• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Agata Kopczyk

  Przeczytaj także...
  SSK Calisia - polska kobieca drużyna siatkarska z Kalisza. W sezonie 2009/2010 drużyna SSK Calisii przestała istnieć.Czeladź – miasto i gmina w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie będzińskim, położona w Zagłębiu Dąbrowskim, nad rzeką Brynicą, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jest najstarszym miastem powiatu będzińskiego oraz całego Zagłębia Dąbrowskiego, prawa miejskie otrzymało w XIII w.
  KS Pałac Bydgoszcz – polska kobieca drużyna siatkarska z Bydgoszczy, będąca sekcją klubu sportowego Pałac Bydgoszcz.

  Agata Kopczyk, z d. Sarnik, primo voto Kiełtucka (ur. 11 stycznia 1968 w Czeladzi) – polska siatkarka, mistrzyni i reprezentantka Polski.

  Kariera sportowa[ | edytuj kod]

  Jako zawodniczka Płomienia Sosnowiec zdobyła wicemistrzostwo Polski w 1989 i brązowy medal mistrzostw Polski w 1990, z Pałacem Bydgoszcz wywalczyła Puchar Polski w 1992 i mistrzostwo Polski w 1993. Od 1994 była zawodniczką Augusto Kalisz. Z kaliskim klubem została wicemistrzynią Polski w 1996 oraz mistrzynią Polski w 1997 i 1998.

  Orlen Liga – najwyższa w hierarchii klasa kobiecych ligowych rozgrywek siatkarskich w Polsce, będąca jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Rywalizacja w niej toczy się – co sezon, systemem ligowym wraz z play-offami – o tytuł mistrza Polski, a za jej prowadzenie odpowiada Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A. (PLPS S.A.). Najsłabsze drużyny są relegowane do I ligi.Górniczy Klub Sportowy "Płomień" Milowice - to wielosekcyjny klub sportowy z Sosnowca założony w 1929 roku, przez strażaków kopalni "Wiktor". Klub w swej historii posiadał sekcje: piłki nożnej, judo, gimnastyki artystycznej, bokserską, siatkarską i szachową. W 1963 roku władze klubu i patronująca mu kopalnia "Milowice" (zmiana nazwy kopalni z "Wiktor" na "Milowice") postanowiły skoncentrować swe wysiłki na jednej dyscyplinie, w wyniku czego w 1964 roku w Milowicach powstaje siatkarski ośrodek z prawdziwego zdarzenia. Największy rozgłos klubowi przyniosła sekcja siatkarska zarówno żeńska jak i męska, które zdobyły razem 16 medali Mistrzostw Polski oraz najceniejsze trofeum europejskie jakim jest Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Klub został rozwiązany w 1992 roku, podzielając los swej opiekunki kopalni "Czerwonej Gwardii" (zmiana nazwy kopalni z "Milowice" na "Czerwona Gwardia").

  Z reprezentacją Polski juniorek wystąpiła na mistrzostwach Europy w 1986 (6. miejsce). W reprezentacji Polski seniorek debiutowała 13 kwietnia 1989 w towarzyskim spotkaniu z Koreą Północną. W tym samym roku wystąpiła na mistrzostwach Europy, zajmując z drużyną 9. miejsce. Ostatni raz w biało-czerwonych barwach zagrała 21 lutego 1995 w towarzyskim spotkaniu z CJD Berlin. Łącznie w biało-czerwonych barwach wystąpiła 67 razy.

  Po zakończeniu kariery sportowej pracowała jako trener, od 2008 prowadziła drużyny młodzieżowe Pałacu Bydgoszcz, m.in. w 2013 zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski kadetek, w sezonie 2014/2015 została trenerem drużyny seniorskiej bydgoskiego klubu, jako pierwsza kobieta w historii Orlen Ligi. Po słabych wynikach swojej drużyny zrezygnowała ze stanowiska w listopadzie 2014 i ponownie objęła drużynę młodzieżową.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Krzysztof Mecner 80 lat polskiej siatkówki, b.m. i d.w.
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.