• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ACCA Polska

  Przeczytaj także...
  ACCA - Association of Chartered Certified Accountants (Międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości) - jest to organizacja grupująca i egzaminująca finansistów. Aby zostać członkiem stowarzyszonym (Affiliate) należy zdać lub być zwolnionym z 14 egzaminów. Aby zostać członkiem ACCA należy ponadto zdać moduł o etyce w zawodzie, mieć co najmniej 3 udokumentowane lata doświadczenia w zawodzie oraz wypełnić 13 tzw. performance objectives. Według stanu ze stycznia 2009 ACCA ma na całym świecie w 170 krajach 122 tysięcy członków i 325 tysięcy studentów. ACCA ma swoje główne biuro w Londynie podczas gdy administracja znajduje się w Glasgow w Wielkiej Brytanii.CFO European Summit - międzynarodowa konferencja organizowana przez ACCA Polska od 2008 roku. Jest jednym z największych i najważniejszych spotkań przedstawicieli branży finansowej w Polsce i Europie.

  ACCA Polska – polski oddział działającej blisko 100 lat międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości (ACCA). Przedstawicielstwo funkcjonuje w Polsce od 2004 roku, dyrektor zarządzającą ACCA w Polsce jest Magdalena Hernandez .

  Członkowie ACCA Polska[]

  Prestiżowy tytuł członkowski ACCA posiada w Polsce ponad 1200 osób, a kolejne 3000 jest w trakcie zdobywania kwalifikacji. W obu grupach są zarówno dyrektorzy finansowi, CFO, CEO, członkowie zarządów jak i audytorzy, kontrolerzy finansowi czy doradcy podatkowi.

  Aktywność ACCA Polska[]

  Głównymi celami działalności ACCA Polska są: promocja kwalifikacji ACCA, szerzenie wiedzy z zakresu finansów., tworzenie dobrych praktyk oraz dzielenie się nimi ze środowiskiem finansistów, a także wspieranie i aktywizacja studentów oraz członków organizacji. ACCA Polska jest organizatorem corocznej konferencji CFO European Summit, jednego z najważniejszych spotkań przedstawicieli branży finansowej w Polsce i Europie. Organizacja wspiera również merytorycznie ogólnopolski konkurs “Dyrektor Finansowy Roku”.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona ACCA Polska
 • Strona konkursu "Dyrektor Finansowy Roku"
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.