• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • ABC Entertainment Group

  Przeczytaj także...
  Live Well Network (wcześniej jako Live Well HD Network) - amerykańska telewizja lifestylowa powstała 27 kwietnia 2009 roku należąca do ABC Entertainment Group, telewizyjnej filii The Walt Disney Company. Nadaje w wysokiej rozdzielczości cyfrowej HD. Kanał propaguje zdrowy styl życia zachęcając amerykanów m.in. do chodzenia na siłownię czy zrezygnowania ze spożywania w dużych ilościach jedzenia typu fast food.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  ABC News - amerykański dział informacyjny sieci ABC powstały 15 czerwca 1945 roku. Współpracuje z siostrzaną telewizją ABC Network i radiem Citadel Media. ABC News obecnie należy do ABC Entertainment Group, części korporacji The Walt Disney Company.

  ABC Entertainment Groupamerykański holding mediowy utworzony formalnie w 2009 roku, należący do The Walt Disney Company. W jego obrębie znajdują się wszystkie przedsiębiorstwa powiązane z telewizją ABC.

  Historia[]

  Formalnie spółka powstała w 2009 roku, kiedy to Disney-ABC Television Group poinformowało, że ABC Entertainment i ABC Studios zostaną połączone w nową jednostkę o nazwie ABC Entertainment Group. Tydzień później ogłoszono również, że w nowej grupie będzie pracować o 5% pracowników mniej.

  American Broadcasting Company (krócej ABC lub ABC Network) − jedna z trzech głównych amerykańskich sieci telewizyjnych w USA, powstała w 1932 jako radio NBC Blue Network. Obecnie należy ona do The Walt Disney Company.ABC News Now – amerykański, 24-godzinny, informacyjny kanał telewizyjny. Wystartował 26 lipca 2004 roku. Właścicielem niego jest przedsiębiorstwo The Walt Disney Company, właściciel m.in. takich kanałów jak: Disney Channel, ABC.

  Struktura grupy[]

 • ABC
 • ABC News
 • ABC News Now
 • ABC Family
 • SOAPnet
 • A&E Television Networks (42,5%)
 • Live Well Network
 • Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona ABC. [dostęp 2010-09-27].
 • Przypisy

  Disney-ABC Television Group – podmiot utworzony przez The Walt Disney Company, w skład którego wchodzą wszystkie firmy koncernu związane z branżą telewizyjną. Najważniejszą spośród nich jest sieć telewizyjna ABC. Ponadto do Disney-ABC należą (zarówno amerykańskie, jak i zagraniczne) kanały tematyczne Disneya. Cztery z nich: Disney Channel, Disney XD, Jetix Play i ESPN Classic Sport dostępne są również na rynku polskim. Częścią grupy są także firmy zajmujące się produkcją programów telewizyjnych.SOAPnet - amerykański kanał telewizyjny, wyspecjalizowany w emisji oper mydlanych. Początkowo stacja pokazywała tylko seriale znane wcześniej z anteny blisko z nią powiązanej telewizji ABC. Z czasem ramówka była jednak rozszerzana również o produkcje innych nadawców. Stacja istnieje od roku 2000, zaś obecnie jest częścią Disney-ABC Television Group.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  The Walt Disney Company (krócej Disney) (NYSE: DIS) – największa na świecie korporacja mediowa założona 16 października 1923 w Burbanku przez braci Walta i Roya Disneyów, jako małe studio animacyjne pod nazwą Disney Brothers Cartoon Studio. W 2008 roku przychody firmy uplasowały ją na pierwszym miejscu wśród wszystkich korporacji mediowych świata wyprzedzając dotychczasowego lidera, TimeWarner Company.
  Los Angeles Times (znana także jako LA Times) – gazeta codzienna publikowana w Los Angeles w Kalifornii, rozprowadzana głównie w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. W dniu 22 października 2012 - tuż przed wyborami prezydenckimi - dziennik opowiedział się za wyborem Baracka Obamy na drugą kadencję.
  ABC Studios – czołowa amerykańska wytwórnia telewizyjna zajmująca się produkcją seriali powstała w 1985 jako Touchstone Television (ówcześnie część Touchstone Films, Inc.). W 2007 roku szef Disneya, Robert Iger, wprowadził zasadę porządkowania marek w firmie która zakładała, że na szeroką skalę firma będzie posługiwała się tylko trzema markami – Disney, ESPN i ABC. Było to bezpośrednią przyczyną zmiany szyldu na ABC Studios, gdyż spółka ta miała stać się rozpoznawalna dzięki inwestycjom w nowe seriale telewizyjne.
  Freeform (formalnie znany jako ABC Family) – amerykański kanał telewizyjny o profilu rozrywkowym, należący do Disney-ABC Television Group.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.