Alcover

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Położenie gminy na mapie comarki Alt Camp.
Escut d'Alcover.svg

Alcovergmina w Hiszpanii, w Katalonii, w prowincji Tarragona, w comarce Alt Camp.

Tarragona – prowincja Hiszpanii współtworząca wspólnotę autonomiczną Katalonii. Powstała w roku 1833. Stolicą jest miasto o tej samej nazwie. Graniczy z prowincjami: Lleida, Barcelona, Castellón, Teruel i Saragossa oraz z Morzem Śródziemnym.Alt Camp to comarca (powiat) w Hiszpanii, w Katalonii w prowincji Tarragona. Jej stolicą i największym miastem jest Valls. Ma 544,7 km² powierzchni i 35 635 mieszkańców.

Powierzchnia gminy wynosi 46,00 km². Zgodnie z danymi INE, w 2005 roku liczba ludności wynosiła 4405, a gęstość zaludnienia 95,76 osoby/km². Wysokość bezwzględna gminy równa jest 243 metry. Współrzędne geograficzne gminy to 41°15'52"N, 1°10'19"E.

AlcoverPanoramic.jpg

Miejscowości[ | edytuj kod]

W skład gminy Alcover wchodzi dziewięć miejscowości, w tym miejscowość gminna o tej samej nazwie. Te miejscowości to:

Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
 • Alcover – liczba ludności 3907
 • La Borquera – 1
 • La Cabana – 69
 • Camí dels Muntanyants – 33
 • Mas Gassol – 13
 • Les Masies Catalanes – 125
 • La Plana – 14
 • Residencial del Remei – 98
 • Serradalt – 145
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Urzędu Gminy Alcover
 • Warto wiedzieć że... beta

  Współrzędne geograficzne – szerokość i długość geograficzna mierzone w stopniach, minutach i sekundach kątowych. Początkiem układu współrzędnych geograficznych jest przecięcie się południka zerowego (Greenwich) z równikiem.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Gęstość zaludnienia – miara przyporządkowująca populację do powierzchni. W przypadku zaludnienia poszczególnych regionów świata najczęściej stosuje się liczbę osób w przeliczeniu na km².
  Wysokość bezwzględna – pionowa odległość (wysokość) danego punktu względem przyjętego punktu odniesienia, którym jest średni poziom morza. Wysokość bezwzględna oznaczana jest skrótem n.p.m., czyli nad poziomem morza.
  Camí dels Muntanyants – hiszpańska miejscowość w Katalonii, w prowincji Tarragona, w comarce Alt Camp, w gminie Alcover.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama