• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • A Great Big World

  Przeczytaj także...
  Is There Anybody Out There? – pierwszy album studyjny amerykańskiego zespołu popowego A Great Big World. Jest to debiutanckie wydawnictwo studyjne grupy, a drugie w ogóle po EP-ce A Great Big World z 2012 roku. Album wydany zostanie 14 stycznia 2014 roku i będzie zawierał trzynaście utworów, w tym duet z piosenkarką muzyki pop Christiną Aguilerą.Canadian Hot 100 – publikowana od 16 czerwca 2007 roku, jedna z wielu list przebojów regularnie opracowywanych przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Przedstawia ona najpopularniejsze piosenki w Kanadzie; jest kandyjskim odpowiednikiem Billboard Hot 100.
  "Say Something" to ballada popowa stworzona na pierwszy album studyjny amerykańskiego zespołu muzycznego A Great Big World pt. Is There Anybody Out There? (2014). Wyprodukowany przez Dana Romera, utwór wydany został jako drugi singel promujący krążek dnia 3 września 2013 roku.

  A Great Big World – amerykański zespół muzyczny, wykonujący muzykę z pogranicza popu i chamber popu. Zespół tworzą dwaj członkowie − Ian Axel i Chad King. Duet znany jest z singlowego nagrania "This Is the New Year", które w maju 2013 uplasowało się w zestawieniu magazynu Billboard Mainstream Top 40 (Pop Songs), jak również z wyróżnionej nagrodą Grammy ballady "Say Something", nagranej z gościnnym udziałem wokalistki pop Christiny Aguilery. "Say Something" spotkał się z pozytywnym odbiorem krytyki, zajął też miejsca 4. i 1. w notowaniach Billboard Hot 100 oraz Canadian Hot 100 oraz gościł na listach przebojów dookoła świata. Piosenki "This Is the New Year" oraz "Rockstar" zostały także wykorzystane w serialu telewizyjnym Glee oraz wykonane przez jego bohaterów. Debiutancki album studyjny zespołu, Is There Anybody Out There?, ukazał się na początku 2014 roku.

  Top 40 Mainstream – jedna z wielu list przebojów opracowywanych regularnie przez amerykański magazyn muzyczny Billboard. Mierzy częstotliwość nadawania poszczególnych piosenek na antenach stacji radiowych i z tego powodu jest często mylona z innym notowaniem Billboardu, Pop 100 Airplay.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.

  Dyskografia[]

 • A Great Big World − EP (2012)
 • Is There Anybody Out There? (2014)
 • When the Morning Comes (2015)
 • Nagrody i wyróżnienia[]

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona internetowa zespołu (ang.)
 • Przypisy

  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Nagrody Grammy (ang. Grammy Award) − przyznawane corocznie przez amerykańską Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji, honorują wyróżniające się osiągnięcia w muzyce. Ceremonie rozdania nagród uświetniają występy cenionych artystów, zaś sama Grammy uważana jest poniekąd za muzycznego Oscara.Glee to amerykański musicalowy serial telewizyjny (komediodramat), emitowany przez stację Fox od 19 maja 2009 do 20 marca 2015 roku. Koncentrował się na życiu młodych ludzi, którzy śpiewają wspólnie w szkolnym chórze w fikcyjnym liceum imienia Williama McKinleya w Limie w stanie Ohio. Opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego, postanawiający przywrócić licealnemu klubowi dawną świetność. W swojej tematyce Glee skupiał się na zagadnieniach z dziedziny socjologii i nauk społecznych, przede wszystkim na seksualności, kwestiach rasowych, związkach emocjonalnych czy pracy grupowej. Na zespół bohaterów, który w kolejnych sezonach rozwijano lub skracano, wstępnie składali się: przewodzący chórowi nauczyciel Will Schuester (w tej roli Matthew Morrison), trenerka cheerleaderek Sue Sylvester (Jane Lynch), pedagog szkolna Emma Pillsbury (Jayma Mays), żona Willa Terri (Jessalyn Gilsig) oraz ośmioro członków chóru (Lea Michele, Cory Monteith, Chris Colfer, Dianna Agron, Amber Riley, Kevin McHale, Jenna Ushkowitz, Mark Salling).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Baroque pop, chamber pop albo baroque rock to gatunek muzyczny, który wykształcił się w latach 60. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Łączy w sobie elementy popu, rocka oraz muzyki poważnej epoki baroku. Występuje w nim bogata orkiestracja.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.