• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Agnieszka Pilaszewska  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Agnieszka Glińska (ur. 18 lutego 1968 we Wrocławiu) - polska reżyserka spektakli teatralnych i telewizyjnych oraz aktorka.AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.

  Agnieszka Pilaszewska (ur. 19 marca 1965 w Puławach) – polska aktorka teatralna i filmowa, autorka scenariuszy. Od 2005 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Kariera[ | edytuj kod]

  Debiutowała w 1986 w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza spektaklem Przeklęte tango. W 1987 ukończyła warszawską PWST. Współpracowała m.in. z reżyserami: Gustawem Holoubkiem, Wojciechem Młynarskim, Barbarą Borys-Damięcką, czy Maciejem Englertem. W 2002 otrzymała nagrodę aktorską za rolę Barbary w spektaklu Miś Kolabo w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, a rok później Grand Prix za spektakl wyreżyserowany przez Agnieszkę Glińską Czwarta siostra na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie.

  Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.Barbara Borys-Damięcka (ur. 2 listopada 1937 w Warszawie) – polska reżyser teatralny i telewizyjny, senator VII i VIII kadencji.

  Była nominowana do Feliksa Warszawskiego w sezonie 2011/2012 w kategorii „Najlepsza rola drugoplanowa” za rolę Tadrachowej w Moralność pani Dulskiej w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

  Jest autorką scenariusza do serialu TVN Przepis na życie, współtworzyła również scenariusz do serialu AXN Ultraviolet.

  Szerokiej publiczności znana jest z roli Aliny w Miodowych latach, Jadwigi Górki w Barwach szczęścia i patolog Olgi Seifert w Glinie. W 2018 dołączyła do obsady popularnego serialu Na dobre i na złe, w którym wciela się w postać dr Barbary Wilczewskiej, matki doktora Michała Wilczewskiego.

  Teatr Współczesny w Warszawie - warszawski teatr, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ul. Mokotowskiej 13 w rejonie placu Zbawiciela.Andrzej Grabowski (ur. 15 marca 1952 w Chrzanowie) – polski aktor filmowy, teatralny, kabaretowy i telewizyjny, stand-uper oraz wokalista.

  Stworzyła wiele ról dubbingowych, w tym rolę Esmeraldy w bajce Disneya Dzwonnik z Notre Dame. Podkładała też głos do Rity Skeeter, jednej z postaci w filmach o Harrym Potterze.

  Życie prywatne[ | edytuj kod]

  Jej mężem jest scenarzysta Maciej Maciejewski. Ma córkę Kornelię, która również jest aktorką.

  Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.e-teatr.pl – polski portal teatralny stworzony w 2004 roku przez Dział Dokumentacji Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie .


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Gustaw Teofil Holoubek (ur. 21 kwietnia 1923 w Krakowie, zm. 6 marca 2008 w Warszawie) – polski aktor teatralny i filmowy, reżyser i dyrektor teatrów, pedagog, prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu, członek Polskiej Akademii Umiejętności, poseł na Sejm PRL VII i VIII kadencji, senator I kadencji.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Harry Potter – seria ośmiu brytyjsko-amerykańskich filmów fantasy powstałych na podstawie cyklu powieści brytyjskiej pisarki J.K. Rowling również zatytułowanej Harry Potter. Filmy stworzono w wytwórni Warner Bros. i wydano w latach 2001–2011. Wszystkie osiem wyprodukował David Heyman, za to reżyserów było w sumie czterech: Chris Columbus, Alfonso Cuarón, Mike Newell i David Yates. W główne role wcieliła się trójka (z początkiem produkcji pierwszego filmu) nastolatków: Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson. Zagrali oni Harry’ego Pottera oraz jego dwóch przyjaciół, Rona Weasleya i Hermionę Granger – uczniów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Wielowątkowa fabuła filmów skupia się przede wszystkim na walce z największym czarnoksiężnikiem na świecie, Lordem Voldemortem.
  Sama słodycz – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. W czołówce wykorzystano piosenkę Emiliana Torrini „Jungle Drum”.
  Persil – nazwa handlowa pierwszego na świecie proszku do prania. Rozpoczęcie jego produkcji oraz zastrzeżenie nazwy przez firmę Henkel miało miejsce w 1907 r. Najważniejszymi składnikami Persilu były nadboran sodu (jako źródło aktywnego tlenu do wybielania) i krzemian sodu. Od początków niemieckich nazw anionów (odpowiednio perborat i silikat) tych związków powstała nazwa produktu.
  Przepis na życie – polski serial obyczajowy w reżyserii Michała Rogalskiego emitowany od 6 marca 2011 w stacji TVN. Dotychczas powstało pięć serii liczące po 13 odcinków. Czwarta seria miała premierę 24 lutego 2013 po jednosezonowej przerwie. Pod koniec maja 2013 r. rozpoczęły się zdjęcia do 5 serii serialu. Pierwsza seria emitowana była w niedziele, druga i trzecia we wtorki, a czwarta i piąta od września 2013 w niedziele o 21.00.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.819 sek.