• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aleksiej Miedwiediew - kolarz

  Przeczytaj także...
  Język rosyjski (ros. русский язык, russkij jazyk; dawniej też: język wielkoruski) – język należący do grupy języków wschodniosłowiańskich, posługuje się nim jako pierwszym językiem około 145 mln ludzi, ogółem (według różnych źródeł) 250-300 mln. Jest językiem urzędowym w Rosji, Kirgistanie i na Białorusi, natomiast w Kazachstanie jest językiem oficjalnym oraz jest jednym z pięciu języków oficjalnych a jednocześnie jednym z sześciu języków konferencyjnych Organizacji Narodów Zjednoczonych. Posługuje się pismem zwanym grażdanką, graficzną odmianą cyrylicy powstałą na skutek jej upraszczania.Letnie igrzyska olimpijskie – międzynarodowe zawody sportowe organizowane co 4 lata przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie. Zwycięstwo na igrzyskach olimpijskich uznawane jest przez sportowców większości dyscyplin za najbardziej prestiżowe osiągnięcie.
  Finlandia, Republika Finlandii (fiń. Suomi, Suomen Tasavalta; szw. Finland, Republiken Finland) – państwo w Europie Północnej, powstałe po odłączeniu od Rosji w 1917. Członek Unii Europejskiej. Graniczy od zachodu ze Szwecją, od północy z Norwegią i od wschodu z Rosją. Od zachodu ma ponadto dostęp do Morza Bałtyckiego.

  Aleksiej Miedwiediew (ros. Алексей Медведев, ur. 21 maja 1983) – rosyjski kolarz górski i szosowy, złoty medalista mistrzostw Europy MTB.

  Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.7. Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB – zawody sportowe, które odbyły się 23 sierpnia 2009 roku w austriackim Stattegg.

  Kariera[]

  Największy sukces w karierze Aleksiej Miedwiediew osiągnął w 2011 roku, kiedy zdobył złoty medal w maratonie podczas mistrzostw Europy MTB w Dohňanach. W zawodach tych wyprzedził Fina Jukkę Vastarantę oraz Niemca Tima Bohme. Był ponadto szósty na mistrzostwach świata w maratonie MTB w Stattegg w 2009 roku oraz ósmy na rozgrywanych trzy lata później mistrzostwach świata w maratonie MTB w Ornans. Miedwiediew startuje także w wyścigach szosowych, jednak nie osiągnął większych sukcesów. Nigdy nie startował na igrzyskach olimpijskich.

  Dohňany – wieś na Słowacji, w kraju trenczyńskim, w powiecie Púchov. Według spisu ludności z 2011 roku wieś liczyła 1739 mieszkańców. W 2011 roku odbyły się tam mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim.Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  Linki zewnętrzne[]

 • Profil na cyclingarchives.com (ang.)
 • 10. Mistrzostwa Świata w Maratonie MTB – zawody sportowe, które odbyły się 7 października 2012 roku we francuskiej miejscowości Ornans.Jukka Vastaranta (ur. 29 marca 1984 w Tampere) – fiński kolarz górski i szosowy, srebrny medalista szosowych mistrzostw świata juniorów i wicemistrz Europy MTB.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.062 sek.