• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 7 listopada  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Julius Hübner (ur. 27 stycznia 1806 w [[Oleśnica|Oleśnicy], zm. 7 listopada 1882 w Loschwitz) – niemiecki malarz specjalizujący się w tematyce historycznej, ojciec Emila.May Nilsson (ur. 5 maja 1921 - zm. 7 listopada 2009) – była szwedzka narciarka alpejska. Jej największym sukcesem jest brązowy medal wywalczony w slalomie podczas mistrzostw świata w Zakopanem.
  Warto wiedzieć że... beta

  Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Weimar – miasto na prawach powiatu w Niemczech, w kraju związkowym Turyngia, jedno z europejskich centrów kulturalnych.
  Adam Sierżęga (ur. 7 listopada 1975 we Wrocławiu) - polski perkusista i autor tekstów, muzyk sesyjny. Adam Sierżęga znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Lost Soul, której był członkiem w latach 1990-1995 i 1997-2006. Wraz z zespołem nagrał m.in. trzy albumy studyjne. Od 2006 roku występuje w formacji Armagedon. Od 2007 roku z przerwami występuje jako muzyk koncertowy w zespole Azarath. Był także członkiem zespołów Shemhamforash i Christ the Insane.
  Katastrofa lotu ADC Airlines 86 - miała miejsce 7 listopada 1996 roku. Boeing 727, lecący z Port Harcourt do Lagos, rozbił się w okolicach miasta Ejirin. W katastrofie zginęły 144 osoby (134 pasażerów i 10 członków załogi) - wszyscy na pokładzie.
  Jürgen Damm Rascón (ur. 7 listopada 1992 w Tuxpan) – meksykański piłkarz pochodzenia niemieckiego występujący na pozycji prawego skrzydłowego, obecnie zawodnik Pachuki.
  Mark Wayne Hateley (ur. 7 listopada 1961 w Wallasey) – były angielski piłkarz. Grał najczęściej na pozycji środkowego napastnika.
  Ingrid Wiktoria Zofia Luiza Małgorzata Bernadotte, duń. Ingrid Victoria Sofia Louisa Margareta (ur. 28 marca 1910 w Sztokholmie, zm. 7 listopada 2000 w Fredensborgu) – księżniczka szwedzka, królowa duńska z dynastii Bernadotte. Córka króla Szwecji Gustawa VI Adolfa Bernadotte i jego żony księżniczki Małgorzaty Connaught. Żona króla Danii – Fryderyka IX. Matka królowej Danii – Małgorzaty II.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.246 sek.