• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Akiko Ōmae

  Przeczytaj także...
  Japonia (jap. 日本, trb. Nihon lub Nippon) – państwo wyspiarskie usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag rozciąga się niemal południkowo (Japończycy utrzymują, że ich kraj ma kształt „trzydniowego Księżyca”) pomiędzy 45°33′ a 20°25′ stopniem szerokości północnej, od Morza Ochockiego na północy do Morza Wschodniochińskiego i Tajwanu na południu. Stolica Tokio jest usytuowana prawie dokładnie na tej samej szerokości geograficznej co Ateny, Pekin, Teheran i Waszyngton.Język japoński (jap. 日本語 nihongo lub nippongo) – język używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  Akiko Ōmae (jap. 大前綾希子 Ōmae Akiko, ur. 29 stycznia 1993 w Kioto)japońska tenisistka.

  Kariera tenisowa[]

  W przeciągu kariery zwyciężyła w czterech singlowych i czternastu deblowych turniejach rangi ITF. 9 kwietnia 2012 roku zajmowała najwyższe miejsce w rankingu singlowym WTA Tour – 222. pozycję. Natomiast 12 września 2016 osiągnęła najwyższą pozycję w rankingu deblowym - 151. miejsce.

  Kioto (jap. 京都市, Kyōto-shi, dosł. miasto stołeczne) – miasto w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu, stolica prefektury Kioto, dawna stolica Japonii i siedziba cesarza. Kioto jest częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin (jap. 京阪神, Keihanshin) zamieszkiwanego przez ok. 18 mln osób.Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ang. International Tennis Federation, ITF) – organizacja przewodząca rozgrywkom tenisowym na świecie, skupia dwieście dwie narodowe organizacje.

  Turnieje WTA[]

  Gra podwójna[]

  Wygrane turnieje rangi ITF[]

  Gra pojedyncza[]

  Gra podwójna[]

  Bibliografia[]

  Profil na stronie WTA (ang.). [dostęp 2014-08-20].
  Profil na stronie ITF (ang.). [dostęp 2014-08-20].
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.