• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Abierto Mexicano Telcel

  Przeczytaj także...
  WTA International Series – kategoria profesjonalnych turniejów tenisowych w rozgrywkach kobiecych; utworzona po rezygnacji w 2008 roku z pięciostopniowego systemu kategoryzacji turniejów (Tier).Meksyk (Meksykańskie Stany Zjednoczone, hiszp. México, Estados Unidos Mexicanos, Méjico, nah. Mēxihco) – kraj w Ameryce Północnej. Sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi (na północy), z Oceanem Spokojnym (na zachodzie i południu), Zatoką Meksykańską i Morzem Karaibskim (na wschodzie) oraz z Gwatemalą i Belize (na południu i południowym wschodzie).
  ATP Tour 500 – cykl turniejów tenisowych organizowanych przez Association of Tennis Professionals (ATP). ATP Tour 500 obowiązuje w kalendarzu rozgrywek od sezonu 2009 i jest następcą rozgrywanych do tegoż roku turniejów cyklu ATP International Series Gold. Jest to trzecia ranga turniejów w rozgrywkach męskich za czterema turniejami Wielkiego Szlema oraz dziewięcioma ATP Tour Masters 1000, a przed ATP Tour 250.

  Mexican Open – kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour i męski turniej ATP Tour 500 zaliczany do cyklu ATP Tour. Panie grają od 2001 roku, a mężczyźni od 1993 roku, na kortach w meksykańskim Acapulco.

  W latach 1993–1998 i 2000 turniej męski odbywał się w Meksyku. Od 2001 roku nieprzerwanie, razem z rozgrywkami kobiecymi, rozgrywany jest w Acapulco.

  Meksyk (hiszp. Ciudad de México) – stolica Meksyku, położona na wyżynie leżącej w środkowej części kraju. Zajmuje powierzchnię 1479 km². Populacja miasta wynosi 8 720 916 mieszkańców, natomiast obszar metropolitarny zamieszkuje 19 231 829 osób (2005 r.). Szacuje się, że całe megalopolis liczy ok. 22–25 mln mieszkańców i jest uznawana za trzecią po Tokio i Seulu aglomerację miejską świata. Region miasta odznacza się także jednym z największych i najszybszych przyrostów liczby ludności.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  W 2014 roku nastąpiła zmiana nawierzchni w zawodach – poprzez zastąpienie ziemnego podłoża twardym.

  Mecze finałowe[ | edytuj kod]

  gra pojedyncza mężczyzn[ | edytuj kod]

  gra pojedyncza kobiet[ | edytuj kod]

  gra podwójna mężczyzn[ | edytuj kod]

  gra podwójna kobiet[ | edytuj kod]

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona turnieju (ang.). abiertomextenis.com.mx. [dostęp 2015-03-01].
 • Profil turnieju na stronie ATP (ang.). atpworldtour.com. [dostęp 2013-02-27].
 • Profil turnieju na stronie WTA (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2013-02-27].
 • Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.
  Warto wiedzieć że... beta

  Acapulco de Juárez – miasto, port i kurort w Meksyku (stan Guerrero), nad Oceanem Spokojnym. Liczba mieszkańców: 658 tys. (2006). Zespół miejski około 1,1 mln mieszkańców.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.