• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adobe Contribute

  Przeczytaj także...
  Adobe FlashPaper (dawniej Macromedia FlashPaper) - technika opracowana przez firmę Macromedia, a po jej wykupieniu przez firmę Adobe Systems w roku 2005 rozwijana przez firmę Adobe Systems, rodzaj elektronicznego "papieru", który można umieszczać w dokumentach internetowych.Macromedia – amerykańskie przedsiębiorstwo software’owe z siedzibą w San Francisco, tworząca oprogramowanie do tworzenia grafiki i budowy witryn internetowych.
  Wiki – typ serwisu internetowego, w którym treść można tworzyć i zmieniać z poziomu przeglądarki internetowej, za pomocą języka znaczników lub edytora WYSIWYG. Strony wiki, ze względu na swoją specyfikę, są przede wszystkim wykorzystywane do pracy nad wspólnymi projektami, takimi jak repozytoria wiedzy na wybrany temat lub projekty różnych grup społecznych.

  Adobe Contribute (dawniej Macromedia Contribute) – program stworzony przez firmę Macromedia, a po jej wykupieniu przez firmę Adobe Inc. w roku 2005 rozwijany przez Adobe, służący do edycji witryn internetowych online, a więc bezpośrednio na serwerze, podobnie jak w serwisach typu Wiki (ale w trybie wizualnym, a nie tekstowym).

  Adobe Inc. ((/əˈdoʊbi:/) wcześniej Adobe Systems Incorporated) – amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą w San Jose, w stanie Kalifornia, znane z projektowania szeroko rozumianego oprogramowania graficznego dla systemów macOS i Windows. Przedsiębiorstwo założyli w roku 1982 byli pracownicy Xerox PARC, John Warnock i Charles Geschke.

  Contribute może być wykorzystywany przez indywidualnego użytkownika, jak i w środowisku korporacyjnym, gdzie aktualizacja zawartości witryn należy do wielu osób – jest to główne przeznaczenie programu.

  Osoba administrująca witryną może przydzielić poszczególnym osobom (redaktorom) uprawnienia do edycji samej treści, rezerwując prawo do modyfikacji struktury witryny i szkieletu poszczególnych stron dla bardziej doświadczonego administratora – pozwala to uniknąć przypadkowego uszkodzenia strony. Centrum administracyjne zawiera narzędzia do precyzyjnego określenia wszelkich uprawnień.

  Redaktorzy treści dysponują własnymi kopiami Contribute, za pomocą których łączą się z witryną (w programie automatycznie zapisywane są połączenia z wszystkimi redagowanymi witrynami) i aktualizują jej zawartość online. Strona ze zmienioną treścią może być zachowana do późniejszej edycji, wysłana do innej osoby do oceny lub ostatecznie zapisana na serwerze.

  Contribute obsługuje podstawowe techniki webmasterskie, jak redakcja treści i formatowanie tekstu, wstawianie grafik, tabel i odsyłaczy. Obsługiwane są też dokumenty MS Office i technika Adobe Flashpaper.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona Adobe Contribute (pol.)
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.64 sek.