• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ATM Grupa  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Teleturniej – specyficznie telewizyjny gatunek dziennikarski i typ telewizyjnego programu rozrywkowego. Polega na wykonywaniu przed kamerami przez uczestników (na ogół dobieranych na zasadzie otwartych eliminacji, choć czasem specjalnie zapraszanych do programu – wówczas są to z reguły osoby powszechnie znane) narzuconych im przez organizatora zadań, za co otrzymują – niekiedy bardzo wysokie – nagrody.Sex FM – polski sitcom w reżyserii Jakuba Miszczaka emitowany od 2 września 2007 w TV 4. Akcja serialu rozgrywa się w stacji radiowej. Opowiada o relacjach damsko-męskich wśród członków ekipy stacji.
  Logo w latach 1997–2008
  Logo w latach 2008–2015

  ATM Grupa – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, założone 6 lutego 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Działalność rozpoczęło jako ATM Total Vision s.c., w 1995 przekształcone w spółkę z o.o., a w 2003 – w spółkę akcyjną. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality show.

  Gdzie jest Kłamczuch? (inaczej Kłamczuch) – teleturniej emitowany w telewizji TV 4 od 4 września 2008 roku. Program prowadzi Krzysztof Ibisz. Teleturniej nadawany jest w piątki o godzinie 19:00. Średnia oglądalność programu wynosi 0,3 mln widzów.Przedsiębiorstwo (lub inaczej jednostka gospodarcza) – wyodrębniona prawnie, organizacyjnie i ekonomicznie jednostka, prowadząca działalność gospodarczą. Najczęściej definiowanym celem działalności przedsiębiorstwa jest osiąganie zysku poprzez zaspokajanie potrzeb konsumentów. W jego skład mogą wchodzić mniej lub bardziej odrębne jednostki gospodarcze, nazywane zakładami. Nieco inne znaczenie ma przedsiębiorstwo w języku prawnym.

  O firmie[ | edytuj kod]

  Spółka produkuje programy na zlecenie Telewizji Polsat, TVN, Polskich Mediów (TV4) oraz TVP.

  Przebojowe dzieci – program rozrywkowy emitowany przez telewizję Polsat od 9 marca 2008 w niedzielę o godzinie 16.45. Program prowadzą Edyta Herbuś i Maciej Rock, a producentem jest Profilm Agencja Filmowa (twórca znanego formatu "Od przedszkola do Opola") będąca częścią ATM Grupy. Za scenariusz i reżyserię pierwszych pięciu nagranych odcinków (3 wyemitowanych) odpowiedzialny był Michał Juszczakiewicz. W późniejszych zastąpił go Leszek Kumański. Pierwszą emisję program miał w niedzielę 9 marca 2008 o 16:30, jednak ze względu na słabą oglądalność został przeniesiony na ranne godziny. Powrócił na antenę 30 marca o godzinie 9:30.Spółka akcyjna (niem. Aktiengesellschaft, ang. Joint-stock company, fr. Société par actions, hiszp. Sociedad anónima) – rodzaj powszechnej w gospodarce wolnorynkowej spółki kapitałowej, której forma opiera się na obiegu akcji będących w posiadaniu akcjonariuszy. Kapitał zakładowy składa się z wkładów założycieli, którzy stają się współwłaścicielami spółki.
   Z tym tematem związana jest kategoria: Produkcje grupy ATM.

  Firma sprzedaje licencje na swoje programy odbiorcom zagranicznym, m.in. do Nowej Zelandii (Awantura o kasę), Włoch, Grecji, Czech oraz Hiszpanii (Gra w ciemno), a także do Irlandii i na Ukrainę – licencję na reemisję serialu Pierwsza miłość.

  Grupa ATM prowadzi działalność w czterech segmentach operacyjnych – produkcja telewizyjna i filmowa, zarządzanie aktywami trwałymi, nadawanie oraz działalność pozostała.

  Telekamery 2003 – szóste wręczenie nagrody Telekamery Tyle Tygodnia za rok 2002 dla postaci telewizyjnych. Gościem zagranicznym była Catherine Deneuve. Nagrody przyznano w 8 kategoriach. Gala odbyła się 20 stycznia 2003.Złotopolscy – polski serial obyczajowy emitowany od 1997 (odcinek pilotażowy wyświetlono 23 czerwca 1997, zaś premiera nastąpiła 3 stycznia 1998 roku) do 25 grudnia 2010 w TVP2 oraz w TVP Polonia z angielskimi napisami. Przedstawiał losy dwóch gałęzi rodu Złotopolskich, zapoczątkowanych przez Dionizego Złotopolskiego i jego siostrę bliźniaczkę Eleonorę Gabriel.

  W skład Grupy Kapitałowej ATM wchodzi 8 spółek:

  1. ATM Grupa SA – największy niezależny polski producent telewizyjny;
  2. Studio ATM Sp. z o.o. – największe w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej z siedzibą w Warszawie;
  3. ATM System Sp. z o.o. – wynajem sprzętu i studiów telewizyjnych, usługi telewizyjne, filmowe, postprodukcja, transport;
  4. Studio A Sp. z o.o. – producent m.in. serialu Ranczo;
  5. Profilm Sp. z o.o. – producent m.in. serialu Ojciec Mateusz;
  6. BoomBit SA – produkująca i wydająca gry oraz aplikacje mobilne na platformy: iOS, Android, MAC, Windows Phone.;
  7. FM Aldentro (w ATM Grupie od 2014 r.) – zajmująca się organizacją wydarzeń medialnych, koncertów, imprez oraz stoisk targowych, specjalizująca się w produkcji programów dedykowanych w jakości telewizyjnej za pośrednictwem portali internetowych, mediów społecznościowych i YouTube;
  8. ATM Inwestycje – spółka celowa do realizacji projektów inwestycyjnych i deweloperskich.

  30 września 2014 w wyniku połączenia Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. i Baltmedia Sp. z o.o., druga z nich przestała istnieć, a Profilm Agencja Filmowa Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Profilm Sp. z o.o.

  Ekipa – polski serial telewizyjny polityczny, emitowany od 13 września 2007 r. do 6 grudnia 2007 r. w telewizji Polsat. Jest on pierwszą produkcją tego typu w Polsce i jednocześnie pierwszą od 25 lat całkowicie polską produkcją Agnieszki Holland, która jest głównym reżyserem serialu. Serial liczy 14 odcinków. Serial był kręcony od 29 listopada 2006 do 23 kwietnia 2007.Fala zbrodni – polski serial kryminalno-sensacyjny, emitowany w telewizji Polsat od 7 listopada 2003 do 7 lutego 2008, realizowany na licencji szwedzkiej firmy Jarowskij Enterprises AB (w Szwecji jego odpowiednik nosił tytuł Brottsvåg). Serial cechuje się dużą ilością akcji, brutalnością i często padającymi wulgaryzmami.

  Telewizja[ | edytuj kod]

  ATM Grupa złożyła wniosek o przyznanie koncesji na nadawanie dwóch stacji telewizyjnych: ATM TV (o profilu uniwersalnym) i ATM Rozrywka (o profilu filmowo-rozrywkowym). Otrzymała ją 16 lutego 2011 na mocy uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ponadto ATM Grupa wystartowała w konkursie o miejsce w pierwszym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej dla ATM Rozrywka TV. Kanał ten otrzymał koncesję na nadawanie naziemne 26 kwietnia 2011 i znalazł się w MUX-1 DVB-T wśród trzech głównych kanałów TVP oraz trzech innych kanałów wyłonionych w tym samym konkursie. 20 lutego 2012 w godzinach popołudniowych kanał rozpoczął testy na satelicie HotBird, a od 29 lutego 2012 testy te pojawiły się również w emisji DVB-T. ATM Rozrywka oficjalnie wystartowało 1 sierpnia 2012.

  Policjantki i policjanci – serial paradokumentalny produkcji ATM Grupa, emitowany na antenie TV4. W pierwszych dwóch seriach opowiadała historię czworga, a od serii trzeciej sześciorga głównych bohaterów – policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej. Akcja serialu toczy się głównie na patrolach ulic Wrocławia, a także przy interwencjach.Mecenas Lena Barska – polski serial obyczajowy produkcji ATM Grupa, emitowany od 1 października 2017 do 26 maja 2018 na antenie TV4.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Sony Pictures Television, Inc. (krócej SPT) – jedna z ważniejszych wytwórni telewizyjnych należąca do Sony Pictures Television Group, jednego z holdingu Sony Pictures Entertainment medialnej filii firmy Sony Corporation. Wytwórnia ta powstała w 2002 roku w miejsce usuniętej Columbia TriStar Television.
  Świat według Kiepskich – telewizyjny serial komediowy (sitcom) w reżyserii Okiła Khamidowa, a następnie Patricka Yoki, produkowany przez ATM dla Telewizji Polsat, wymyślony w 1997 przez Aleksandra Sobiszewskiego, Janusza Sadzę, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę. Pierwsze 3 odcinki powstały zimą na przełomie 1998 i 1999 roku, premiera pierwszego z nich miała miejsce 16 marca 1999. Serial piętnuje wady takie jak lenistwo czy egoizm oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów. Obecnie jest drugim po telenoweli Klan najdłużej emitowanym polskim serialem. Zarówno premierowe odcinki jak i powtórki serialu gromadzą przed telewizorami 2,5-3 mln widzów.
  Multipleks telewizyjny, multipleks telewizji cyfrowej, multipleks cyfrowy, multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, multipleks DVB-T (w skrócie MUX lub MX z ang. multiplex) to pakiet kanałów telewizyjnych, radiowych i dodatkowych usług jednocześnie transmitowanych cyfrowo do odbiorcy w jednym kanale częstotliwości.
  Pitbull – polski sensacyjny serial telewizyjny, emitowany w TVP2 od 15 grudnia 2005 roku do 22 czerwca 2008 roku. Opowiada o pracy warszawskich policjantów z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji.
  Ranczo Wilkowyje – polski film fabularny z 2007 roku w reżyserii Wojciecha Adamczyka, którego fabuła nawiązuje do serialu telewizyjnego wyprodukowanego przez TVP pt. Ranczo.
  Ryszard Kotys (ur. 20 marca 1932 w Mniowie) – polski aktor i reżyser, kawaler Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.
  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (skrót – sp. z o.o.) – forma prawna przedsiębiorstw tworzona przez jedną lub więcej osób, zwanych wspólnikami, które odpowiadają za zobowiązania przedsiębiorstwa w ograniczonym zakresie. Spotykana w licznych krajach Europy, w tym w Polsce.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.878 sek.