• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ain't It Funny

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Eduardo Verástegui, właściwie José Eduardo Verástegui Córdoba (ur. 21 maja 1974 w Ciudad Mante, w stanie Tamaulipas) – meksykański aktor, piosenkarz i model.
  Język niderlandzki (nid. Nederlandse taal, Nederlands, niekiedy również określany jako język holenderski, język flamandzki) – język indoeuropejski z grupy języków germańskich zaliczany do języków dolnoniemieckich. Językiem niderlandzkim posługuje się ok. 27 milionów ludzi. Dla 23 milionów jest językiem ojczystym (pierwszym) lub językiem kultury i literatury, a dla kolejnych 4 milionów drugim językiem. Większość użytkowników tego języka mieszka na zachodzie Europy. Niderlandzki jest oficjalnym językiem urzędowym w Holandii i Belgii (Flandria), a poza Europą w Surinamie i dawnych Antylach Holenderskich, czyli Bonaire, Curaçao, Sabie, Sint Eustatius, Sint Maarten i Arubie. Niderlandzki jest blisko spokrewniony z językiem niemieckim i wykazuje podobieństwo do angielskiego i duńskiego. Języki o mniejszym zasięgu, które są blisko spokrewnione z niderlandzkim to afrikaans (do 1925 uważany za lokalną odmianę niderlandzkiego) i fryzyjski (w mniejszym stopniu, gdyż nie należy do języków dolnofrankońskich).

  "Ain't It Funny" – trzeci singel Jennifer Lopez z jej drugiego albumu studyjnego zatytułowanego J. Lo. Tekst do utworu został napisany przez samą Lopez. Wyprodukowali ja Cory Rooney i Dan Shea. Singel został wydany 3 czerwca 2001 roku.

  Informacje[]

  Jest to trzeci międzynarodowy singel z płyty J. Lo. Początkowo miał zostać wydany tylko w Europie i Australii, ale na jesieni 2001 roku, został wysłany do amerykańskich rozgłośni radiowych. Lopez powiedziała, że pisała piosenkę w trakcie zdjęć do filmu Powiedz tak ze swoim udziałem.

  Magyar Hanglemezkiadók Szövetsége (Mahasz; pol. Stowarzyszenie Węgierskich Firm Fonograficznych) – węgierskie stowarzyszenie producentów fonogramów i wideogramów powstałe w 1992 roku. Jego główne zadanie to reprezentowanie producentów oraz zwalczanie praktyk piractwa fonograficznego. Organizacja zajmuje się również przyznawaniem nagrody węgierskiego przemysłu muzycznego oraz prowadzi cotygodniową listę najpopularniejszych wydawnictw.Jennifer Lynn Lopez (ur. 24 lipca 1969), znana także jako J.Lo – amerykańska aktorka, piosenkarka popowa, tancerka i businesswoman. Urodziła się i wychowała w Bronksie, okręgu Nowego Jorku, a w wieku siedemnastu lat zagrała pierwszą rolę w niskobudżetowym filmie Moja mała dziewczynka. Później wzięła udział w kilku mniejszych produkcjach, równocześnie rozwijając karierę tancerki u boku New Kids on the Block i Janet Jackson, a także w serialu In Living Color. W 1997 zagrała pierwszoplanową rolę w filmie Selena, za którą zdobyła nominację do Złotego Globu. Od tego czasu pojawiła się w kilkudziesięciu produkcjach, wśród których największy sukces odniosły Anakonda (1997), Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2002), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005) i Jak urodzić i nie zwariować (2012). Lopez specjalizuje się w komediach romantycznych, choć grała również w dramatach i dreszczowcach. Od 2006 zajmuje się także produkcją filmów i seriali.

  Piosenka stała się hitem na skalę międzynarodową. W 2002 roku powstał remiks "Ain't It Funny (Murder Remix), który został wydany jako singel w tym samym roku. Został tez umieszczony na albumie remiksowym J to tha L-O!: The Remixes.

  "Que Ironia" ("What an Irony"; pol. co za ironia) jest hiszpańską wersją "Ain't It Funny", dostępną w krajach hiszpańskojęzycznych. Jest też dostępna na wersji J. Lo wydanej w Ameryce Łacińskiej.

  Do singla zrealizowano także wideoklip, w którym gościnnie wystąpił meksykański aktor Eduardo Verástegui.

  Język węgierski (węg. magyar nyelv) – należy do podgrupy języków ugryjskich, zaliczanej do podrodziny ugrofińskiej (z rodziny uralskiej). Językiem tym posługuje się co najmniej 14 mln osób – przede wszystkim na Węgrzech, ale także w południowej Słowacji, środkowej Rumunii (Siedmiogród), północnej Serbii (Wojwodina), zachodniej Ukrainie (Zakarpacie), wschodniej Słowenii (Prekmurje) i wschodniej Austrii (Burgenland). Język węgierski ma status języka urzędowego na Węgrzech, w Słowenii (lokalnie) i w Wojwodinie. Jest to język aglutynacyjny. Współczesny węgierski język literacki powstał w XVI w. Do jego zapisu stosuje się pismo oparte na alfabecie łacińskim.

  Lista utworów[]

  CD maxi single

  1. "Ain't It Funny" (Album Version) – 4:05
  2. "Ain't It Funny" (Silk's House Mix Pt. 1 & 2) – 8:28
  3. "Ain't It Funny" (Brandnew Extended) – 4:54
  4. "Ain't It Funny" (Tropical Dance Remix) – 3:49
  5. "Ain't It Funny" (D'Hip Mix) – 4:20

  CD single

  1. "Ain't It Funny" (Album Version) – 4:05
  2. "Ain't It Funny" (Brandnew Extended) – 4:54

  Pozycje na listach przebojów[]

  Przypisy

  1. Jennifer Lopez – Ain't It Funny – swisscharts.com. W: SwissCharts.com [on-line]. [dostęp 2008-08-15].
  2. De Nederlandse Top 40 – week 31 – 2001 (niderl.). W: Radio 538 [on-line]. [dostęp 2008-08-15].
  3. European Top 20 Singles Chart – Week Commencing 20th August 2001. W: Music & Media [on-line]. [dostęp 2008-11-18].
  4. Musicline.de – Jennifer Lopez – Ain't It Funny (niem.). W: Musicline.de [on-line]. [dostęp 2008-08-15].
  5. Irish Top 50 Singles, Week Ending 9 August 2001. W: Chart-Track [on-line]. [dostęp 2008-10-11].
  6. Latvian Airplay Top 30 – week 38 – 2001. W: Lanet.lv [on-line]. [dostęp 2008-08-16].
  7. Chart Stats – Jennifer Lopez – Ain't It Funny. W: Chart Stats [on-line]. [dostęp 2008-08-15]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-05)].
  8. Rádiós Top 40 játszási lista – 2003. 26. hét (węg.). W: Mahasz [on-line]. [dostęp 2008-08-15].

  Linki zewnętrzne[]

 • Okładka
 • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.