• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adobe InCopy

  Przeczytaj także...
  Adobe InDesign – program komputerowy służący do projektowania, łamania, składania i przygotowywania do druku materiałów poligraficznych – szczególnie wydawnictw wielostronicowych i o skomplikowanej strukturze. Stworzony został od podstaw przez amerykańską korporację Adobe.Edytor tekstu – program komputerowy ukierunkowany zasadniczo na samo wprowadzanie lub edycję tekstu, a nie na nadawanie mu zaawansowanych cech formatowania (do czego służy procesor tekstu). W zależności od zastosowań, edytory tekstu nie mają w ogóle możliwości zajmowania się wyglądem i formatowaniem tekstu, skupiając się tylko na wprowadzaniu samych znaków, lub też mają te możliwości bardzo ograniczone.
  Adobe Inc. ((/əˈdoʊbi:/) wcześniej Adobe Systems Incorporated) – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w San Jose, w stanie Kalifornia, znane z projektowania szeroko rozumianego oprogramowania graficznego dla systemów macOS i Windows. Przedsiębiorstwo założyli w roku 1982 byli pracownicy Xerox PARC, John Warnock i Charles Geschke.

  Adobe InCopyedytor tekstu stworzony przez Adobe Systems. Jest silnie zintegrowany z Adobe InDesign, co umożliwia efektywną współpracę redaktorów i projektantów. Początkowo sprzedawany oddzielnie, nie wchodził w skład żadnej wersji pakietu Creative Suite. Obecnie jest częścią Creative Cloud. To oprogramowanie jest wykorzystywane przede wszystkim do tworzenia publikacji, m.in. gazet i czasopism.

  InCopy udostępnia narzędzia do pisania, edycji, projektowania (style, czcionki itp.) oraz publikacji. Oprogramowanie zawiera standardowe funkcje edytora tekstu (m.in. sprawdzanie pisowni czy ustawienia akapitów, monitorując przy tym cały czas liczbę słów i stron całego dokumentu). Edytor pozwala ustalić w sposób wizualny i ręczny każdy element projektu.

  Głównym konkurentem InCopy jest Quark CopyDesk, który został po raz pierwszy wydany w 1991 roku.

  Integracja z programem InDesign[ | edytuj kod]

  InCopy zespolony jest z InDesign co pozwala na wspólną pracę autorów, redaktorów i projektantów nad tą samą stroną lub całym dokumentem. Projektant tworzy układ strony za pomocą InDesign, a redaktorzy jednocześnie edytują poszczególne rozdziały w InCopy. Praca całego zespołu w jednym momencie nad tym samym projektem możliwa jest za pośrednictwem systemu zarządzania Adobe LiveEdit.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona firmy Adobe (pol.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.553 sek.