• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alexandra Grey

  Przeczytaj także...
  Pamięć ejdetyczna (gr. είδος - to, co jest widziane), pamięć fotograficzna, wyobraźnia ejdetyczna to zdolność odtwarzania złożonych obrazów, dźwięków i innych obiektów z bardzo dużą dokładnością, którą według niektórych badań dysponują nieliczne osoby. Pamięć ejdetyczna była badana przez takich psychologów jak Erich Jaensch i Aleksander Łuria, opisywana przez Habera.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.
  Jackson Avery – fikcyjny bohater serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywany przez Jesse Williamsa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

  Alexandra Caroline Grey (znana jako Lexie) to fikcyjna postać serialu serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Chyler Leigh, a stworzona przez Shondę Rhimes.

  Opis postaci[ | edytuj kod]

  Ukończyła Harvard Medical School. Jest przyrodnią siostrą Meredith Grey, córką jej ojca, Thatchera Greya oraz jego drugiej żony, Susan Grey. Ma pamięć fotograficzną, przez co czasami nazywana jest Lexopedią.

  Historia postaci[ | edytuj kod]

  Jest w dobrych relacjach z ojcem. Jej matka Susan Grey zmarła z powodu czkawki. Na początku stażu w szpitalu jest nielubiana przez Meredith, lecz z czasem siostra łagodnieje i daje się jej poznać. Gdy rozpoczęła staż w Seattle Grace Hospital, przespała się z Alexem Karevem. Następnie zakochała się bez wzajemności w George’u i z nim zamieszkała.

  Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes. Alexander Michael Karev – fikcyjna postać serialu ABC Chirurdzy. Bohater grany przez Justina Chambersa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

  Po jakimś czasie, zaczęła się spotykać z Markiem Sloanem, wbrew woli swojej siostry i Dereka. Lexie zerwała z nim, w czasie pojawienia się córki Sloana, ponieważ Mark powiedział, że gdyby musiał wybrać, wybrałby córkę. Później zaczęła sypiać z Alexem Karevem, myśląc, iż nie zacznie nic do niego czuć. W ostatnich odcinkach jest miotana uczuciami między Markiem Sloanem, który zaproponował jej małżeństwo, a Alexem Karevem, który zgodził się by byli razem. W czasie napadu Gary’ego Clarka, Lexie, wspólnie ze Sloanem, opiekuje się rannym Alexem. W krytycznym momencie mówi Karevowi, że go kocha.

  Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).Meredith Grey – fikcyjna postać, główna bohaterka serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Ellen Pompeo, a została stworzona przez Shondę Rhimes.

  W siódmym sezonie Lexie cierpi na bezsenność spowodowaną traumą po wydarzeniach z finału 6. sezonu. Kiedy w końcu zasypia, śpi 50 godzin bez przerwy. Mark nadal usiłuje odzyskać Lexie, ta jednak przez długi czas pozostaje nieugięta. W końcu jednak daje się zaprosić na randkę i całuje się ze Sloanem. Ale gdy dowiaduje się, że Callie spodziewa się dziecka z Markiem, rozstaje się z nim. Zaczyna sypiać z Jacksonem Averym.

  Próbuje stworzyć związek z Jacksonem, jednak cały czas pamięta o Marku. Avery, widząc jej niepewność, odchodzi aby dać jej przestrzeń. Od tego czasu Lexie stara się powiedzieć Markowi, że ten jest miłością jej życia. Decyduje się na to w odcinku 22. sezonu 8. Jednak w finale tego samego sezonu Lexie ginie w katastrofie samolotu. Przed śmiercią Mark wyznaje jej, że ją kocha i niedługo sam umiera na skutek obrażeń wewnętrznych.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Lexie Grey (ang.). ABC's Official site. [dostęp 2012-04-18].
 • Dr Lexie Grey (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-18].
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.