• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 6 sierpnia  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Vitantonio Liuzzi (ur. 6 sierpnia 1981) – włoski kierowca wyścigowy. Od sezonu 2011 kierowca wyścigowy hiszpańskiego zespołu Hispania Racing F1 Team.Mathilde Marie Theresia Henriette Christine Luitpolda von Bayern (ur. 17 sierpnia 1877 w Lindau; zm. 6 sierpnia 1906 w Davos) - księżniczka Bawarii.

  6 sierpnia jest 218. (w latach przestępnych 219.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 147 dni.

  Święta[ | edytuj kod]

 • Imieniny obchodzą: Felicysym, Jakub, January, Just, Maria, Namir, Nasław, Oktawian, Stefan, Walburga i Wincenty.
 • Boliwia, Jamajka – Święto Niepodległości
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie – rocznica dojścia do władzy szejka Zaida ibn Sultan an-Nahajana
 • Wspomnienia i święta w Kościele katolickim:
 • Przemienienie Pańskie
 • bł. Oktawian (biskup)
 • Pop art, popart (z ang. popular art = sztuka popularna) – prąd artystyczny w sztuce po II wojnie światowej, wywodzący się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Termin pop-art został po raz pierwszy użyty przez angielskiego krytyka sztuki Lawrence’a Allowaya w „Przeglądzie Architektonicznym” („Architectural Digest”) z 1952 roku do opisania tych obrazów, które ilustrowały powojenny konsumpcjonizm i czerpały z dóbr materializmu.Jan Baptysta Kleczyński, niem. Johann Baptist Kletzinsky (ur. 14 czerwca 1756 w Karwinie, zm. 6 sierpnia 1828 w Wiedniu) – polsko-austriacki skrzypek, dyrygent i kompozytor.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Charles Edward Haden (ur. 6 sierpnia 1937 w Shenandoah) – amerykański kontrabasista jazzowy, długoletni współpracownik saksofonisty Ornette Colemana. Laureat NEA Jazz Masters Award 2012.
  Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Rarotonga – wyspa wchodząca w skład Południowych Wysp Cooka, należąca administracyjnie do terytorium zależnego Nowej Zelandii - Wyspy Cooka. Wyspa stanowi jednocześnie jednostkę administracyjną o takiej samej nazwie.
  Wojciech Zagórski właśc. Wojciech Cacko-Zagórski (ur. 6 sierpnia 1928, zm. 29 kwietnia 2016 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.
  Maria Aleksandra Grzelka (ur. 6 sierpnia 1945 w Jabłowie na Kociewiu) – sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, członek Państwowej Komisji Wyborczej.
  Gaeta (ant. Caieta) - niewielkie portowe miasto we Włoszech, na wybrzeżu morza Tyrreńskiego, w regionie Lacjum, prowincji Latina. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej od "kaiàdas" lub "kaiètas", czyli jaskinia. Mieści się tu baza operacji morskich NATO. Na szycie Monte Orlando znajduje sie mauzoleum rzymskiego senatora, konsula i cenzora Lucjusza Munatiusa Plancusa.
  Everett Sloane (ur. 1 października 1909 w Nowym Jorku, zm. 6 sierpnia 1965 w Los Angeles) – amerykański reżyser i aktor.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.264 sek.