• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alex Avila

  Przeczytaj także...
  Washington Nationals (popularnie The Nats) - amerykańska drużyna baseballowa z siedzibą w Waszyngtonie, grająca we wschodniej dywizji National League.Home run (czasem zwany asem) – odbicie piłki w baseballu, po którym pałkarz (batter) zdobywa wszystkie cztery bazy i tym samym punkt (run) dla swojego zespołu. Podczas home runa punkty zdobywają także inni zawodnicy okupujący bazy w momencie uderzenia. Sytuacja, gdy wszystkie bazy są zajęte i drużyna zdobywa 4 punkty, to grand slam.
  Klub farmerski, zwany też "drużyna farmerska", "klub satelicki", "farma" (ang. farm team), bądź afiliacja – klub lub drużyna będący jednostką stowarzyszoną dla klubu nadrzędnego, występującego w wyższej klasie rozgrywkowej.

  Alexander Thomas Avila (ur. 29 stycznia 1987) – amerykański baseballista występujący na pozycji łapacza w Arizona Diamondbacks.

  Przebieg kariery[ | edytuj kod]

  Avila został wybrany w 2005 roku w 34. rundzie draftu przez Detroit Tigers, ale nie podpisał kontraktu, gdyż zdecydował się podjąć studia na University of Alabama. W ciągu trzech lat występów w zespole Alabama Crimson Tide, uzyskał średnią uderzeń 0,250, zdobył 36 home runów, zaliczył 165 RBI. W 2008 ponownie przystąpił do draftu, w którym został wybrany w piątej rundzie przez Detroit Tigers.

  Grand slam – w baseballu jest to home run, podczas którego wszystkie trzy bazy są zajęte w momencie uderzenia. W efekcie drużyna zdobywa 4 runy (4 punkty); jest to maksymalna liczna punktów jaką dany zespół może zdobyć w jednej zagrywce.Wolny agent (ang. free agent) – termin używany w profesjonalnym sporcie, oznaczającym zawodnika, któremu wygasł kontrakt z dawnym zespołem i może podpisać kontrakt z innym. Wyrażenie to ma swoje korzenie w sportach północnoamerykańskich i tam jest najszerzej stosowane.

  Po występach w klubach farmerskich Tigers (West Michigan Whitecaps (Class-A) i Erie SeaWolves (Double-A), 6 sierpnia 2009 zaliczył debiut w Major League Baseball, w meczu przeciwko Baltimore Orioles, zaliczając dwa uderzenia (w tym double'a) i RBI. Dzień później w spotkaniu z Minnesota Twins zdobył pierwszego home runa w MLB, w pierwszym podejściu do odbicia. 2 czerwca 2013 był łapaczem w meczu, w którym po błędzie sędziego Jima Joyce’a, miotacz Armando Galarraga został pozbawiony perfect game.

  Minnesota Twins – drużyna baseballowa grająca w centralnej dywizji American League, ma siedzibę w Minneapolis w stanie Minnesota. Zespół gra na stadionie Target Field.Mecz Gwiazd ligi MLB, znany również jako "Letni Klasyk" (ang. Midsummer Classic) to coroczny mecz pomiędzy zawodnikami z National League a zawodnikami z American League, wybieranych przez fanów, zawodników, trenerów i menedżerów. Mecz Gwiazd rozgrywany jest zazwyczaj w drugi wtorek lipca i stanowi symboliczną połowę sezonu rozgrywek MLB. W latach 1959-1962, każdego sezonu rozgrywane były 2 mecze. Zwyczajowo zawodnicy występujący w ten dzień mają założone swoje klubowe stroje.

  W 2011 po raz pierwszy wystąpił w All-Star Game i otrzymał Silver Slugger Award. 30 lipca 2013 w meczu międzyligowym przeciwko Washington Nationals zdobył pierwszego w MLB grand slama po piłce narzuconej przez Stephena Strasburga.

  W listopadzie 2015 jako wolny agent podpisał roczny kontrakt z Chicago White Sox. W grudniu 2016 został zawodnikiem Detroit Tigers, w lipcu 2017 Chicago Cubs, zaś w styczniu 2018 Arizona Diamondbacks.

  Nagrody i wyróżnienia[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Alex Avila Statistics (ang.). baseball-reference.com. [dostęp 8 marca 2014].
  2. Alex Avila Baseball Statistics (ang.). thebaseballcube.com. [dostęp 8 marca 2014].
  3. Cabrera, Avila homer; Tigers stretch Central lead to 3 games (ang.). espn.com. [dostęp 8 marca 2014].
  4. Umpire: 'I just cost that kid a perfect game' (ang.). espn.com. [dostęp 8 marca 2014].
  5. Avila's slam off Strasburg sends Anibal, Tigers to win (ang.). detroit.tigers.mlb.com. [dostęp 8 marca 2014].
  6. White Sox sign catcher Avila to one-year deal (ang.). mlb.com. [dostęp 3 grudnia 2015].
  Run batted in (w skrócie RBI) – w baseballu i softballu statystyka dla pałkarzy, dzięki którym po odbiciu piłki, inny zawodnik (po uprzednim zajęciu bazy) zaliczył run (statystyka nieliczona w przypadku popełnienia błędu lub po rozegraniu podwójnego autu przez drużynę broniącą). Pałkarz może jednocześnie zaliczyć run i RBI, jeśli zdobędzie home runa.Batting average (BA, pl. średnia uderzeń) – statystyka w baseballu, softballu i krykiecie. W rozgrywkach baseballowych średnią uderzeń pałkarza liczy się poprzez stosunek liczby uderzeń do liczby pojawienia się na pałce; w krykiecie zaś poprzez stosunek liczby runów zdobytych przez batsmana do liczby jego wyeliminowań.
  Warto wiedzieć że... beta

  Uniwersytet Alabamy (ang. University of Alabama) – amerykański uniwersytet publiczny z siedzibą w Tuscaloosa w stanie Alabama.
  Perfect game – to pełny mecz rozegrany przez miotacza, w którym nie dopuścił do zdobycia bazy przez drużynę atakującą, w jakikolwiek sposób (uderzenie, walk, błąd, hit by pitch). Perfect game jest zawsze no-hitterem i shutoutem. W 143–letniej historii Major League Baseball rozegrano 23 perfect games, po raz pierwszy w 1880 roku, zaś w Nippon Professional Baseball 16.
  Major League Baseball (MLB) − najważniejsza amerykańska liga baseballu. Uczestniczy w niej 30 drużyn. Składa się z dwóch lig: National League i American League, a każda dzieli się na trzy dywizje (wschodnia, centralna i zachodnia).
  Arizona Diamondbacks - drużyna baseballowa grająca w zachodniej dywizji National League, z siedzibą w Phoenix w stanie Arizona
  Stephen James Strasburg (ur. 20 lipca 1988) – amerykański baseballista, występujący na pozycji miotacza w Washington Nationals.
  Detroit Tigers - drużyna baseballowa grająca w dywizji centralnej American League. Ma siedzibę w Detroit w stanie Michigan. Jest jedną z 4 drużyn grających w American League obok Boston Red Sox, Chicago White Sox oraz Cleveland Indians, która nadal znajduje się w mieście utworzenia drużyny.
  At bat – statystyka w baseballu dla pałkarza. Jest to liczba jego podejść do bazy domowej w celu odbicia piłki. Brana pod uwagę tylko w przypadku zdobycia bazy poprzez uderzenie, zdobycia bazy po popełnieniu błędu przez drużynę broniącą oraz w przypadku wyeliminowania pałkarza przez miotacza.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.69 sek.