Albert Hall

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Albert P. Hall (ur. 10 listopada 1937) – amerykański aktor.

IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Kojak – amerykański serial kryminalny, emitowany w USA w latach 1973 – 1978. Tytułowym bohaterem serialu był porucznik Theo Kojak, pracujący w wydziale zabójstw policji w Nowym Jorku. Rolę główną grał Telly Savalas.

Ukończył studia na Columbia University School of the Arts w 1971 roku. W tym samym roku pojawił się w off-Broadway'owskiej sztuce The Basic Training of Pavlo Hummel i w broadwayowskim musicalu Melvina Van Peeblesa Ain't Supposed to Die a Natural Death. Jego najsłynniejszą rolą jest prawdopodobnie rola Chief'a Phillipsa w filmie Francisa Forda Coppoli Czas apokalipsy.

Ally McBeal – amerykański serial telewizyjny rozgrywający się w środowisku prawniczym. Serial był emitowany w USA w latach 1997-2002, a w Polsce 1998-2003.Chirurdzy (ang. Grey’s Anatomy) – amerykański serial telewizyjny o tematyce medycznej, emitowany od 27 marca 2005 roku na antenie ABC, wymyślony przez Shondę Rhimes.

Hall znany jest publiczności telewizyjnej z ról: sędziego Seymoura Walsha w serialu Ally McBeal i The Practice. Pojawił się również w serialach Kojak, Miami Vice, Matlock, Star Trek: Następne pokolenie, Strong Medicine, 24 godziny, Uśpiona komórka i Chirurdzy.

Wybrana filmografia[ | edytuj kod]

 • Ali (2001) – Elijah Muhammad
 • Pokochać (1998) – Stamp Paid
 • Get On The Bus (1996) – Craig
 • Devil In A Blue Dress (1995) – Degan Odell
 • Major Payne (1995) – General Decker
 • Rookie of the Year (1993) – Sal Martinella
 • Malcolm X (1992) – Baines
 • Wspaniali bracia Baker (1989) – Henry
 • Czas apokalipsy (1979) – Chief Phillips
 • Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Albert Hall w bazie IMDb (ang.)
 • Albert Hall w bazie Filmweb
 • Sleeper Cell jest jednogodzinnym serialem emitowanym przez stację Showtime. Jego premiera odbyła się 4 grudnia 2005 roku. Tematami przewodnimi pierwszego sezonu są „Przyjaciele. Sąsiedzi. Mężowie. Terroryści”, a drugiego – „Miasta. Przedmieścia. Lotniska. Cele”. W Wielkiej Brytanii serial był pokazywany na FX (UK) oraz na Channel 4. Seria została nominowana do nagród Emmy w kategorii Miniseriale dramatyczne.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Warto wiedzieć że... beta

  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  Ali – amerykański film biograficzny z 2001 roku w reżyserii Michaela Manna. Oparta na faktach opowieść o burzliwym życiu boksera Muhammada Alego.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Policjanci z Miami (oryg. Miami Vice) – amerykański kryminalny serial telewizyjny, emitowany od 1984. Angielski tytuł serialu Miami Vice można przetłumaczyć jako "wydział obyczajowy policji Miami". Głównymi bohaterami są dwaj detektywi: James "Sonny" Crockett i Ricardo "Rico" Tubbs.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.

  Reklama