• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Aang  Podstrony: [1] 2 [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Avatar: Legenda Aanga (ang. Avatar: The Last Airbender (głównie), Avatar: Legend of Aang, Avatar: War of The Elements, 2005–2008) – amerykański serial animowany stworzony i wyprodukowany przez Nicktoons Studios w Burbank w Kalifornii przez Bryana Konietzko i Michaela Dante DiMartino. Na podstawie serialu powstał film fabularny oraz dwie gry komputerowe.Avatar: Legenda Aanga (ang. Avatar: The Last Airbender (głównie), Avatar: Legend of Aang, Avatar: War of The Elements, 2005–2008) – amerykański serial animowany stworzony i wyprodukowany przez Nicktoons Studios w Burbank w Kalifornii przez Bryana Konietzko i Michaela Dante DiMartino. Na podstawie serialu powstał film fabularny oraz dwie gry komputerowe.
  Charakter[ | edytuj kod]

  Aang uwielbia podróżować i jest zawsze gotów uczyć się nowych rzeczy. Przez cały czas jednak pozostaje w pewien sposób naiwny w swej wierze w świat i ludzi i nieraz jest zbyt zaabsorbowany otaczającymi go wydarzeniami, by zauważyć, że nie wszystko jest czarno-białe.

  Wygląd[ | edytuj kod]

  Ubiera się jak przeciętny Mag Powietrza, tj. w żółtą koszulę i czerwone spodnie. Aang ma między 140-160 centymetrów wzrostu. Na głowie ma wytatuowaną niebieską strzałę, która poprzez kark wchodzi na jego plecy. Dodatkowe tatuaże posiada na rękach i nogach. Gdy przechodzi w "stan awatara" tatuaże zaczynają świecić.

  Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Ostatni Władca Wiatru (org.: The Last Airbender) – amerykański film zrealizowany na podstawie pierwszego sezonu serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga. Zdobywca Złotej Maliny za najgorszy film i reżyserię w 2010 roku.


  Podstrony: [1] 2 [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Iroh to emerytowany generał Narodu Ognia i stryj księcia Zuko. Jest starszym bratem Lorda Ozai i to on był prawowitym dziedzicem tronu. Jest potężnym Magiem Ognia znanym i szanowanym (znany również jako Smok Zachodu), traktującym Zuko bardziej jak syna niż bratanka, zwłaszcza po stracie własnego syna – Lu Tena. Iroh jest pogodnym i uprzejmym starszym człowiekiem, uwielbiającym herbatę, granie w Pai Sho i śpiewanie. Starszy i bardziej doświadczony niż którykolwiek z głównych bohaterów odgrywa mniej aktywną rolę, pełni bardziej funkcję mentora i przewodnika zarówno dla Zuko jak i wszystkich których napotka, łącznie z Aangiem i jego przyjaciółmi.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.