• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Addison Montgomery

  Przeczytaj także...
  Derek Christopher Shepherd – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC, grana przez Patricka Dempsey, a stworzona przez Shondę Rhimes.American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.
  Seattle – miasto w stanie Waszyngton. Leży pomiędzy Zatoką Puget a jeziorem Waszyngtona z ujściem na Pacyfik, prawie 108 mil (174 km) na południe od granicy z Kanadą.

  Addison Adrienne Forbes Montgomery (wcześniej Addison Shepherd) – fikcyjna postać seriali Chirurdzy oraz Prywatna praktyka stacji ABC, odgrywana przez Kate Walsh, stworzona przez Shondę Rhimes.

  Opis postaci[]

  Addison ma bardzo bogatych rodziców, a jej brat, Archer, jest światowej sławy neurologiem. Jest jedną z najlepszych ginekolog i neonatolog w kraju. Swojego przyszłego męża, Dereka Shepherda, poznała w szkole medycznej. Swoją rezydenturę odbyła pod okiem Richarda Webbera. Mieszkała z mężem razem w Nowym Jorku, lecz gdy zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem, Markiem Sloanem, Derek odszedł od niej i wyjechał do Seattle. Addie mieszkała z Markiem i nawet była z nim w ciąży, którą usunęła. Potem pojechała do Seattle, aby ratować swoje małżeństwo z Derekiem. Skończyło się to niepowodzeniem i rozwodem, po 11 latach małżeństwa. W kolejnym sezonie flirtuje z Alexem, lecz i ten flirt kończy się rozstaniem. Po tych zdarzeniach decyduje się na Zapłodnienie pozaustrojowe i jedzie do Los Angeles, do przyjaciółki – Naomi Bennett. Próba zajścia w ciążę kończy się niepowodzeniem, ale Addison zostaje w LA i podejmuje tam pracę.

  Richard Webber – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC. Jego rolę odtwarza James Pickens Jr., natomiast został wykreowany przez Shondę Rhimes. Jest szefem chirurgii Seattle Grace Mercy West Hospital w sezonach 1-5 i 7.Shonda Rhimes (ur. 13 stycznia 1970 w Chicago) - amerykańska scenarzystka, producentka filmowa oraz reżyserka. Jest pomysłodawczynią i twórcą seriali telewizyjnych Chirurdzy, Prywatna praktyka oraz Skandal (serial telewizyjny).

  Po wyjeździe z Seattle Addison nie pojawia się już w Chirurgach, a staje się główną bohaterką Prywatnej Praktyki. W SGH pojawia się okazjonalnie.

  Addison jest protestantką.

  Bibliografia[]

 • Dr Addison Montgomery (ang.). IMDb. [dostęp 2012-04-18]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Zapłodnienie pozaustrojowe, zapłodnienie in vitro (ang. in vitro fertilisation, IVF; (łac.) in vitro, dosł. "w szkle") – metoda zapłodnienia polegająca na doprowadzeniu do połączenia komórki jajowej i plemnika w warunkach laboratoryjnych, poza żeńskim układem rozrodczym. Zaliczana do technik rozrodu wspomaganego medycznie. Czasami leczy niepłodność. W USA blisko 100% wspomaganych rozrodów dokonuje się przy użyciu in vitro.
  WASP (z ang. White Anglo-Saxon Protestant) – biali Anglosasi wyznania protestanckiego, osiedlali się od XVII wieku na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, tworząc brytyjskie kolonie. Stanowią oni pierwotny trzon narodu amerykańskiego. WASP do dziś stanowi najliczniejszą grupę zamieszkującą Nową Anglię.
  Prywatna praktyka (ang. Private Practice) – serial stacji ABC. Spin-off opowiada o dalszych losach bohaterki Chirurgów – Addison Montgomery, granej przez aktorkę Kate Walsh. Po rozwodzie z Derekiem postanawia odmienić swoje życie w prywatnej klinice przyjaciół w Los Angeles.
  Kate Walsh, właśc. Kathleen Erin Walsh (ur. 13 października 1967 w San José) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, obecnie znana z roli dr Addison Forbes Montgomery-Shepherd w serialach stacji ABC Chirurdzy oraz Prywatna praktyka.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.