• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Acid Drinkers  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.Aleksander „Olass” Mendyk (ur. 7 lutego 1979 w Bydgoszczy, zm. 30 listopada 2008 w Krakowie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta. Aleksander Mendyk znany jest przede wszystkim z występów w zespole Acid Drinkers, którego był członkiem w latach 2004-2008. Równolegle występował w grupie Flapjack. Wcześniej grał w zespołach NoNe i Sweet Noise.

  Acid Drinkers — polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Wojciech „Jankiel” Moryto (od 2009) oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.

  Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu pt. Are You a Rebel?. Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach, co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. Wkrótce potem kwartet podjął współpracę z menadżerką Katarzyną Kanclerz, związaną z Izabelin Studio. W efekcie grupa zaistniała w mediach pozabranżowych. W latach późniejszych twórczość zespołu ulegała nieznacznym zmianom stylistycznym zawierając m.in. wpływy groove metalu. Z kolei w tekstach wystąpiły także odniesienia do kwestii problemów społecznych.

  Rock Is Not Enough – jedenasty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Perkusję, partie gitar i bas nagrano w DK Taklamakan w Opalenicy, partie wokalne w Studio Elektra w Warszawie. Zmiksowano w Studio Elektra w Warszawie. Album wydany został przez Sony Music 24 maja 2004 roku. Płyta dotarła do 16. miejsca na liście OLiS w Polsce.Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

  Do 2014 roku grupa wydała czternaście albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja ośmiokrotnie otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Metal Hammer, Teraz Rock i Thrash'em All. Nazwa zespołu w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „Kwasożłopy” („acid” – „kwas” + „drinker” – „ktoś, kto pije”, „pijący”) – jest to slangowe określenie ludzi pijących tanie wina. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: NoNe, Lipali, Illusion, Armia, Turbo, Wolf Spider, Flapjack, Arka Noego, Guess Why, Albert Rosenfield, Creation of Death, Luxtorpeda, 2Tm2,3 czy Anti Tank Nun.

  Nagroda Muzyczna Fryderyk – nagrody muzyczne przyznawane w Polsce od roku 1995. Od 1999 przyznaje je powołana przez Związek Producentów Audio-Video Akademia Fonograficzna. W jej skład wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i profesjonalistów z polskiej branży fonograficznej. Nazwa nagrody nawiązuje do imienia polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina.Broken Head – dziewiąty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Nagrań dokonano w Laronermma Recording Institutew Poznaniu. Album wydany został przez Metal Mind Productions 2 października 2000 roku. Płyta dotarła do 15. miejsca listy OLiS w Polsce.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Muzycy
 • 2.1 Obecny skład zespołu
 • 2.2 Muzycy koncertowi
 • 2.3 Byli członkowie
 • 2.4 Oś czasu
 • 3 Dyskografia
 • 3.1 Albumy
 • 3.2 Tribute albumy
 • 3.3 Single
 • 3.3.1 Inne notowane utwory
 • 3.4 Kompilacje
 • 3.5 Albumy koncertowe
 • 3.6 Inne
 • 4 Wideografia
 • 5 Teledyski
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne
 • Infernal Connection – piąty album studyjny polskiej thrash metalowej grupy Acid Drinkers. Wydawnictwo ukazało w grudniu 1994 roku nakładem wytwórni MegaCzad. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów oraz jeden cover. Nagrania odbyły się pomiędzy wrześniem a październikiem 1994 roku w gdańskim Modern Sound Studio. Głównym producentem albumu był gitarzysta grupy, Litzy, zaś nagrywaniem, inżynierią dźwięku i miksowaniem zajęli się Tomasz Bonarowski i Adam Toczko, którzy współpracowali z zespołem już podczas tworzenia cover albumu Fishdick.Dariusz "Darek" Popowicz (ur. 2 sierpnia 1968), znany również jako Popcorn – polski muzyk, kompozytor i instrumentalista, gitarzysta. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Darek Popowicz znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Acid Drinkers, której jest członkiem od 1986 roku.Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W latach 1988-1992 grał w technical thrashmetalowej formacji Wolf Spider. W latach późniejszych współpracował z Tomaszem Budzyńskim w jego zespołach Armia (1995-2005) oraz Budzy i Trupia Czaszka (2004-2005).


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Crossover thrash, punk metal – powstałe w latach 80. XX wieku określenie gatunku muzyki łączącego w sobie elementy hardcore punku i thrash metalu. Rodzaj crossoveru.
  Wojciech „Jankiel” Moryto (ur. 1 listopada 1977 w Opolu) — polski muzyk heavymetalowy, gitarzysta rytmiczny. Członek formacji Flapjack. Od 9 maja 2009 roku muzyk zespołu Acid Drinkers, w którym wcześniej był pracownikiem technicznym. Zastąpił zmarłego w listopadzie 2008 roku Aleksandra „Olassa” Mendyka.
  Teraz Rock (wcześniej nosił nazwę Tylko Rock) – miesięcznik wydawany przez AD Music SA, poświęcony głównie muzyce rockowej, zawiera informacje o bieżących wydarzeniach, recenzje płyt, wydawnictw video i koncertów, wywiady z artystami. Cena pisma wynosi 9,90 zł.
  Killers on the Loose Tour – dwunasta trasa koncertowa poznańskiego zespołu Acid Drinkers, która odbyła się w listopadzie 2006 roku w 11 miastach Polski. Trasa o tej nazwie miała odbyć się w roku 1994 z gitarzystą Proletaryatu - Jarosławem "Siemionem" Siemienowiczem (Litza w tym czasie przebywał w szpitalu), lecz nie doszła wówczas do skutku.
  Groove metal (również neo-thrash, half-thrash, post-thrash, power groove) - podgatunek muzyki metalowej, który wyewoluował z thrash metalu na początku lat dziewięćdziesiątych XX w.
  Maxiumum Overload – pierwsza oficjalna kompilacja zespołu Acid Drinkers, wydana we wrześniu 2002 roku przez Metal Mind. Zawiera dwadzieścia utworów z wszystkich wydanych do tej pory płyt, prócz Acidofilii. Utwory są ułożone chronologicznie według daty wydania.
  Dirty Money, Dirty Tricks – drugi studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers, wydany w czerwcu 1991 r. przez Metal Mind Productions.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.05 sek.