• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adobe FlashPaper

  Przeczytaj także...
  Adobe Contribute (dawniej Macromedia Contribute) - program stworzony przez firmę Macromedia, a po jej wykupieniu przez firmę Adobe Systems w roku 2005 rozwijany przez Adobe Systems, służący do edycji witryn internetowych online, a więc bezpośrednio na serwerze, podobnie jak w serwisach typu Wiki (ale w trybie wizualnym, a nie tekstowym).Microsoft Office (w skrócie MSO od Microsoft Office) – pakiet aplikacji biurowych wyprodukowany przez firmę Microsoft. Wprowadzony na rynek 1 sierpnia 1989.
  Macromedia – amerykańskie przedsiębiorstwo software’owe z siedzibą w San Francisco, tworząca oprogramowanie do tworzenia grafiki i budowy witryn internetowych.

  Adobe FlashPaper (dawniej Macromedia FlashPaper) – technika opracowana przez firmę Macromedia, a po jej wykupieniu przez firmę Adobe Systems w roku 2005 rozwijana przez firmę Adobe Systems, rodzaj elektronicznego „papieru”, który można umieszczać w dokumentach internetowych.

  Narzędzie do konwersji jest dostarczane razem z innymi programami Adobe, np. Adobe Contribute. Możliwa jest konwersja rozmaitych formatów plików, jak np. pliki tekstowe lub dokumenty Office’a – po wskazaniu pliku źródłowego program wstawia do dokumentu HTML plik w formacie Flash zawierający treść przekonwertowanego dokumentu. Czytelnik strony może powiększać taki dokument, przeszukiwać go i drukować. Możliwe jest kopiowanie zawartości, pod warunkiem, że autor nie wyłączył tej możliwości. Do czytania potrzebna jest obecność czytnika Adobe Flash Player w systemie.

  Adobe Flash Player (dawn. Macromedia Flash Player) – multimedialna wtyczka do przeglądarek internetowych i jednocześnie odtwarzacz animacji stworzony i dystrybuowany przez firmę Adobe Systems. Flash Player uruchamia pliki SWF, które można stworzyć za pomocą narzędzi projektowych Adobe Flash, Adobe Flex, oraz wielu innych programów Adobe i firm trzecich.Adobe Inc. ((/əˈdoʊbi:/) wcześniej Adobe Systems Incorporated) – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w San Jose, w stanie Kalifornia, znane z projektowania szeroko rozumianego oprogramowania graficznego dla systemów macOS i Windows. Przedsiębiorstwo założyli w roku 1982 byli pracownicy Xerox PARC, John Warnock i Charles Geschke.

  Polecenia FlashPaper są także dołączane do menu programów Microsoft Office, wirtualne drukowanie (FlashPaper na liście drukarek) oraz konwersja pod prawym klawiszem myszy w Eksploratorze Windows.

  We wrześniu 2008 roku Adobe ogłosił zakończenie prac i wycofanie produktu.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Document startups in chaos as Adobe’s Flashpaper discontinues (ang.). 4 września 2008. [dostęp 27 sierpnia 2011].
  2. Adobe – FlashPaper 2 end-of-life FAQ. kopia z WayBack Machine nieistniejącej strony z serwisu Adobe. [dostęp 6 września 2008].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Centrum pomocy technicznej dla produktu Adobe FlashPaper (ang.)
 • Forum użytkowników Adobe FlashPaper2 (ang.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.613 sek.