• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adax

  Przeczytaj także...
  CD Projekt SA (początkowo Optimus SA) – polska spółka akcyjna zajmująca się produkcją i dystrybucją gier wideo za pośrednictwem swoich jednostek zależnych.Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Adax – marka komputerów, tabletów i powiązanych z tymi urządzeniami akcesoriów. Istnieje na polskim rynku od 1993 roku. Jej aktualnym właścicielem i producentem urządzeń IT sprzedawanych pod tą marką jest spółka Integrit S.A. Z kolei dystrybutorem sprzętu ADAX jest firma INCOM Group S.A. Obie spółki są powiązane kapitałowo.

  Vobis – sieć sklepów oraz sklep internetowy. Firma istnieje od 1992 roku, posiada ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju. Oferuje klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery, drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, palmptopy, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Dodatkowo Vobis projektuje, produkuje i sprzedaje sprzęt pod własną marką, głównie komputery stacjonarne i akcesoria.JTT Computer Spółka Akcyjna – wrocławska firma informatyczna założona w 1990 roku. jeden z wiodących polskich producentów komputerów klasy PC.

  Początkowo marka Adax należała do spółki Centrum Komputerowe Adax, która to z kolei była własnością przedsiębiorstwa JTT. Z powodu kłopotów, w jakie popadła firma JTT, w lutym 2005 roku CK Adax zostało sprzedane prywatnemu inwestorowi. 8 września 2006 roku Incom, nowy właściciel marki zapowiedział jej powrót na rynek. W 2011 roku pod marką ADAX wprowadzono na polski rynek tablety lokalnego producenta z systemem Android.

  Tablet – przenośny komputer większy niż telefon komórkowy lub palmtop, którego główną właściwością jest posiadanie dużego ekranu z zastosowaną technologią Multi-Touch. W przeciwieństwie do większości klasycznych urządzeń tablet PC, tablety nowszego typu nie posiadają fizycznej klawiatury, użytkownik posługuje się klawiaturą wirtualną dotykając ekran bezpośrednio, bez użycia rysika.

  W ofercie produktów informatycznych pod marką ADAX znajdują się komputery osobiste, tablety i serwery. Największym użytkownikiem komputerów ADAX w Polsce jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który korzysta z ponad 35 000 komputerów desktop ADAX dostarczonych w latach 2009-2014.

  Zobacz też[ | edytuj kod]

 • Optimus
 • Vobis
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Strona internetowa marki Adax
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.739 sek.