Aang

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Aang – główny bohater amerykańskiego serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga.

Film animowany – rodzaj filmu, w którym obrazy nie są uzyskiwane na drodze rejestrowania zjawisk (w sposób ciągły) przy pomocy kamery. Źródłem danych jest często ręcznie rysowana grafika przedstawiająca na pojedynczych klatkach filmu kolejne fazy ruchu (stąd też film animowany określany jest zazwyczaj mianem filmu rysunkowego lub kreskówki). Mogą być również wykorzystywane techniki animacji poklatkowej zdjęć poklatkowych. Obecnie coraz czesciej stosowana jest grafika i animacja wspomagana komputerowo.Ostatni Władca Wiatru (org.: The Last Airbender) – amerykański film zrealizowany na podstawie pierwszego sezonu serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga. Zdobywca Złotej Maliny za najgorszy film i reżyserię w 2010 roku.

Opis ogólny[ | edytuj kod]

12-letni, ostatni mag Powietrza (w rzeczywistości Aang ma 112 lat, jeśli liczyć 100-letnią hibernację w lodzie). Jest najnowszą reinkarnacją Awatara i jest ostatnim magiem Powietrza (innych zabił Naród Ognia), którego obowiązkiem jest posiąść kontrolę nad wszystkimi czterema żywiołami i odbudowanie zburzonej przez Naród Ognia równowagi. Początkowo nie wierzył w wojnę z Narodem Ognia. Jego debiut nastąpił w pierwszym odcinku pod tytułem Chłopiec w górze lodowej. Ma ponad 100-letniego latającego bizona Appę i latającego lemura Momo.

Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Iroh to emerytowany generał Narodu Ognia i stryj księcia Zuko. Jest starszym bratem Lorda Ozai i to on był prawowitym dziedzicem tronu. Jest potężnym Magiem Ognia znanym i szanowanym (znany również jako Smok Zachodu), traktującym Zuko bardziej jak syna niż bratanka, zwłaszcza po stracie własnego syna – Lu Tena. Iroh jest pogodnym i uprzejmym starszym człowiekiem, uwielbiającym herbatę, granie w Pai Sho i śpiewanie. Starszy i bardziej doświadczony niż którykolwiek z głównych bohaterów odgrywa mniej aktywną rolę, pełni bardziej funkcję mentora i przewodnika zarówno dla Zuko jak i wszystkich których napotka, łącznie z Aangiem i jego przyjaciółmi.


Podstrony: 1 [2] [3] [4]
Reklama