• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ahmet Orel

  Przeczytaj także...
  Igrzyska śródziemnomorskie – międzynarodowe letnie zawody sportowe rozgrywane co 4 lata od 1951 roku. Pierwszych 10 edycji odbywało się rok przed letnimi igrzyskami olimpijskimi – zwyczaj ten zmieniono w roku 1993. Od tego czasu zawody organizowane są rok po letnich igrzyskach. W igrzyskach śródziemnomorskich startują reprezentacje krajów z Europy, Afryki i Azji, które leżą nad Morzem Śródziemnym.Mistrzostwa świata w zapasach rozegrane zostały po raz pierwszy w stylu klasycznym w 1904 roku w Wiedniu, a w stylu wolnym w 1951 roku w Helsinkach. Kobiety przystąpiły do rywalizacji w 1987 roku w Lørenskog. Zawody organizuje FILA.
  46. Mistrzostwa Europy w zapasach rozegrano na przełomie kwietnia i maja. Turniej w stylu klasycznym rozegrano w Kopenhadze a w stylu wolnym w Kaposvár na Węgrzech.

  Ahmet Orel (ur. 5 stycznia 1969) – turecki zapaśnik w stylu wolnym. Olimpijczyk z Barcelony 1992, gdzie zajął piąte miejsce w kategorii 52 kg.

  Mistrzostwa Europy w zapasach rozegrane zostały po raz pierwszy w stylu klasycznym w 1911 roku w Budapeszcie, a w stylu wolnym w 1929 roku w Paryżu. Kobiety przystąpiły do rywalizacji w 1988 roku w Dijon. Mistrzostwa organizowała CELA, obecnie zawody organizuje FILA.47. Mistrzostwa Europy w zapasach odbyły się w Stambule, gdzie rozegrano zawody mężczyzn a w Iwanowie w Rosji rywalizowały kobiety.

  Zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata w 1994. Złoty medalista mistrzostw Europy w 1993 i srebrny w 1992. Czwarty w Pucharze Świata w 1990. Złoty medal na igrzyskach śródziemnomorskich w 1991 roku.

  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).42. Mistrzostwa Świata w Zapasach 1994 w stylu klasycznym odbyły się w mieście Tampere (Finlandia), a w stylu wolnym w mieście Stambuł (Turcja). Kobiety rywalizowały w mieście Sofia (Bułgaria).

  Przypisy

  1. Ahmet Orel Bio and Olympic Results (ang.). Sports-Reference.com. [dostęp 20 lutego 2014].

  Bibliografia[]

 • Dane na Foeldeak.com
 • XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.Zapasy – sport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników - walka odbywa się wręcz przez stosowanie chwytów.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Puchar Świata w zapasach to zawody rozgrywane pod patronatem Międzynarodowej Federacji Zapaśniczej - FILA. W turnieju biorą udział najlepsze drużyny z każdego kontynentu. Decyduje ranking ustalany na podstawie wyników z poprzednich Mistrzostw Świata.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.032 sek.