• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Agnieszka Maciąg  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Grażyna Szapołowska (ur. 19 września 1953 w Bydgoszczy) – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, w latach 1977–1984 i 2004–2011 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.Niania – polski serial komediowy w reżyserii Jerzego Bogajewicza, emitowany na antenie telewizji TVN od 10 września 2005 (oraz od V sezonu w TVN HD) do 24 października 2009. Zdobywca Telekamery 2007 i 2008 z rekordową ilością głosów, w kategorii serial komediowy.

  Agnieszka Maciąg-Wolańska (ur. 9 maja 1969 roku w Białymstoku) – polska modelka, aktorka i dziennikarka Polsat Café.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Życie prywatne
 • 3 Filmografia
 • 4 Nagrody i Nominacje
 • 5 Dyskografia
 • 6 Udział w teledyskach
 • 7 Publikacja
 • 8 Linki zewnętrzne
 • 9 Przypisy
 • Biografia[]

  Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu k. Białegostoku. Studiowała dziennikarstwo na UW oraz psychologię i kulturoznawstwo na SWPS w Warszawie.

  Lista Przebojów Programu Trzeciego (Lista Przebojów Trójki) – polska radiowa lista przebojów nadawana na antenie Programu III Polskiego Radia. Od 24 kwietnia 1982 do 27 lipca 2007 prowadzona przez Marka Niedźwieckiego, a od 3 sierpnia 2007 do 27 marca 2010 przez Piotra Barona. Od 5 kwietnia 2010 prowadzona jest na zmianę przez obu dziennikarzy. Audycja nadawana jest w piątki w godz. 19.00-22.00.Wiktory są nagrodami Akademii Telewizyjnej przyznawanymi od 1985 roku. Pomysłodawcą tej nagrody jest dziennikarz telewizyjny Józef Węgrzyn. Przyznaniem tej nagrody honoruje się wybitne osobowości małego ekranu, ludzi, którzy dzięki swej osobowości, wiedzy czy umiejętnościom zapisali się w pamięci telewidzów.

  Agnieszka jest jedną z nielicznych i pierwszych polskich modelek, które w latach 90. przebiły się na rynek międzynarodowy, obok: Magdaleny Wróbel, Barbary Milewicz, Ewy Witkowskiej, Agnieszki Martyny i Malwiny Zielińskiej.

  Karierę modelki rozpoczęła w 1989 roku – została laureatką konkursu dla modelek, organizowanego przez nowojorską agencję Wilhelmina. Występowała na największych światowych pokazach mody (począwszy od Nowego Jorku poprzez Mediolan i Paryż). Pracowała dla znanych projektantów, jak: Karl Lagerfeld, Nino Cerruti, Laura Biagiotti, Claude Montana, Pierre Cardin, Louis Féraud, Escada, w Polsce dla: Teresy Rosati, Anny Brodzińskiej, Macieja Zienia.

  Michał Żebrowski (ur. 17 czerwca 1972 w Warszawie) – aktor teatralny, filmowy, radiowy i telewizyjny, dyrektor naczelny Teatru 6. piętro.Rafał Olbiński, właśc. Józef Rafał Olbiński, poprz. Józef Rafał Feliks Chałupka (ur. 21 lutego 1943 w Kielcach) – polski malarz, grafik i twórca plakatów.

  U szczytu międzynarodowej kariery, w 1992 roku, zaszła w ciążę i wróciła do kraju by urodzić syna. Po dwóch latach przerwy wróciła na krótko do pracy międzynarodowej. W latach 1994-1996 sporadycznie pojawiała się na wybiegach w: Paryżu, Mediolanie oraz Berlinie. Odbywała sesje zdjęciowe dla międzynarodowych magazynów mody, takich jak „Hampton” i „Sybille”. W 1996 roku zakończyła międzynarodową karierę, lecz nie zrezygnowała z pracy w kraju. Od czasu do czasu prezentuje na wybiegu kolekcje polskich projektantów mody.

  Wprost” – polski tygodnik społeczno-polityczny wydawany przez Platformę Mediową Point Group. Ukazuje się w formie drukowanej w poniedziałki.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  W 1996 roku nagrała solową płytę „Marakesz 5:30” z singlem „Zatrzymaj czas” oraz tytułowym „Marakesz 5:30” (Lista Przebojów Trójki i Lista Przebojów 30 Ton). Pierwszym występem przed kamerą filmową był udział w teledysku zespołu De Mono. Wystąpiła w 6 teledyskach tej grupy. W latach 1996-1998 prowadziła program w telewizji RTL 7 pod nazwą „Siedem pokus”.

  Escada – niemiecka firma odzieżowa i międzynarodowa grupa modowa zajmująca się szyciem luksusowych ubrań dla kobiet, powstała w 1976 roku w Monachium. Firma jest obecna w około 60 różnych krajach. Jej głównymi rynkami zbytu są: Ameryka Północna, wschodnia i zachodnia Europa oraz Azja.RTL 7 – był jedną z telewizji komercyjnych nadających w Polsce w latach 1996-2002. Stacja została uruchomiona przez koncern CLT-UFA (dziś RTL Group) oraz Universal Studios.

  Prowadziła wywiady z gwiazdami świata filmu, muzyki, sztuki i sportu w Polsce (min. Urszula Dudziak, Kayah, Tomasz Stańko, Robert Korzeniowski, Katarzyna Figura, Franciszek Starowieyski, Jan Peszek, Michał Urbaniak, Rafał Olbiński) i za granicą (min. Neneh Cherry, Eros Ramazotti, Zucchero, Vanessa-Mae, M People, Chumbawamba, John Mayall).

  Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).Maciej Zień (ur. 24 kwietnia 1979 w Lublinie) – polski projektant mody i wnętrz. Mieszka i tworzy w Warszawie. Dwa razy do roku prezentuje autorskie kolekcje mody damskiej, inspirowane francuską tradycją prêt-à-porter i haute couture. Znany również z prezentowanych raz do roku kolekcji sukien ślubnych.

  Prowadziła prezentacje artystyczne i promocyjne (min. galę rozdania nagród literackich Angelus 2007 w TVP1, Elite Model Look dla telewizji Polsat, pokaz mody „Noc z Arkadiusem” dla TVP1). W latach 2002–2005 pracowała na stanowisku dyrektora artystycznego firmy odzieżowej Vistula. Z sukcesem zmieniła wizerunek marki, tworzyła i realizowała kampanie reklamowe oraz pokazy mody.

  De Mono – polski zespół pop rockowy. Powstał w 1984 i był popularny pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie 90. XX wieku.Michał Urbaniak (ur. 22 stycznia 1943 w Warszawie) – polski muzyk jazzowy i kompozytor, grający głównie na skrzypcach i saksofonie. Współtwórca tzw. polskiej szkoły jazzu. Były mąż wokalistki Urszuli Dudziak, ojciec piosenkarki Miki Urbaniak.

  Wspomaga organizacje i wydarzenia charytatywne (min.Hospicjum Dziecięce w Białymstoku, Fundację Dziecięcą Fantazja, Synapsis). W roku 2008 została ambasadorem fundacji World Food Programme (Światowa Organizacja Żywienia) działającej przy ONZ, która zajmuje się walką z głodem w krajach trzeciego świata.

  Była przewodniczącą jury w finale konkursu „Obycie umila życie”, który odbył się 24.XI.2009 roku w Domu Kultury we Włochach. W roku 2007 i 2008 zasiadała w jury konkursu „Ogrody Integracji”, który jest przeglądem twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych.

  Sukces - pierwszy w Polsce po transformacji ustrojowej z 1989 r. wysokonakładowy magazyn (miesięcznik) wydawany przez prywatną spółkę Inter-media. Twórcami Sukcesu była czwórka szkolnych przyjaciół: Joanna i Ryszard Stolarscy, Tadeusz Helwich i Wojciech Mittelstaedt. Pierwszy numer ukazał się 29 kwietnia 1990 w nakładzie 100 000 egz. Poziom edytorski czasopisma wyraźnie przewyższał istniejące wtedy na rynku tytuły. Motto pisma brzmiało Magazyn nie tylko dla Panów. Po 2000 właścicielem Sukcesu był Zbigniew Jakubas, a wydawała go spółka Mulitco Press. Później przejęła go spółka Wydawnictwo Przekrój, od 2012 spółka Presspublica (obie należące do Grzegorza Hajdarowicza).Nagroda Literacka Europy Środkowej „Angelus” – nagroda literacka ufundowana przez miasto Wrocław, przyznawana w dziedzinie twórczości prozatorskiej, napisanej w języku polskim lub tłumaczonej na język polski. Jest jedną z dwóch nagród o podobnej nazwie, druga to Angelus Lubelski.

  Była gwiazdą międzynarodowej, telewizyjnej kampanii reklamowej perfum „First” i „Tsar” francuskiej marki Van Cleef & Arpels. Pracując jako modelka w USA była gościem programów „Good Morning America”, „Rich & Famous” oraz „Saturday Night with Chani Chang”. W magazynie Viva! publikowała wywiady z polskimi modelkami oraz reportaże z podróży (min. Alaska, Meksyk, Ibiza).

  Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.Tomasz Ludwik Stańko (ur. 11 lipca 1942 w Rzeszowie) – polski trębacz jazzowy. Dyrektor artystyczny festiwalu „Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej”.

  Współpracowała przy sesjach zdjęciowych, min. z udziałem Grażyny Szapołowskiej, Michała Żebrowskiego, Agnieszki Sitek (Viva!, Film).

  Prowadzi program „Metamorfozy Fashion Café” w telewizji Polsat Café i jest współprowadzącą programu „Mała Czarna” w TV 4. W 2012 roku urodziła drugie dziecko.

  Jest wegetarianką. Od 2011 roku jest ambasadorką polskiej marki „Sante” – firmy, która zajmuje się produkcją zdrowej żywności funkcjonalnej.

  Jan Peszek (ur. 13 lutego 1944 w Szreńsku) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny i pedagog.Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.

  Od września 2013 ambasadorka kampanii społecznej Po prostu położna organizowanej portal i Fundację Siostra Ania, gdzie uświadamia Polki o należnym im prawie do korzystania z bezpłatnej edukacji przedporodowej oraz przybliża zawód i znaczenie położnej.

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Franciszek Andrzej Bobola Starowieyski, pseud. Jan Byk (ur. 8 lipca 1930 w Bratkówce koło Krosna, zm. 23 lutego 2009 w Warszawie) – polski grafik, malarz, rysownik i scenograf; jeden z największych kolekcjonerów dzieł sztuki w Polsce.
  Vanessa-Mae (chiń.: 陈美; pinyin: Chén Měi), właściwie Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson (ur. 27 października 1978 w Singapurze) – brytyjska kompozytorka i skrzypaczka, wykonawczyni zarówno muzyki poważnej jak i pop. Połączyła te style tworząc muzykę zwaną "violin techno-acoustic fusion".
  John Mayall (ur. 29 listopada 1933 w Macclesfield, hrabstwo Cheshire w Anglii) – brytyjski multiinstrumentalista (gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, harmonijce), kompozytor, bluesman, pionier muzyki rockowej.
  M People - brytyjski zespół tworzący muzykę house, założony w 1990 w Manchesterze. Zespół tworzyli wokalistka Heather Small oraz muzycy Mike Pickering i Paul Heard. W 1995 zdobyli nagrodę muzyczną Brit Award.
  Eros Luciano Walter Ramazzotti (ur. 28 października 1963 w Rzymie) – włoski piosenkarz i autor piosenek. W czasie swojej trwającej od 1984 roku kariery, sprzedał przeszło 40 milionów płyt.
  Karl Lagerfeld (ur. 1933 w Hamburgu jako Karl Otto Lagerfeldt) – niemiecki projektant mody, artysta oraz fotograf osiadły w Paryżu. Pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi związanymi z modą. Dyrektor artystyczny domu mody Chanel. Kreuje markę modową oznaczoną swoim imieniem i nazwiskiem. Kieruje włoskim domem mody Fendi.
  Ibiza (kat. Eivissa) – trzecia co do wielkości i ludności wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, położona w zachodniej jego części. Powierzchnia 571 km², największa w grupie Pitiuz.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.035 sek.