• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • A Woman a Man Walked By

  Przeczytaj także...
  Dorset – hrabstwo ceremonialne i niemetropolitalne w Anglii, w regionie South West England, położone nad kanałem La Manche.BBC Radio 1 – brytyjska ogólnokrajowa stacja radiowa należąca do publicznego nadawcy, BBC. Powstała w roku 1967, kiedy to uznano, że dotychczasowy kanał radiowy BBC poświęcony muzyce popularnej - BBC Light Programme - nie jest wystarczająco atrakcyjny dla młodych słuchaczy, którzy preferują rozmaite rozgłośnie pirackie. Light Programme został więc podzielony na dwie nowe stacje - adresowane do młodzieży Radio 1 i przeznaczone dla nieco starszego odbiorcy BBC Radio 2. Jest drugą pod względem słuchalności stacją w Wielkiej Brytanii.
  Singel (SP, singiel) – w muzyce krótkie wydawnictwo zawierające jeden lub więcej utworów zazwyczaj zapowiadające i promujące album, z którego pochodzi tytułowy utwór na singlu.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  A Woman a Man Walked By – album PJ Harvey i Johna Parisha. To drugi wspólnie nagrany album po Dance Hall at Louse Point wydanym w 1996 roku. Premiera odbyła się 30 marca 2009.

  PJ Harvey, właśc. Polly Jean Harvey MBE (ur. 9 października 1969 w Yeovil) – brytyjska wokalistka rockowa, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. PJ Harvey to także nazwa zespołu, który założyła w 1990 roku.PJ Harvey, właśc. Polly Jean Harvey MBE (ur. 9 października 1969 w Yeovil) – brytyjska wokalistka rockowa, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. PJ Harvey to także nazwa zespołu, który założyła w 1990 roku.

  Album został nagrany w Bristolu i Dorset. Składa się z dziesięciu nowych utworów, do których muzykę napisał John Parish a teksty PJ Harvey.

  Pierwszy singel promujacy album, „Black Hearted Love”, miał premierę 2 Marca 2009 podczas Zane Lowe Show w BBC Radio 1.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. „Black Hearted Love” – 4:40
  2. „Sixteen, Fifteen, Fourteen” – 3:35
  3. „Leaving California” – 3:56
  4. „The Chair” – 2:29
  5. „April” – 4:41
  6. „A Woman a Man Walked By / The Crow Knows Where All the Little Children Go” – 4:47
  7. „The Soldier” – 3:55
  8. „Pig Will Not” – 3:50
  9. „Passionless, Pointless” – 4:19
  10. „Cracks in the Canvas” – 1:54

  Twórcy[ | edytuj kod]

 • Polly Jean Harvey – teksty i śpiew, produkcja muzyczna
 • John Parish – gitary, śpiew, produkcja muzyczna
 • Eric Drew Feldman – instrumenty klawiszowe
 • Carla Azar – perkusja
 • Giovanni Ferrario – gitara basowa
 • Jean-Marc Butty – perkusja
 • Pozycje na listach[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Discogs: PJ Harvey & John Parish ‎– A Woman A Man Walked By (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2020-12-30].
  2. Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (pol.). olis.onyx.pl. [dostęp 2009-10-11].
  Bristol (wal. Bryste, IPA /ˈbrɪstəl/) – miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. Z populacją 428,2 tys. mieszkańców (2011) Bristol zajmuje szóste miejsce w Anglii i dziewiąte w Wielkiej Brytanii. Formalnie stanowi on jednolitą jednostkę administracyjną i zarazem samodzielne hrabstwo ceremonialne. Miasto jest największym ośrodkiem regionu South West England. Do nadejścia rewolucji przemysłowej, przez trzy stulecia Bristol był drugim lub trzecim pod względem wielkości angielskim miastem. Podstawą zamożności mieszkańców był port, obecnie przeniesiony z centrum do ujścia Avonu. Miasto szczyci się ponad setką zabytków należących do klasy I, najstarsze pochodzą jeszcze ze średniowiecza. Bristol jest prężnym ośrodkiem kulturalnym, a także naukowym – dzięki swoim dwóm uniwersytetom. W mieście znajduje się najstarszy w Anglii nieprzerwanie działający teatr oraz najstarszy ogród zoologiczny założony poza miastem stołecznym. W XX wieku najważniejszą gałęzią produkcji w Bristolu stał się przemysł lotniczy. Miasto dysponuje też międzynarodowym portem lotniczym.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.735 sek.