• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.The Hollywood Reporter - amerykańskie czasopismo poświęcone życiu i karierze gwiazd Hollywood. Ukazuje się od 1930 roku.

  Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych (ang. Academy of Interactive Arts & Sciences) – amerykańska organizacja zajmująca się przemysłem gier komputerowych, założona w 1996. Organizacja zrzesza przedstawicieli przemysłu gier komputerowych takich jak Electronic Arts, Microsoft, Activision, Sony i Nintendo, a liczy obecnie ponad 20 tysięcy członków. Z jej inicjatywy utworzono w 2002 konferencję D.I.C.E. Summit, której zadaniem jest debata nad przyszłością gier.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Sony – japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Tokyo Telecommunications Engineering Company, obecnie jeden z największych światowych producentów elektroniki użytkowej. Spółka publiczna notowana na giełdach tokijskiej (TSE) i nowojorskiej (NYSE) (NYSE: SNE).

  Akademia Sztuk i Nauk Interaktywnych przyznaje corocznie nagrody Interactive Achievement Awards dla gier w kilkunastu kategoriach. Ponadto osoby, które przyczyniły się do rozwoju branży, trafiają na galerię sław (Hall of Fame). Przyznawanie nagród jest komentowane w mediach branżowych, a edycja z 2011 roku była transmitowana przez telewizję G4.

  Activision, Inc. – wydawca i producent gier komputerowych. Firma została założona 1 października 1979. Ich pierwsze produkty były wydawane na kartridżach na konsolę Atari 2600. Obecnie jest drugim (po Electronic Arts) co do wielkości wydawcą gier komputerowych i wideo na świecie.{{Czasopismo infobox}} Nieznane pola: "dyrektor wydawniczy" oraz "odpowiednik". CD-Action – polski magazyn poświęcony tematyce gier komputerowych.

  Interactive Achievement Awards[ | edytuj kod]

  Nagrody Interactive Achievement Awards są przyznawane według gatunku oraz przełomowych dla branży osiągnięć w dziedzinie udźwiękowienia, oprawy graficznej itp. Są często uznawano za odpowiednik Oscarów gier komputerowych.

  Organizacja (od gr. organon, łac. organum – wyspecjalizowana część pełniąca jakąś funkcję w całości) – wieloznaczne i interdyscyplinarne pojęcie z zakresu nauk o zarządzaniu, socjologii, psychologii.Electronic Arts NASDAQ: ERTS – amerykański producent oraz wydawca gier komputerowych i wideo. Firma została założona przez Tripa Hawkinsa w 1982 r. W pierwszej połowie 2011 roku firma EA była pierwszym co do wielkości wydawcą gier na zachodnich rynkach, z roczną sprzedażą sięgającą 4 miliardów dolarów.

  Poniżej przedstawiona jest lista gier nagrodzonych tytułem gry roku.

  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.
  Nagroda Akademii Filmowej – powszechnie znana jako Oscar (ang. Oscar lub Academy Awards) – coroczna nagroda przyznawana przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) w dziedzinie filmu. Została ufundowana w 1927 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.011 sek.