void of Chaos oraz Neon Christ. W latach 90. był członkiem zespołów czerpiących z tradycyjnego rocka No Walls oraz Madfly. Od 1999 do 2008 był frontmanem grupy Comes with the Fall, z którą nagrał trzy albumy studyjne. DuVall zdobył dyplom z filozofii, specjalizując się w tematach religijnych.
  Agencja Informacyjna Reutera (ang. Reuters Group plc) − jedna z najbardziej znanych i największych na świecie agencji prasowych.
  Heavy metal (często nazywany po prostu metalem) jest podgatunkiem muzyki rockowej powstałym na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, głównie w Wielkiej Brytanii i USA. Grupy, które odpowiedzialne są za powstanie gatunku wprowadziły ciężkie, ostre brzmienia, z długimi, mocno przesterowanymi solówkami gitarowymi i ostrą perkusją.
  Trasa koncertowa, tournée (fr. tournée, IPA /tuʁ.ne/) – szereg następujących po sobie koncertów na żywo artysty lub grupy muzycznej i wykonywanych zgodnie z ustalonym harmonogramem w określonym rejonie geograficznym.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.