• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ali Kaabi

  Przeczytaj także...
  XII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – odbyły się w dniach 13 czerwca – 11 lipca 1982 roku w Hiszpanii. Były to pierwsze finały na których wystąpiły 24 zespoły. Decyzję o zwiększeniu liczby reprezentacji uczestniczących w finałach spowodowało spopularyzowanie telewizji.Reprezentacja Meksyku w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarski Meksyku. Od 1923 roku reprezentuje Meksyk w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich.
  Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Niemiec w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo niemieckie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB).

  Ali Kaabi (ur. 15 listopada 1953) - tunezyjski piłkarz, występujący na pozycji obrońcy. Uczestnik Mistrzostw Świata 1978.

  Kariera klubowa[]

  Podczas Mistrzostw Świata 1978 reprezentował barwy klubu Club Olympique des Transports.

  Kariera reprezentacyjna[]

  Z reprezentacją Tunezji uczestniczył w zwycięskich eliminacjach do Mistrzostw Świata 1978.

  Na Mundialu wystąpił we wszystkich trzech meczach grupowych z: reprezentacją RFN, reprezentacją Polski oraz reprezentacją Meksyku. W meczu z Meksykiem strzelił pierwszą, historyczną bramkę dla Tunezji na Mistrzostwach Świata.

  XI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 1978 roku odbyły się w Argentynie. W turnieju udział wzięło 16 drużyn (również Polska), rozegrano 38 spotkań. Finał Argentyna-Holandia po dogrywce zakończył sie zwycięstwem gospodarzy 3:1, dwie bramki w tym meczu zdobył król strzelców turnieju – Mario Kempes (Argentyna). Łącznie zdobył 6 goli.Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rzeczypospolitej Polski w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN).

  Później uczestniczył w przegranych eliminacjach do Mistrzostw Świata 1982.

  Linki zewnętrzne[]

 • Statystyki na fifa.com
 • Profil na worldfootball.net • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.