Agnieszka Kaczor

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Agnieszka Kaczor (ur. 5 marca 1968) – polska aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, dziennikarka telewizyjna i radiowa, wykładowca, manager.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – urząd administracji rządowej w Polsce, obsługujący Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, obecnie właściwego do spraw jednego działu administracji rządowej - kultura i dziedzictwo narodowe. Ministerstwo utworzone zostało w dniu 26 października 1999 roku, z mocą od dnia 10 listopada 1999 roku. W okresie od dnia 23 października 2001 roku do dnia 31 października 2005 roku funkcjonowało pod nazwą Ministerstwo Kultury.Stena Line – operator promów działający między innymi w krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Polsce. Stena Line jest częścią firmy Stena AB, która należy do grupy Stena Sphere, skupiającej także firmy Stena Metall AB i Stena Sessan AB. W Polsce firma obsługuje połączenie Gdynia–Karlskrona.

Życiorys[ | edytuj kod]

Od 1976, przez 4 lata, była uczennicą Społecznej Szkoły Baletowej w Krakowie. Następnie w latach 1982–1986 uczęszczała do V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie. W międzyczasie była uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie na wydziale śpiewu solowego w klasie prof. Zofii Altkorn. W wieku 21 lat zadebiutowała jako aktorka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie w 1989 rozpoczęła pracę jako aktorka, następnie także jako wokalistka.

Debiut (fr. début – pierwszy rzut) – pierwsze publiczne wystąpienie w jakiejś dziedzinie, zwykle oznaczające rozpoczęcie kariery zawodowej; w kulturze i sztuce pierwsze dzieło jakiejś osoby – debiutanta. Dziennikarz, dziennikarka – osoba zajmująca się przygotowaniem i prezentowaniem materiałów w środkach masowego przekazu.

W międzyczasie w latach 1991–1994 była dziennikarką w Radiu „Arnet”, TV SIESTA oraz w TV TRÓJMIASTO. W latach 2000–2005 jako Cruise Coordinator, była odpowiedzialna za rozrywkę na statkach pasażerskich Stena Line oraz Unity Line.

W latach 2005–2006 była wykładowcą w Sopockiej Filmówce oraz w EDUSTAR.

Evita to musical powstały w roku 1976 z muzyką Andrew Lloyda Webbera i librettem Tima Rice’a. Jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón-Duarte – drugiej żony prezydenta Argentyny Juana Peróna. Dzieło jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych dzieł kompozytora, w 1996 roku Alan Parker nakręcił jego adaptację filmową.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Warto wiedzieć że... beta

Radio ARnet było lokalną, studencką stacją radiową nadającą swój program w Trójmieście. Powstało jako rozwinięcie projektu Studenckiej Agencji Radiowej Politechniki Gdańskiej.
Skrzypek na dachu (ang. Fiddler on the Roof) – musical z muzyką Jerry’ego Bocka, słowami Sheldona Harnicka i librettem Josepha Steina. Historia jest luźno oparta na powieści Dzieje Tewji Mleczarza autorstwa żydowskiego pisarza pochodzącego z Ukrainy Szolema Alejchema. Premiera odbyła się 22 września 1964 na Broadwayu.
Oliver! – brytyjski musical z 1960 z librettem i muzyką Lionela Barta. Libretto oparte zostało na powieści Charlesa Dickensa pt. Oliver Twist. Musical został pierwszy raz wystawiony w londyńskim West End Theatre w 1960 r. W 1963 inscenizację przeniesiono na Broadway. W 1968 powstała adaptacja filmowa – Oliver!. Styczeń 2009 przyniósł nową inscenizację w Londynie.
Czarnoksiężnik z Oz (Czarnoksiężnik z krainy Oz) – amerykański film familijny, fantastyczno-przygodowy musical, z 1939 roku. Produkcję tę wyreżyserowali King Vidor, Richard Thorpe i Victor Fleming.
Lekarze – polski telewizyjny serial medyczny w reżyserii Filipa Zylbera i Marcina Wrony, którego premiera odbyła się 3 września 2012 roku na antenie TVN. Pierwotnie miał nosić tytuł Szpital Alicji.
Film – utwór audiowizualny, składający się ze scen, które z kolei składają się z jednego lub więcej (do kilkudziesięciu) ujęć. Pierwotnie filmy wyświetlano w kinach, współcześnie również w telewizji i za pomocą innych urządzeń, takich jak magnetowidy, odtwarzacz DVD, Blu-ray i komputery.
Szkoła Baletowa w Krakowie (Fundacja Edukacji Artystycznej), powstała na bazie założonego w 1949 roku Społecznego Ogniska Baletowego funkcjonującego w Krakowie przy ul. Reya 23, od roku 1976/77 będącego Społeczną Szkołą Baletową Towarzystwa Muzycznego. Od roku 1998 zarejestrowana w Ministerstwie Kultury i Sztuki Warszawie, jako samodzielna szkoła niepubliczna o profilu artystycznym pod nazwą Szkoła Baletowa. Od roku 2000 szkoła funkcjonuje jako Fundacja Edukacji Artystycznej pod kierownictwem Ewy Hełbickiej i Marty Mirockiej. Z wcześniejszej swej siedziby na ul. Łobzowskiej 22 szkoła przeniosła się w 2002 na ul. Łąkową 31.

Reklama