• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alfred Hitchcock przedstawia

  Przeczytaj także...
  Alfred Joseph Hitchcock (ur. 13 sierpnia 1899 w Londynie, zm. 29 kwietnia 1980 w Los Angeles) – brytyjski reżyser i producent filmowy odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego, pionier suspensu i thrillera psychologicznego. Po zrealizowaniu wielu udanych filmów w Wielkiej Brytanii przeniósł się do Hollywood. W 1956 otrzymał obywatelstwo amerykańskie. Często uważany jest za najlepszego brytyjskiego reżysera wszech czasów i jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych reżyserów w historii kina. Do jego najważniejszych filmów należą: Okno na podwórze, Zawrót głowy, Psychoza, Północ, północny zachód, Ptaki, Rebeka.Nowa seria Alfred Hitchcock przedstawia (ang. The New Alfred Hitchcock Presents) – amerykański serial, będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Alfred Hitchcock przedstawia (ang. Alfred Hitchcock Presents) – amerykański serial będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne. Serial ten był emitowany w latach 1955-1962. Alfred Hitchcock pojawiał się zawsze na początku i na końcu każdego odcinka serialu, komentując go.

  Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem lub Godzina z Alfredem Hitchcockiem (ang. The Alfred Hitchcock Hour) – amerykański serial, będący antologią, na którą składały się wyreżyserowane przez różnych reżyserów krótkie filmiki kryminalne.

  Popularność serialu zaowocowała kolejnymi cyklami:

 • w latach 1962-1965 nadawano Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem (The Alfred Hitchcock Hour)
 • w latach 1985-1989 – już po śmierci Hitchcocka - zrealizowano Alfred Hitchcock znów przedstawia (The New Alfred Hitchcock Presents), który obejmował zarówno nowe filmy, jak i współczesne wersje odcinków z lat 50. i 60.
 • Linki zewnętrzne[]

 • Alfred Hitchcock przedstawia w bazie filmweb.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.