• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aleksandra Kruk

  Przeczytaj także...
  Przyjmujący – pozycja na boisku w siatkówce. Zadaniem przyjmującego jest odbieranie piłki po zagrywce i gra obronna, połączona z atakiem ze skrzydła bądź z głębi pola (atak z szóstej strefy).Wisła Warszawa – polska kobieca drużyna siatkarska z Warszawy utworzona w 2014 roku, będąc jedną z sekcji Fundacji Wisła Warszawa. Od 2015 roku zespół występuje w I lidze.
  Elbląg (łac. Elbinga, Elbingus, niem. Elbing, prus. Elbings, rus. Эльблонг) – miasto na prawach powiatu w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba władz powiatu elbląskiego i gminy wiejskiej Elbląg, ale miasto nie wchodzi w ich skład, stanowiąc odrębną jednostkę samorządu terytorialnego. Od 1992 stolica diecezji elbląskiej. Najstarsze miasto w województwie, jedno z najstarszych w Polsce (rok założenia 1237, prawa miejskie 1246). Miasto posiadało prawo do czynnego uczestnictwie w akcie wyboru króla. Także najniżej położone miasto w Polsce. Leży u ujścia rzeki Elbląg do Zalewu Wiślanego. Według danych z 30 czerwca 2012 r. ma 123 977 mieszkańców.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Aleksandra Goniewicz z domu Kruk (ur. 29 października 1984 roku w Elblągu) − polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej, reprezentantka kraju. W sezonie 2012/2013 zawodniczka Budowlanych Łódź, a następnie w greckiej drużynie AEK Ateny. Od sezonu 2014/2015 reprezentuje Wisłę Warszawa.

  Reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet (zwyczajowo zwana również: reprezentacją narodową, kadrą narodową, drużyną narodową) – najważniejszy żeński zespół siatkarski w kraju, powoływany przez selekcjonera, w którym występować mogą wszystkie zawodniczki posiadające obywatelstwo polskie, niezależnie od wieku, narodowości czy wyznania. Za jej funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS).Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  W 2011 roku wraz z reprezentacją wzięła udział w Pucharze Jelcyna oraz w World Grand Prix.

  Kluby[]

  Sukcesy[]

  Reprezentacyjne[]

 • 2014 − Silver medal with cup.svg wicemistrzostwo Grecji
 • Akademickie[]

 • 2004 − Gold medal with cup.svg akademickie mistrzostwo Europy
 • 2005 − Gold medal with cup.svg akademickie mistrzostwo Europy
 • Młodzieżowe[]

 • 1999 − Gold medal with cup.svg mistrzostwo Polski młodziczek
 • 2001 − Bronze medal with cup.svg brązowy medal mistrzostw Polski juniorek i kadetek
 • 2002 − Silver medal with cup.svg wicemistrzostwo Polski juniorek
 • 2003 − Gold medal with cup.svg mistrzostwo Polski juniorek
 • Przypisy

  1. Profil zawodniczki na stronie Gedanii (pol.). www.energa-gedania.pl. [dostęp 29 maja 2012].
  2. Aleksandra Kruk w Budowlanych Łódź (pol.). www.siatka.org. [dostęp 29 maja 2012].
  3. Profil zawodniczki na stronie Budowlanych (pol.). www.budowlanilodz.pl. [dostęp 7 czerwca 2012].
  4. Aleksandra Kruk w AEK Ateny (pol.). www.blokaut.net. [dostęp 29 czerwca 2013].
  5. Profil zawodniczki na stronie agencji menedżerskiej (pol.). www.sportagent.pl. [dostęp 29 maja 2012].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Beef Master Budowlani Łódź – polska kobieca drużyna siatkarska z Łodzi utworzona w 2006 roku, będąc jedną z sekcji Klubu Sportowego "Budowlani". Od 14 października 2009 roku klub działa jako Sportowa Spółka Akcyjna. Do sezonu 2011/2012 sponsorem tytularnym zespołu były zakłady chemiczne Organika SA Łódź. Przed sezonem 2013/2014 sponsorem tytularnym została firma ZPM Biernacki, właściciel marki Beef Master. Zdobywca Pucharu Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzyń i Pucharu CEV. Od 2009 roku zespół występuje w ORLEN Lidze. Posiada także grupy młodzieżowe.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Grand Prix w piłce siatkowej kobiet 2011 - siatkarski turniej rozegrany w dniach 5-28 sierpnia 2011 r. Finał z udziałem ośmiu drużyn odbył się w Makau.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.022 sek.