• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aang  Podstrony: [1] [2] 3 [4]
  Przeczytaj także...
  Avatar: Legenda Aanga (ang. Avatar: The Last Airbender (głównie), Avatar: Legend of Aang, Avatar: War of The Elements, 2005–2008) – amerykański serial animowany stworzony i wyprodukowany przez Nicktoons Studios w Burbank w Kalifornii przez Bryana Konietzko i Michaela Dante DiMartino. Na podstawie serialu powstał film fabularny oraz dwie gry komputerowe.Avatar: Legenda Aanga (ang. Avatar: The Last Airbender (głównie), Avatar: Legend of Aang, Avatar: War of The Elements, 2005–2008) – amerykański serial animowany stworzony i wyprodukowany przez Nicktoons Studios w Burbank w Kalifornii przez Bryana Konietzko i Michaela Dante DiMartino. Na podstawie serialu powstał film fabularny oraz dwie gry komputerowe.
  Magia Aanga[ | edytuj kod]

  Gdy Aang opanował magię powietrza wymyślił własną technikę magii o nazwie powietrzny skuter, czyli kuli wypełnionej powietrzem, na której się siedzi, lub stoi. Na powietrznym skuterze latał po raz pierwszy w odcinku Król Omashu i openingu serialu animowanego. W kolejnych odcinkach następnych sezonów opanował również magię Ziemi, Ognia i Wody.

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Ostatni Władca Wiatru (org.: The Last Airbender) – amerykański film zrealizowany na podstawie pierwszego sezonu serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga. Zdobywca Złotej Maliny za najgorszy film i reżyserię w 2010 roku.

  Historia[ | edytuj kod]

  Dzieciństwo (wydarzenia przed zamrożeniem w kuli lodowej)[ | edytuj kod]

  Aang w wczesnej młodości został oddany mnichom w Południowej Świątyni Powietrza przez swoich rodziców. Jako Nomad Powietrza podróżował dużo po świecie. Podczas swojego dzieciństwa Aang mieszkał, był wychowywany, oraz uczony w swoim domu w Południowej Świątyni Powietrza pod czujnym okiem mnicha Gyatso. Gdy Aang skończył sześć lat, on i reszta Nomadów Powietrza wybrali się do Wschodniej Świątyni Powietrza gdzie każdy wybrał sobie latającego bizona na kompana. Aang wybrał Appę. Bardzo szybko się uczył, w wieku sześciu lat był lepszy niż jego starsi koledzy, zaś w wieku dwunastu lat był równie dobry, jak jego nauczyciele magii powietrza.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Iroh to emerytowany generał Narodu Ognia i stryj księcia Zuko. Jest starszym bratem Lorda Ozai i to on był prawowitym dziedzicem tronu. Jest potężnym Magiem Ognia znanym i szanowanym (znany również jako Smok Zachodu), traktującym Zuko bardziej jak syna niż bratanka, zwłaszcza po stracie własnego syna – Lu Tena. Iroh jest pogodnym i uprzejmym starszym człowiekiem, uwielbiającym herbatę, granie w Pai Sho i śpiewanie. Starszy i bardziej doświadczony niż którykolwiek z głównych bohaterów odgrywa mniej aktywną rolę, pełni bardziej funkcję mentora i przewodnika zarówno dla Zuko jak i wszystkich których napotka, łącznie z Aangiem i jego przyjaciółmi.

  W dalszym ciągu dużo podróżował, zwłaszcza do innych Świątyń Powietrza, ale także do Królestwa Ziemi, między innymi do Omashu, gdzie poznał swojego nieco ekscentrycznego przyjaciela – Bumiego. W związku z niepokojącymi posunięciami Narodu Ognia, sugerującymi wojnę, Nomadowie Powietrza poinformowali go, że jest Avatarem w wieku dwunastu lat (normalnie dzieje się to w wieku szesnastu lat).

  Następnie, gdy już nauczył się podstaw bycia Avatarem, Aang miał zostać wysłany do Wschodniej Świątyni Powietrza aby nauczyć się reszty, z dala od Mnicha Gyatso. Gdy przypadkiem usłyszał o tym, uciekł na swoim latającym bizonie – Appie. Chwilę po ucieczce on i jego latający stwór natrafili na sztorm, zostali wtrąceniu do wody przez falę. Aang, by się ratować, wszedł w Stan Avatara i użył kombinacji magii wody z magią powietrza aby zamrozić siebie i Appę.

  Podstrony: [1] [2] 3 [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.