• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Acid Drinkers  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  The Rolling Stones [ðɘ rɘʊlɪŋ stɘʊnz] – brytyjski zespół rockowy, założony 12 lipca 1962 w Londynie. Są czwartym zespołem rockowym z największą liczbą sprzedanych wydawnictw muzycznych w historii. Łącznie sprzedali ok. 250 milionów egzemplarzy albumów na całym świecie. Lipali - polski zespół muzyczny założony przez Tomasza Lipnickiego w 2000 roku, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album Li-pa-li (2000) z udziałem muzyków sesyjnych.

  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH
  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Acid Drinkers – polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę heavymetalową. Powstała w 1986 roku w Poznaniu. Zespół tworzą basista i wokalista Tomasz „Titus” Pukacki, gitarzyści Darek „Popcorn” Popowicz i Łukasz „Dzwon” Cyndzer oraz perkusista Maciej „Ślimak” Starosta.

  Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu pt. Are You a Rebel?. Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach, co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. Wkrótce potem kwartet podjął współpracę z menadżerką Katarzyną Kanclerz, związaną z Izabelin Studio. W efekcie grupa zaistniała w mediach pozabranżowych. W latach późniejszych twórczość zespołu ulegała nieznacznym zmianom stylistycznym zawierając m.in. wpływy groove metalu. Z kolei w tekstach wystąpiły także odniesienia do kwestii problemów społecznych.

  Aleksander „Olass” Mendyk (ur. 7 lutego 1979 w Bydgoszczy, zm. 30 listopada 2008 w Krakowie) – polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, gitarzysta. Aleksander Mendyk znany jest przede wszystkim z występów w zespole Acid Drinkers, którego był członkiem w latach 2004-2008. Równolegle występował w grupie Flapjack. Wcześniej grał w zespołach NoNe i Sweet Noise.Rock Is Not Enough – jedenasty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Perkusję, partie gitar i bas nagrano w DK Taklamakan w Opalenicy, partie wokalne w Studio Elektra w Warszawie. Zmiksowano w Studio Elektra w Warszawie. Album wydany został przez Sony Music 24 maja 2004 roku. Płyta dotarła do 16. miejsca na liście OLiS w Polsce.

  Do 2014 roku grupa wydała czternaście albumów studyjnych oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja ośmiokrotnie otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego, Fryderyka. Była także wielokrotnie wyróżniona w plebiscytach branżowych czasopism Metal Hammer, Teraz Rock i Thrash'em All. Nazwa zespołu w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza „Kwasożłopy” („acid” – „kwas” + „drinker” – „ktoś, kto pije”, „pijący”) – jest to slangowe określenie ludzi pijących tanie wina. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: NoNe, Lipali, Illusion, Armia, Turbo, Wolf Spider, Flapjack, Arka Noego, Guess Why, Albert Rosenfield, Creation of Death, Luxtorpeda, 2Tm2,3 czy Anti Tank Nun, Siq

  Interia.pl – portal internetowy, założony w 1999, przy czym oficjalna premiera podstawowej usługi - portalu internetowego - odbyła się 11 lutego 2000 r. Od 18 października 1999 do 11 lutego następnego roku serwis umożliwiał jedynie korzystanie z bezpłatnych kont poczty elektronicznej ("poczta.fm"). Portal jest prowadzony przez Grupę INTERIA.PL Sp. z o.o. Sp. k., która od stycznia 2008 niemal w całości (96.6.% akcji i 99% głosów na walnym zgromadzeniu) należy do niemieckiego przedsiębiorstwa Grupa Bauer Media Polska.Motörhead – brytyjski zespół muzyczny powstały w 1975 roku z inicjatywy basisty i wokalisty Iana „Lemmy’ego” Kilmistera, który pozostawał jedynym stałym członkiem grupy. Grupa odniosła sukces komercyjny w latach 80. XX wieku, natomiast jej albumy Overkill, Bomber oraz Ace of Spades stały się inspiracją dla wielu wykonawców z nurtu heavy metal. Kilmister mimo kategoryzacji w gatunkach thrash i speed metal, na którego rozwój wywarł wpływ, określał muzykę Motörhead jako rock ’n’ roll. Grupa w swej twórczości poruszała takie zagadnienia jak wojna, zło, dobro, seks czy uzależnienia, ponadto posiada charakterystyczne logo o nazwie Snaggletooth, którego autorem jest artysta Joe Petagno.

  Historia[ | edytuj kod]

  Darek „Popcorn” Popowicz podczas koncertu 19 września 2008 roku.

  Zespół powstał 21 września 1986 roku w Poznaniu z inicjatywy basisty i wokalisty Tomasza „Titusa” Pukackiego oraz gitarzysty Roberta „Litzy” Friedricha. Skład uzupełnili gitarzysta Darek „Popcorn” Popowicz oraz perkusista Piotr „Chomik” Kuik. Wkrótce potem Kuika zastąpił Maciej „Ślimak” Starosta. W październiku Pukacki został powołany do wojska. Natomiast Friedrich i Popowicz podjęli się reaktywacji zespołu Slavoy. Następnie związali się odpowiednio z zespołami Turbo oraz Wilczy Pająk (Wolf Spider). Po powrocie z wojska w 1988 roku, Pukacki bezskutecznie próbował reaktywować swój pierwszy zespół, Los Desperados. Po spotkaniu z Popowiczem zdecydował się na wznowienie działalności Acid Drinkers. Do zespołu trafił także Friedrich oraz Maciej „Ślimak” Starosta. Debiut sceniczny zespołu miał miejsce we Wrocławiu na Wyspie Słodowej, 26 sierpnia 1989 roku, natomiast 21 kwietnia 1990 roku po raz pierwszy wystąpił na katowickiej Metalmanii.

  Slayer (IPA [ˈsleɪə]) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal, powstała w 1981 roku w Huntington Park (przedmieścia Los Angeles), rozwiązana w 2019 roku. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Kerry’ego Kinga, który do współpracy zaprosił gitarzystę Jeffa Hannemana, pochodzącego z Kuby perkusistę Dave’a Lombardo oraz basistę i wokalistę Chilijczyka - Toma Arayę. Już w początkowym okresie działalności muzycy rozwinęli własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi wykonywanymi przy użyciu tremola oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu. Broken Head – dziewiąty studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers. Nagrań dokonano w Laronermma Recording Institutew Poznaniu. Album wydany został przez Metal Mind Productions 2 października 2000 roku. Płyta dotarła do 15. miejsca listy OLiS w Polsce.

  Debiutancki album zespołu zatytułowany Are You a Rebel? ukazał się 9 września 1990 roku nakładem wytwórni muzycznej Under One Flag. Drugi album pt. Dirty Money, Dirty Tricks został wydany w czerwcu 1991 roku. W kwietniu 1992 roku grupa odbyła trasę koncertową Rebel on the East Tour. Natomiast we wrześniu 1992 roku ukazał się trzeci album pt. Strip Tease. Z kolei w październiku odbyła się trasa Strip Tease Every Where Tour. W październiku 1993 roku został wydany czwarty album grupy pt. Vile Vicious Vision. W kwietniu 1994 operację serca przeszedł Litza, a jego miejsce podczas koncertów zajmował wówczas Paolo. W czerwcu 1994 roku ukazał się tribute album Fishdick. Na płycie znalazły się m.in. nagrania z repertuaru Deep Purple, Black Sabbath i Motörhead. Piąty album studyjny Acid Drinkers pt. Infernal Connection ukazał się w grudniu 1994 roku nakładem wytwórni muzycznej MegaCzad. W ramach promocji na przełomie maja i czerwca 1995 roku grupa odbyła Nuclear Mosher Tour '95 (supportem była formacja Dynamind). 22 kwietnia 1996 roku dzięki firmom Polton i Warner Music Poland ukazał się szósty album formacji zatytułowany The State of Mind Report. Nagrania były promowane podczas Trasy State of Mind Report. Kolejne występy odbyły się w 1997 roku podczas Blastery Nite Tour. 18 marca 1998 roku został wydany siódmy album zespołu pt. High Proof Cosmic Milk. Wydawnictwo ukazało się na mocy kontraktu z Metal Mind Productions. Natomiast we wrześniu ukazał się pierwszy album koncertowy Varran Strikes Back – Alive!!!. Na płycie znalazły się utwory zarejestrowane podczas Varran z Comodo Tour '98.

  Infernal Connection – piąty album studyjny polskiej thrash metalowej grupy Acid Drinkers. Wydawnictwo ukazało w grudniu 1994 roku nakładem wytwórni MegaCzad. Na płycie znalazło się 10 premierowych utworów oraz jeden cover. Nagrania odbyły się pomiędzy wrześniem a październikiem 1994 roku w gdańskim Modern Sound Studio. Głównym producentem albumu był gitarzysta grupy, Litzy, zaś nagrywaniem, inżynierią dźwięku i miksowaniem zajęli się Tomasz Bonarowski i Adam Toczko, którzy współpracowali z zespołem już podczas tworzenia cover albumu Fishdick.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).
  Aleksander „Olass” Mendyk podczas koncertu 19 września 2008 roku.

  Pod koniec 1998 roku, Friedrich zdecydował się opuścić zespół. Zastąpił go śpiewający gitarzysta, lider zespołu Guess Why, Przemysław „Perła” Wejmann. 17 maja 1999 roku ukazał się ósmy album pt. Amazing Atomic Activity. Grupa dała także szereg koncertów podczas Amazing Atomic Activity Tour. 2 października 2000 roku został wydany dziewiąty album pt. Broken Head, promowany podczas Break Your Head Tour 2000. 13 maja 2002 roku ukazał się dziesiąty album Acid Drinkers zatytułowany Acidofilia. W ramach promocji płyty grupa dała szereg koncertów podczas Acidofilia Tour. Natomiast w listopadzie została wydana kompilacja Maximum Overload – Best Of. Na początku 2003 roku, Wejmann postanowił odejść z grupy, z powodu nieporozumień i odmiennych koncepcji co do przyszłości zespołu i jego muzyki. Nowym gitarzystą został lider formacji Illusion, Tomasz „Lipa” Lipnicki. Pod koniec roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music. 24 marca 2004 roku ukazało się pierwsze wydawnictwo DVD w dorobku Acid Drinkers pt. 15 Screwed Years. Natomiast 24 maja został wydany jedenasty album pt. Rock Is Not Enough, promowany podczas Rock Is Not Enough Tour. Jeszcze w 2004 roku Lipnicki odszedł z zespołu. Stanowisko nowego gitarzysty objął Aleksander „Olass” Mendyk znany z występów w zespole None. W 2006 roku ukazało się drugie wydawnictwo DVD zespołu pt. The Hand That Rocks the Coffin. Na płycie znalazł się zapis koncertu na festiwalu Metalmania 2006 oraz film dokumentalny „W pogoni za Acid Drinkers” zrealizowany przez Grupę Fabryczna ART. Muzycy również aktywnie koncertowali podczas Killers on the Loose Tour. W grudniu 2007 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Mystic Production.

  Dariusz "Darek" Popowicz (ur. 2 sierpnia 1968), znany również jako Popcorn – polski muzyk, kompozytor i instrumentalista, gitarzysta. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Darek Popowicz znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Acid Drinkers, której jest członkiem od 1986 roku.Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W latach 1988-1992 grał w technical thrashmetalowej formacji Wolf Spider. W latach późniejszych współpracował z Tomaszem Budzyńskim w jego zespołach Armia (1995-2005) oraz Budzy i Trupia Czaszka (2004-2005).Crossover thrash, punk metal – powstałe w latach 80. XX wieku określenie gatunku muzyki łączącego w sobie elementy hardcore punku i thrash metalu. Rodzaj crossoveru.

  7 lipca 2008 roku ukazał się dwunasty album formacji pt. Verses of Steel. Wydawnictwo było promowane w ramach trasy koncertowej Verses of Steel Tour. Równolegle ukazał się także piętnastopłytowy box Acid Empire Anthology 1989–2008. 30 listopada 2008 roku w Krakowie, z powodu niewydolności układu krążenia zmarł Aleksander Mendyk. Pierwszy koncert bez Mendyka zespół dał 13 grudnia 2008 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu poprzedzając reaktywowaną formację Illusion. Podczas występu muzycy uczcili pamięć zmarłego m.in. wyświetlając wideoklip na jego temat. 9 maja 2009 roku do zespołu dołączył gitarzysta Wojciech „Jankiel” Moryto. W nowym składzie Acid Drinkers występował podczas 20 Absolutely Wired Years Tour. W kwietniu 2010 roku grupa podjęła pracę nad płytą roboczo zatytułowaną Fishdick 2. Ostatecznie zatytułowany album Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again został wydany 1 września. Na wydawnictwie znalazły się m.in. interpretacje z repertuaru takich zespołów jak: The Rolling Stones, Slayer i Metallica. Gościnnie w nagraniach wzięli m.in. wokalistka zespołu BiFF – Anna Brachaczek, akordeonista i wokalista Czesław Mozil oraz gitarzysta Wacław „Vogg” Kiełtyka. Nowa płyta była intensywnie promowana podczas My Name is Dick. Fish Dick Tour, która odbyła się na przełomie października i listopada.

  Utøya – wyspa na jeziorze Tyrifjorden w gminie Hole w okręgu Buskerud w Norwegii, o powierzchni 12 ha (120 dekar), leżąca 500 metrów od lądu. Wyspa należy do Arbeidernes ungdomsfylking (AUF, w norw. Młodzieżowa Liga Robotników), młodzieżowej sekcji Norweskiej Partii Pracy i jest to miejsce letnich obozów.OLiS – oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, istniejąca od 23 października 2000 roku.

  9 października 2012 roku nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się trzynasty studyjny album zespołu pt.” La part du diable”.Na płycie znalazło się 11 premierowych utworów. To pierwszy studyjny album, przy tworzeniu którego udział wziął gitarzysta grupy Wojciech „Yankiel” Moryto. Płyta zadebiutowała na 6. miejscu listy OLiS w Polsce.

  Wojciech „Jankiel” Moryto (ur. 1 listopada 1977 w Opolu) — polski muzyk heavymetalowy, gitarzysta rytmiczny. Członek formacji Flapjack. Od 9 maja 2009 roku muzyk zespołu Acid Drinkers, w którym wcześniej był pracownikiem technicznym. Zastąpił zmarłego w listopadzie 2008 roku Aleksandra „Olassa” Mendyka.Teraz Rock (wcześniej nosił nazwę Tylko Rock) – miesięcznik wydawany przez AD Music SA, poświęcony głównie muzyce rockowej, zawiera informacje o bieżących wydarzeniach, recenzje płyt, wydawnictw video i koncertów, wywiady z artystami. Cena pisma wynosi 9,90 zł.

  Album został zarejestrowany głównie w Perlazza Studio w Opalenicy, którego właścicielem jest były gitarzysta Acid Drinkers Przemysław „Perła” Wejmann. Za miksowanie odpowiadał Jacek Miłaszewski z Chimp Studio, który pracował także nad dwoma poprzednimi płytami zespołu. Autorką okładki była Aleksandra Spanowicz. Album promowała trasa koncertowa pod nazwą The Good, the Bad and the Diable.

  Decapitated – polska grupa muzyczna wykonująca technical death metal. Powstała w 1996 roku w Krośnie z inicjatywy nastoletnich braci: gitarzysty Wacława "Vogga" Kiełtyki i perkusisty Witolda "Vitka" Kiełtyki oraz wokalisty Wojciecha "Saurona" Wąsowicza.Killers on the Loose Tour – dwunasta trasa koncertowa poznańskiego zespołu Acid Drinkers, która odbyła się w listopadzie 2006 roku w 11 miastach Polski. Trasa o tej nazwie miała odbyć się w roku 1994 z gitarzystą Proletaryatu - Jarosławem "Siemionem" Siemienowiczem (Litza w tym czasie przebywał w szpitalu), lecz nie doszła wówczas do skutku.

  5 października 2012 za pośrednictwem serwisu YouTube zaprezentowany został pierwszy singel z albumu pt. Old Sparky. Nazwa pochodzi od elektrycznego krzesła z więzienia stanowego na Florydzie. Inny z utworów, Bundy's DNA, odnosi się do postaci skazanego na śmierć amerykańskiego seryjnego mordercy Teda Bundy’ego, który został stracony właśnie na krześle Old Sparky. Z kolei tekst utworu Andrew’s Strategy dotyczy Andersa Breivika, norweskiego terrorysty odpowiedzialnego za masakrę na wyspie Utøya.

  Groove metal (również neo-thrash, half-thrash, post-thrash, power groove) - podgatunek muzyki metalowej, który wyewoluował z thrash metalu na początku lat dziewięćdziesiątych XX w.Dirty Money, Dirty Tricks – drugi studyjny album polskiej grupy Acid Drinkers, wydany w czerwcu 1991 r. przez Metal Mind Productions.

  16 października 2012 zespół umożliwił przedpremierowe odsłuchanie całego albumu na portalu interia.pl.

  6 października 2014 roku również nakładem wytwórni Mystic Production światło dzienne ujrzał czternasty album studyjny „kwasożłopów” pt."25 Cents For a Riff”. Płyta zadebiutowała na 4. miejscu listy OLiS w Polsce.Album został zarejestrowany głównie w Perlazza Studio w Opalenicy, którego właścicielem jest były gitarzysta Acid Drinkers Przemysław „Perła” Wejmann. Autorem okładki jest polski grafik Jerzy Kurczak, który odpowiedzialny był także za stronę graficzną dwóch pierwszych płyt zespołu, Are You a Rebel? oraz Dirty Money, Dirty Tricks. 19 września na serwisie YouTube premierę miał pierwszy singiel, „Don't Drink Evil Things”. Album promowała także trasa koncertowa pod nazwą 25 Upside Down, na której głównym supportem został wrocławski zespół Strain. Tytuł płyty istotnie odnosi się do dwudziestopięciolecia działalności tegoż poznańskiego zespołu.

  Rebel on the East Tour – pierwsza trasa koncertowa Acid Drinkers, która odbyła się w kwietniu 1992 roku. Grupa gościła w 8 miastach wschodniej Polski (jeden koncert został odwołany).Przemysław "Przemek" Wejmann (ur. 13 grudnia 1975 w Sosnowcu), znany również jako Perła - polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, a także producent muzyczny i realizator dźwięku. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Działalność artystyczną rozpoczął w 1993 roku w zespole rockowym Guess Why, którego był współzałożycielem. W 2007 roku po nagraniu czterech albumów formacja została rozwiązana. Równolegle, w latach 1998-2003 grał w zespole Acid Drinkers w którym zastąpił Roberta Friedricha.

  23 września 2016 roku nakładem wytwórni Makumba Music wydany został piętnasty album studyjny Acidów. „Peep Show” (rozwijane jako Paralysing Expansive Energetic Power Show). Album został zarejestrowany głównie w Perlazza Studio w Opalenicy, którego właścicielem jest były gitarzysta Acid Drinkers Przemysław „Perła” Wejmann. Autorem okładki jest polski grafik Marcin Kulabko. Jest to pierwszy album Acid Drinkers, który zostanie wydany przez wytwórnię Makumba Music, prowadzoną przez menadżera zespołu, Macieja „Maka” Makowicza.

  Creation of Death – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza thrash metalu i death metalu, istniejąca w latach 1991–1992.Czesław Mozil (ur. 12 kwietnia 1979 w Zabrzu) – polski wokalista, kompozytor i muzyk, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Były członek formacji Tesco Value. Absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej (Det Kongelige Danske Musikkonservatorium).

  2 września 2016 roku w Programie Trzecim Polskiego Radia premierę miał pierwszy singiel, „Become a Bitch”, który następnie został udostępniony także za pośrednictwem serwisu YouTube.

  21 grudnia 2016 roku szeregi zespołu opuścił gitarzysta Wojciech „Jankiel” Moryto, który jednocześnie założył własny zespół - Department.

  5 stycznia 2017 roku jego miejsce zajął Robert „Bobby” Zembrzycki, grający wcześniej w rodem z Sandomierza zespole Corruption.

  Vile Vicious Vision jest czwartym studyjnym albumem polskiej grupy Acid Drinkers, wydanym w październiku 1993 r. przez Loud Out Records.Więzienie Stanowe Florydy (ang. Florida State Prison), zwane też FSP lub Starke Prison jest obecnie głównym ośrodkiem karnym tego stanu. Potoczna nazwa "Starke Prison" powstała w związku z położeniem więzienia bardzo blisko tego miasta.

  24 października 2017 roku Zembrzyckiego zastąpił Łukasz „Dzwon” Cyndzer z mieloszowskiej kapeli Veal.

  4 grudnia 2019 roku zespół ogłosił, iż na kilku nadchodzących koncertach zajętego problemami rodzinnymi wieloletniego gitarzystę Dariusza Popowicza zastąpi Hubert Więcek, znany z zespołu Decapitated.

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Oś Czasu[ | edytuj kod]

  High Proof Cosmic Milk – siódmy studyjny albumem polskiej grupy Acid Drinkers. Został wydany 18 marca 1998 nakładem Metal Mind Productions.Dziennik Bałtycki – (pełny tytuł Polska Dziennik Bałtycki) dziennik informacyjno-publicystyczny ukazujący się na Pomorzu od 19 maja 1945.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  2Tm2,3 (zastępcza nazwa potoczna: Tymoteusz) – polska grupa muzyczna grająca muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim (współczesną muzykę chrześcijańską, CCM). Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii.
  Anders Behring Breivik ([ˈɑndərʂ ˈbeːrɪŋ ˈbræjviːk]), od 2017 Fjotolf Hansen (ur. 13 lutego 1979 w Oslo) – norweski masowy morderca, domowy i skrajnie prawicowy terrorysta, który 22 lipca 2011 dokonał dwóch zamachów terrorystycznych: na siedzibę premiera Norwegii, w którym zginęło 8 osób, i na uczestników obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy, w którym zginęło 69 osób, a 33 osoby zostały ranne. Został skazany na 21 lat więzienia, z możliwością nieograniczonego przedłużenia wyroku, jeśli nadal będzie uznawany za zagrożenie dla społeczeństwa.
  Maciej "Ślimak" Starosta (ur. 9 stycznia 1971 w Poznaniu) - polski muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Maciej Starosta znany jest przede wszystkim z występów w thrashmetalowej formacji Acid Drinkers w której gra na perkusji, okazjonalnie także śpiewa i gra na gitarze. Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Od 1993 roku współtworzy także zespół Flapjack. Natomiast od 1999 roku gra w zespole Roberta Friedricha Arka Noego. W latach 1996-1999 występował w grupie 2Tm2,3. Współpracował także z zespołami Houk i Dog Family.
  Wolf Spider – polski zespół thrashmetalowy. Powstał w 1985 roku w Poznaniu w składzie: Leszek Szpiegiel - śpiew, gitarzyści Maciej Matuszak i Piotr Mańkowski, basista Mariusz Przybylski oraz perkusista Tomasz Goehs. Początkowo zespół nazywał się Wilczy Pająk, w 1988 roku po występie na Metalmanii zmienił nazwę na jej anglojęzyczny odpowiednik. .
  Poznań (niem. Posen, łac. Posnania, jidysz פּױזן Pojzn) – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu poznańskiego. Miasto jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
  Metallica – amerykański zespół heavymetalowy założony w Los Angeles w 1981 roku przez Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha. Uważany za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych zespołów metalowych lat 80.
  YouTube – serwis internetowy, stworzony w lutym roku 2005, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, oglądanie filmów oraz live streaming. Używa technologii FLV do wyświetlania szerokiego wyboru filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele firm (na przykład Columbia Broadcasting System, BBC, Universal Music Group, w Polsce Polska Agencja Prasowa, Grupa TVN, CD Projekt), różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.917 sek.