• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Alan Glynn

  Przeczytaj także...
  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.Biblioteka Narodowa Korei – biblioteka narodowa Korei Południowej znajdująca się w Seulu. Powstała w 1945 roku. Jej zbiory liczą ponad 11 milionów woluminów (2018), w tym ponad milion zagranicznych książek.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Alan Glynn (ur. 1960 w Dublinie) – irlandzki pisarz zamieszkały w Dublinie.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Jestem Bogiem (ang. Limitless) – amerykański thriller w reżyserii Neila Burgera z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Bradley Cooper, Abbie Cornish i Robert De Niro. Film powstał na postawie powieści Dawka geniuszu (The Dark Fields) Alana Glynna.

  Studiował w Dublinie (Trinity College) literaturę angielską. Pracował w Stanach Zjednoczonych (jako dziennikarz) i Włoszech (jako nauczyciel bibliotek EFL).

  Winterland - powieść kryminalna irlandzkiego pisarza Alana Glynna z 2009. Polskie tłumaczenie ukazało się w tym samym roku. Powieść przetłumaczyli Paweł Martin i Justyna Zawiejska.Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.

  Powieści[ | edytuj kod]

 • Dawka geniuszu (The Dark Fields) - 2001 (sfilmowana w 2011 przez Neila Burgera jako Jestem Bogiem – Limitless).
 • Winterland – 2009,
 • Bloodland – 2011,
 • Graveland – 2013.
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Literatura Gildia
  2. posłowie do: Alan Glynn, Winterland, Amber, Warszawa, 2009, ​ISBN 978-83-241-3502-8

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Fantasticfiction.co.uk. – dostęp 25.3.2013
 • Mulholland Books – dostęp 25.3.2013
 • Independent – dostęp 25.3.2013
 • Herald – dostęp 25.3.2013
 • Trinity College (irl. Coláiste na Tríonóide, tłum. Kolegium Trójcy Świętej) – irlandzka uczelnia założona w roku 1592 przez królową Elżbietę I w Dublinie na terenie dawnego klasztoru augustianów.Dublin (angielska wymowa: [dʌblɪn] lub [dʊblɪn]; irl. Baile Átha Cliath, wym. [bˠaʲlə a:hə klʲiəh]) – stolica i największe miasto Irlandii, położone w prowincji Leinster.
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Biblioteka (w informatyce) – zbiór klas, funkcji (i ew. innych konstrukcji programistycznych), z których korzystają różne programy.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.673 sek.