• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adam Szustak  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Patronite – serwis wspomagający pozyskiwanie finansowania przez osoby twórcze, założony w 2015 roku przez Tadeusza Chełkowskiego i Michała Krawczyka. Podstawową formą działalności portalu jest pomoc w zdobywaniu comiesięcznego wsparcia od osób indywidualnych i instytucji, udostępnianie narzędzi wspomagających tworzenie i zarządzanie grupami Patronów, biblioteki Patronite Commons – otwartego zbioru utworów dostępnego dla twórców Patronite.pl. Patronite pozyskał dla zarejestrowanych autorów m.in. 150 tys. złotych od ZIPSEE Cyfrowa Polska oraz 30 tys. złotych z tytułu konkursu „Najlepiej Robić Swoje” organizowanego przez ING Bank Śląski. Portal został laureatem konkursu NE100. Press – miesięcznik branżowy adresowany do dziennikarzy, pracowników reklamy i public relations; pierwszy numer miesięcznika ukazał się 15 lutego 1996 r. Wydawcą jest poznańska firma Press sp. z o.o. Założycielem i redaktorem naczelnym pisma jest Andrzej Skworz.
  .mw-parser-output table.duchowny-ksiadz td.naglowek{color:white!important;background:black!important}.mw-parser-output table.duchowny-biskup td.naglowek{color:white!important;background:#E56DC4!important}.mw-parser-output table.duchowny-patriarcha td.naglowek{color:white!important;background:#BA55D3!important}.mw-parser-output table.duchowny-kardynal td.naglowek{color:white!important;background:#FF2400!important}.mw-parser-output table.duchowny-papiez td.naglowek{color:black!important;background:gold!important}.mw-parser-output table.duchowny-cywil td.naglowek{color:black!important;background:#C0C0C0!important}.mw-parser-output table.duchowny-ksiadz tr.naglowek{color:white!important;background:black!important}.mw-parser-output table.duchowny-biskup tr.naglowek{color:white!important;background:#E56DC4!important}.mw-parser-output table.duchowny-patriarcha tr.naglowek{color:white!important;background:#BA55D3!important}.mw-parser-output table.duchowny-kardynal tr.naglowek{color:white!important;background:#FF2400!important}.mw-parser-output table.duchowny-papiez tr.naglowek{color:black!important;background:gold!important}.mw-parser-output table.duchowny-cywil tr.naglowek{color:black!important;background:#C0C0C0!important}

  Adam Stanisław Szustak OP (ur. 20 lipca 1978 w Myszkowie) – polski duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków.

  Towarzystwo Jezusowe, SJ (łac. Societas Iesu, SI), jezuici – męski papieski zakon apostolski Kościoła katolickiego, zatwierdzony przez papieża Pawła III 27 września 1540. Towarzystwo Jezusowe zostało założone w głównej mierze do walki z reformacją, by bronić i rozszerzać wiarę oraz naukę Kościoła katolickiego, przede wszystkim przez publiczne nauczanie, ćwiczenia duchowe, edukację i udzielanie sakramentów.Biblioteka Narodowa (BN) – polska biblioteka narodowa w Warszawie, na Ochocie, na Polu Mokotowskim, narodowa instytucja kultury założona w 1928.

  Od 2014 swoją działalność internetową sygnuje nazwą Langusta na Palmie, która została zaczerpnięta z jednej z mozaik znajdujących się w Bazylice Matki Bożej Wniebowziętej we włoskiej Akwilei.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Przez dwa lata studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, a następnie wstąpił do zakonu dominikanów. Pierwszą profesję złożył w zakonie 18 sierpnia 2000, śluby wieczyste 18 kwietnia 2004, a święcenia kapłańskie przyjął 4 grudnia 2004. W tym samym roku na Kolegium Filozoficzno – Teologicznym OO. Dominikanów na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie uzyskał tytuł magistra na podstawie pracy Ekonomia trynitarna w ujęciu św. Ireneusza z Lyonu, napisanej pod kierunkiem o. prof. dr. hab. Henryka Pietrasa SJ.

  Kaznodzieja – duchowny zajmujący się wygłaszaniem kazań. Do najwybitniejszych kaznodziejów w dziejach Polski należą:Henryk Pietras (ur. 23 września 1954 w Dębieńsku k. Rybnika) — jezuita, patrolog, bizantynolog, długoletni dyrektor Wydawnictwa WAM, rektor "Ignatianum".

  W latach 2007–2012 był duszpasterzem we wspólnocie akademickiej Beczka w Krakowie, a także zainicjował powstanie w 2012 chrześcijańskiej fundacji Malak. W tym samym roku został asygnowany do klasztoru w Łodzi, zostając tak zwanym kaznodzieją wędrownym – większość czasu spędza obecnie na rekolekcjach wyjazdowych, także poza granicami Polski.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Duszpasterz akademicki – kapłan diecezjalny lub zakonny, któremu zostało powierzone zadanie opieki nad grupą wiernych związanych z konkretnym ośrodkiem akademickim. Duszpasterze akademiccy wybierani są przez biskupów ordynariuszy lub też wybór, dokonany np. przez przełożonego zakonnego, jest tylko przez nich zatwierdzany. Rezydują najczęściej przy specjalnych kościołach lub kaplicach akademickich, bądź też uniwersyteckich.

  Jest jednym z najpopularniejszych polskich rekolekcjonistów. We wrześniu 2017 uruchomił profil na portalu Patronite, przez który kaznodzieję wspiera co miesiąc (stan na czerwiec 2020 roku) około 2400 osób na kwotę około 58000 złotych. Profil ten jest obecnie głównym źródłem finansowania jego działalności oraz przez długi czas najpopularniejszym profilem na platformie, obecnie jest w pierwszej trójce najpopularniejszych.

  Magister (z łac. mistrz, nauczyciel), mgr – tytuł zawodowy nadawany przez wyższe uczelnie po ukończeniu studiów drugiego stopnia (dawniej: studiów jednolitych magisterskich lub magisterskich studiów uzupełniających), a w przypadku niektórych kierunków (farmacja, prawo, psychologia, często także teologia) – studiów jednolitych.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Dominikanie, Zakon Kaznodziejski (łac. Ordo Praedicatorum – OP) - katolicki zakon męski założony w 1216 przez św. Dominika Guzmána.
  Robert Friedrich (ur. 15 kwietnia 1968 w Babimoście), znany również jako Litza – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta, a także realizator dźwięku i producent muzyczny. Robert Friedrich znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej Acid Drinkers, której był członkiem w latach 1986-1998. W latach 1989-1990 i 1991-1992 grał odpowiednio w zespołach Turbo i Creation of Death.
  Myszków – miasto i gmina w województwie śląskim, siedziba powiatu myszkowskiego. Położone nad rzeką Wartą, należy historycznie do Małopolski.
  Wideoblog (ang. videoblog, vlog lub vog) – rodzaj bloga internetowego, którego zasadniczą treść stanowią pliki filmowe (VODcast) publikowane przez autora w kolejności chronologicznej. Pliki udostępniane są do odtwarzania w technologii video-streamingu lub do pobrania na komputer użytkownika – gościa i widza wideobloga. Vlogerzy publikują swoje filmy głównie w serwisie YouTube oraz Dailymotion.
  „Beczka” – dominikańskie duszpasterstwo akademickie przy klasztorze św. Trójcy przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie.
  Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie to szkoła wyższa, kształcąca księży na terenie archidiecezji częstochowskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.