• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adam i Ewa - serial telewizyjny  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Marcin Grzymowicz (ur. 8 marca 1969 w Warszawie) – polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, także wokalista, lektor i nauczyciel techniki śpiewu. Od 2016 występuje w roli doktora Stanisława Potockiego w serialu medycznym TVP2 Na sygnale. Jan Prochyra (ur. 2 grudnia 1948 w Krakowie) – polski aktor teatralny, filmowy oraz reżyser sztuk. Ukończył PWST w Krakowie w 1974 roku. Dzieciom znany szczególnie jako Kłapouchy z Kubusia Puchatka lub Baloo. Obecnie gra w Teatrze Ateneum i Teatrze Kwadrat. Laureat wyróżnienia II Festiwalu Polskich Filmów i Widowisk Telewizyjnych w Olsztynie za rolę tytułową widowisku „Obłomow” w roku 1974. Obecnie dyrektor artystyczny Teatru Rampa w Warszawie.

  Adam i Ewapolski serial obyczajowy emitowany od 30 września 2000 do 13 stycznia 2002 na antenie telewizji Polsat.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Tytułowi bohaterowie żyją w dwóch, zupełnie różnych światach, lecz wskutek niespodziewanego przypadku trafiają na siebie pewnego dnia i tak zaczyna się ich wielka przygoda. Choć tak bardzo się różnią, tajemnicza siła wciąż przyciąga ich ku sobie.

  Artur Kocięcki - (ur. 26 maja 1960 w Ławszowej koło Bolesławca) polski aktor teatralny i filmowy, pisarz, poeta, animator kultury, laureat wielu Ogólnopolskich Konkursów Recytatorskich, m.in.: zwycięzca Głównej Nagrody Publiczności OKR w Słupsku w 1981 r.Krzysztof Kowalewski (ur. 20 marca 1937 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy. Znany głównie z licznych ról komediowych. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, do dziś wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Maria Mamona (ur. 26 kwietnia 1954 w Krasnymstawie) − polska aktorka. Została nagrodzona nagrodami im. Elżbiety Czyżewskiej dla najlepszego aktora w 2017 roku i "Jańcio Wodnik" za najlepszą rolę kobiecą.
  Tomasz Kozłowicz (ur. 17 lipca 1964 roku w Łodzi), polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.
  Kleszcz Paweł (ur. 23 czerwca 1969 w Warszawie) – aktor, absolwent PWST w Warszawie (1993 r.), który zagrał w ponad 1 500 przedstawieniach teatralnych w ponad 40 sztukach, występował w wielu filmach i produkcjach telewizyjnych. Przez wiele lat pracował w warszawskim Teatrze Syrena.
  Barbara Rylska (ur. 20 stycznia 1936 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, aktorka Teatru Kwadrat w Warszawie.
  Renata Pałys-Wilkowska (ur. 12 października 1956 we Wrocławiu) – polska aktorka teatralna i filmowa, znana z roli Heleny Paździochowej w serialu komediowym Świat według Kiepskich.
  Małgorzata Irena Duda-Kozera (ur. 1963) – polska aktorka teatralno-musicalowa oraz filmowa, wokalistka. Aktorka komedii, dramatu i musicalu.
  Arkadiusz Detmer (ur. 9 marca 1973 w Gdańsku) – polski aktor występujący w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz w teatrze. W 2000 ukończył PWST w Krakowie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.95 sek.