• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aftenposten

  Przeczytaj także...
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  Aftenposten – dziennik norweski ukazujący się od 1860 roku w Christianii (dzisiejsze Oslo).

  Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.

  Pierwotna nazwa „Christiania Adresseavis” została zmieniona w 1861 roku na „Aftenposten”. Pismo o charakterze konserwatywnym, ukazujące się dwa razy dziennie. Wydawcą jest koncern prasowy Schibsted A/S.

  Schibsted – norweski koncern mediowy, działający w 27 krajach, przede wszystkim w Szwecji i Norwegii a także w Polsce. Siedziba główna znajduje się w Oslo. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo. Jest częścią indeksu OBX. Posiada udziały w gazetach, portalach internetowych, telewizjach i firmach produkujących filmy. Należą do niego największe gazety w Norwegii: Aftenposten i Verdens Gang.Oslo (wym. norw. [ˈuʂˈlu], 1624–1877: Christiania, 1877–1924: Kristiania) – stolica i największe miasto Norwegii.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona dziennika "Aftenposten"
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.