• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alejandro Puerto

  Przeczytaj także...
  Mistrzostwa świata w zapasach rozegrane zostały po raz pierwszy w stylu klasycznym w 1904 roku w Wiedniu, a w stylu wolnym w 1951 roku w Helsinkach. Kobiety przystąpiły do rywalizacji w 1987 roku w Lørenskog. Zawody organizuje FILA.XXVI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w dniach 19 lipca - 4 sierpnia 1996 roku.
  1 października jest 274. (w latach przestępnych 275.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 91 dni.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Alejandro Puerto Díaz (ur. 1 października 1964) – kubański zapaśnik w stylu wolnym. Dwukrotny olimpijczyk. Złoty medalista na Igrzyskach w Barcelonie 1992, piętnaste miejsce w Atlancie 1996 w wadze do 57 kg.

  Republika Kuby (nazwa oficjalna República de Cuba) – państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo to składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz szeregu otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów – zawody sportowe rozgrywane co cztery lata (zazwyczaj w środkowym roku miedzy letnimi igrzyskami olimpijskimi), w których starują sportowcy z krajów Ameryki Środkowej, Karaibów, Meksyku, Bermudów, a także państw południowoamerykańskich: Gujany, Kolumbii, Surinamu i Wenezueli.

  Sześciokrotny uczestnik mistrzostw Świata, dwa razy złoty medalista w 1990 i 1994 roku. Czterokrotny medalista Igrzysk Panamerykańskich, złoty w 1987 roku. Cztery razy wygrywał na Mistrzostwach Panamerykańskich. Triumfator Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów w 1986 i 1990 roku. Mistrz Ameryki Centralnej w 1984 i 1990 roku. Drugi w Pucharze Świata w 1986 i 1988; trzeci w 1989 i 1993 roku.

  XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.Zapasy – sport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników - walka odbywa się wręcz przez stosowanie chwytów.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Alejandro Puerto Bio, Stats, and Results | Olympics at Sports-Reference.com, www.sports-reference.com [dostęp 2017-11-16] (ang.).

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Alejandro Puerto na Fila-official.com
 • Kariera na radiorebelde.cu
 • Puchar Świata w zapasach to zawody rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej - FILA. W turnieju biorą udział najlepsze drużyny z każdego kontynentu. Decyduje ranking ustalany na podstawie wyników z poprzednich Mistrzostw Świata.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.923 sek.