• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Adam Stanisław Walczak

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej na arenie międzynarodowej zadebiutowała w 1921 roku, wygrała dziesięć pierwszych meczów. Przegrała dopiero w 1923 roku z Belgią.Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).

  Adam Stanisław Walczak (ur. 7 grudnia 1957) – polski piłkarz, obrońca.

  Był wychowankiem Bałtyku Gdynia, w pierwszej lidze grał także w barwach Zawiszy Bydgoszcz i łódzkiego Widzewa. W reprezentacji Polski debiutował w rozegranym 12 listopada 1980 spotkaniu z Hiszpanią, ostatni raz zagrał w następnym roku. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał 4 spotkania, zdobywając 1 bramkę. Po zakończeniu kariery był trenerem m.in. Bałtyku, Orkana Rumia i Wierzycy Pelplin.

  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.Reprezentacja Polski w piłce nożnej mężczyzn – zespół piłkarski, biorący udział w imieniu Rzeczypospolitej Polski w meczach i sportowych imprezach międzynarodowych, powoływany przez selekcjonera, w którym mogą występować wyłącznie zawodnicy posiadający obywatelstwo polskie. Za jego funkcjonowanie odpowiedzialny jest Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN).

  Obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Adam Stanisław Walczak w bazie 90minut.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  90minut.pl – polski internetowy portal piłkarski uruchomiony 1 stycznia 2003 roku. Od listopada 2002 jest oficjalnym oddziałem RSSSF w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.019 sek.