• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ahmad Abd al-Munim

  Przeczytaj także...
  National-football-teams.com – angielska strona internetowa o tematyce piłkarskiej. Dziś strona dostępna jest jedynie w języku angielskim. Egipt (arab. مصر Miṣr; dialekt egipski: Máṣr (/masˤɾ/); łac. Aegyptus, gr. Αίγυπτος Aígyptos), nazwa oficjalna Arabska Republika Egiptu (arab. جمهوريّة مصر العربيّة Dżumhurijjat Misr Al-Arabijja) – państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie. Od północy rozpościera się Morze Śródziemne, a na wschodzie Morze Czerwone.
  Ad-Dawrī al-Miṣrī al-Mumtāz (ar. الدوري المصري الممتاز) jest najwyższą piłkarską klasą rozgrywkową w Egipcie. Liga powstała w 1948 roku.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Ahmad Abd al-Munim zwany też Kuszari, Ahmed Abdel Monem Koushary arab. أحمد عبدالمنعم كشري, (ur. 8 stycznia 1973 w Kairze, Egipt) – egipski piłkarz, grający na pozycji napastnika, trener piłkarski.

  Kair (arab. القاهرة; - trl. Al-Qāhirah, trb. Al-Kahira) – stolica i największe miasto Egiptu (214 km², liczba ludności 6 787 000 stałych mieszkańców, zespół miejski 17,285 mln mieszkańców (tzw. Wielki Kair) – największe miasto Afryki i Bliskiego Wschodu). Nie ma dokładnych statystyk na temat liczby ludności Kairu. Powodują to ciągłe wędrówki mieszkańców. Szacuje się, że codziennie przybywa tu tysiąc nowych mieszkańców. Ponad 2 mln osób mieszka w tzw. „Mieście umarłych”. Kair nazywane jest „Miastem tysiąca minaretów” lub „Matką Świata”. To największy ośrodek świata islamskiego. Położone jest nad Nilem.Al-Ahly (النادى الاهلى للرياضة البدنية ) – egipski klub piłkarski założony w kwietniu 1907 roku w Kairze.

  Kariera piłkarska[ | edytuj kod]

  Kariera klubowa[ | edytuj kod]

  Wychowanek Asz-Szarkijja lil-Duchan, w barwach którego w 1993 rozpoczął karierę piłkarską. W 1995 przeszedł do Al-Ahly Kair. na Al-Gharafa. W sezonie 1999/2000 występował w szwajcarskim Neuchâtel Xamax. Od 2000 do 2002 bronił barw Al-Masry Port Said. W 2003 zakończył karierę piłkarską w Goldi Maaden.

  FIFA (fr. Fédération Internationale de Football Association, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej) – międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca 209 narodowych federacji piłki nożnej (185 krajów, 2 nieuznawane państwa, 9 autonomii i 13 terytoriów zależnych stan z 10 stycznia 2013). Oprócz reprezentacji w piłce nożnej mężczyzn istnieje jeszcze 175 reprezentacji w piłce nożnej kobiet. FIFA organizuje światowe rozgrywki piłkarskie (turnieje olimpijskie, mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn oraz grup młodzieżowych itp.) oraz ustala przepisy gry w piłkę nożną. Organizacja ta utrzymuje się z 90 procent ze sprzedaży biletów na MŚ. Organizacja ta przeznacza pieniądze z Programu Pomocy Finansowej na rozwój techniczny w grze, rozwój futbolu młodzieżowego oraz medycynę sportową także i na futsal dla ubogich krajowych federacji piłkarskichEl-Masry Club (arab. لنادي المصري) - egipski klub piłkarski, grający obecnie w pierwszej lidze, mający siedzibę w mieście Port Said, leżącym nad Kanałem Sueskim.

  Kariera reprezentacyjna[ | edytuj kod]

  W 1995 debiutował w narodowej reprezentacji Egiptu. Łącznie rozegrał 4 mecze i strzelił jednego gola.

  Kariera trenerska[ | edytuj kod]

  Od 2008 do 2010 stał na czele reprezentacji Dżibuti. Na początku 2011 prowadził egipski Itehad Nabaroh.

  Sukcesy i odznaczenia[ | edytuj kod]

  Sukcesy klubowe[ | edytuj kod]

 • mistrz Egiptu: 1995, 1996, 1997, 1998, 1999
 • zdobywca Pucharu Egiptu: 1996
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Djibouti Team Profile. W: MTN Football [on-line]. FIFA. [dostęp 22 września 2010].

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na footballdatabase (ang.)
 • Ahmad Abd al-Munim w bazie National Football Teams (ang.)
 • Al-Gharrafa (arabski: الغرافة) – klub piłkarski z Kataru, założony w 1979 roku w mieście Ad-Dauha. Do 2004 roku klub ten nosił nazwę Al-Ittihad.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Język arabski należy do rodziny języków semickich, w której zaliczany jest do grupy języków południowo-zachodnich według klasycznego podziału, bądź grupy języków zachodnich, centralnych według podziału Hetzrona i Voigta. Zapisywany jest alfabetycznym pismem arabskim, typu abdżad, od strony prawej do lewej.
  Napastnik – zawodnik w piłce nożnej, który gra na pozycji najbliższej do przeciwnej bramki i dlatego w drużynie głównie to on jest odpowiedzialny za zdobywanie bramek.
  Neuchâtel Xamax Football Club – szwajcarski klub piłkarski, mający siedzibę w mieście Neuchâtel. Został założony w 1970 roku jako fuzja klubów FC Cantonal (1906) i FC Xamax (1912). W maju 2011 roku czeczeński biznesmen Bułat Czagajew kupił Neuchâtel Xamax. 25 stycznia 2012 roku właściciel klubu ogłosił jego rozwiązanie z powodu nie otrzymania licencji oraz dał zawodnikom i pracownikom klubu wolną rękę w poszukiwaniu zatrudnienia.
  Puchar Egiptu w piłce nożnej - cykliczne rozgrywki piłkarskie dla egipskich męskim drużyn klubowych. Pierwsza edycja Pucharu odbyła się w 1921 roku. Podczas całej historii Pucharu, rozgrywki nie odbyły się w latach 1968 - 1971 z powodu wojny sześciodniowej, w sezonie 1973/1974 (wojna Jom Kippur) oraz w sezonach: 1979/80, 1981/82, 1986/87 i 1993/94.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.