Alfa Romeo 6C 2500

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Alfa Romeo 6c 2500 – samochód firmy Alfa Romeo, z serii Alfa Romeo 6C, po raz pierwszy zaprezentowany w 1938 roku.

{{Auto infobox}} Nieznane pola: "szerokość z lusterkami". Fiat Topolino – samochód 2-osobowy, zaprezentowany po raz pierwszy w 1936 roku, produkowany do roku 1955. Alfa Romeo 6C – seria samochodów osobowych produkowanych przez włoskie przedsiębiorstwo Alfa Romeo w latach 1947-1951.

Wersje modelu[ | edytuj kod]

Początkowo model 6C 2500 oferowano w dwóch wersjach, w stonowanym, komfortowym oraz atrakcyjnym nadwoziu, produkowanym w turyńskiej siedzibie firmy, ale Alfa roztropnie uruchomiła produkcję sportowej wersji z mniejszym o 250 mm rozstawem osi. Ta druga wkrótce okazała się niezwykle atrakcyjna dla mniejszych warsztatów nadwoziowych. Obie wersje charakteryzowały się aerodynamicznie ukształtowanymi przednimi częściami nadwozia, z reflektorami wtopionymi w nadwozie pomiędzy błotnikami a osłoną chłodnicy.

Carrozzeria Pininfarina – biuro projektowe specjalizujące się w tworzeniu samochodów koncepcyjnych i projektowaniu modeli seryjnych, zwłaszcza samochodów sportowych. Siedziba firmy znajduje się w Trofarello niedaleko Turynu, we Włoszech.Portello – stacja metra mediolańskiego linii M5. Znajduje się na rogu ulic viale Lodovico Scarampo oraz via Bartolomeo Colleoni w Mediolanie. Stacja zlokalizowana jest pomiędzy przystankami Tre Torri i Lotto. Otwarcie nastąpiło w 2015 roku.


Podstrony: 1 [2] [3]
Reklama