• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 67. ceremonia wręczenia Złotych Globów


  UWAGA: TA PODSTRONA MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI PRZEZNACZONE TYLKO DLA OSÓB PEŁNOLETNICH  Przeczytaj także...
  Christoph Waltz (ur. 4 października 1956 w Wiedniu) – austriacki aktor, zdobywca dwóch nagród Oscara za rolę drugoplanową w obrazie Bękarty wojny i Django, laureat Złotej Palmy dla najlepszego aktora podczas 62. Festiwalu Filmowego w Cannes w 2009 roku oraz Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową.Chloë Stevens Sevigny (ur. 18 listopada 1974 w Darien) – amerykańska aktorka pochodzenia francusko-polskiego (ze strony matki – Janine Malinowski).
  Złote Globy dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu jest to kategoria Złotych Globów, przyznawana od 1951 roku jako przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Powstała wskutek podziału nagrody za główną rolę męską na dramat oraz komedię/musical.

  67. ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w niedzielę 17 stycznia 2010 roku w Beverly Hilton Hotel. Ceremonię transmitowała stacja NBC. Galę poprowadził Ricky Gervais.

  Nominacje do nagród ogłoszono 15 grudnia 2009 roku, przez Diane Kruger, Johna Krasinskiego i Justina Timberlake’a.

  Same nagrody wręczali: Amy Adams, Christina Aguilera, Jennifer Aniston, Justin Bartha, Kristen Bell, Halle Berry, Josh Brolin, Gerard Butler, Cher, Bradley Cooper, Chace Crawford, Robert De Niro, Cameron Diaz, Leonardo DiCaprio, Colin Farrell, Harrison Ford, Jodie Foster, Matthew Fox, Jennifer Garner, Mel Gibson, Lauren Graham, Tom Hanks, Neil Patrick Harris, Sally Hawkins, Ed Helms, Kate Hudson, Felicity Huffman, Samuel L. Jackson, Nicole Kidman, Jane Krakowski, Ashton Kutcher, Taylor Lautner, Zachary Levi, Sophia Loren, Paul McCartney, Helen Mirren, Jim Parsons, Amy Poehler, Julia Roberts, Mickey Rourke, Zoe Saldana, Arnold Schwarzenegger, Steven Spielberg, Kiefer Sutherland, Mike Tyson, Sofía Vergara, Olivia Wilde, Kate Winslet, Reese Witherspoon i Sam Worthington.

  Jonathan Daniel Hamm, bardziej znany jako Jon Hamm (ur. 10 marca 1971 r. w Saint Louis w stanie Missouri, USA) - amerykański aktor i producent filmowy, znany m.in. z roli Dona Drapera w serialu Mad Men, za którą w 2008 roku zdobył nagrodę Złotego Globu dla Najlepszego aktora w dramacie telewizyjnym oraz Emmy.Arnold Alois Schwarzenegger (ur. 30 lipca 1947 w Thal) – austriacko-amerykański aktor, kulturysta i polityk, gubernator stanu Kalifornia w latach 2003-2011.

  Najwięcej nominacji w tym roku w kategoriach produkcji filmowych zdobył film W chmurach w reżyserii Jasona Reitmana. Obraz otrzymał w sumie sześć nominacji, w tym dla najlepszego filmu dramatycznego. W tej kategorii nominowani zostali jeszcze: fantastycznonaukowy Avatar Jamesa Camerona, wojenny The Hurt Locker. W pułapce wojny w reżyserii Kathryn Bigelow, niezależny dramat Hej, skarbie Lee Danielsa oraz rozgrywający się w czasach II wojny światowej film Quentina Tarantino Bękarty wojny.

  Marion Cotillard (ur. 30 września 1975 w Paryżu) − francuska aktorka, laureatka Oscara z 2008 roku za rolę Édith Piaf w filmie Niczego nie żałuję – Edith Piaf.Micheal Giacchino (ur. 10 października 1967 w Riverside) – amerykański kompozytor ścieżek dźwiękowych do filmów, seriali telewizyjnych i gier komputerowych. Stworzył muzykę do serialu Zagubieni, filmów Iniemamocni, Star Trek i gier Medal of Honor czy Call of Duty. W swoich utworach często korzysta z instrumentów dętych.

  O jedną nominację mniej otrzymał musical Roba Marshalla Dziewięć. Kontrkandydatami obrazu w kategorii najlepszy film komediowy lub musical są: 500 dni miłości Marca Webba, Kac Vegas Todda Phillipsa, To skomplikowane Nancy Meyers oraz Julie i Julia w reżyserii Nory Ephron.

  Gwiazdą dwóch ostatnich wyżej wymienionych filmów jest aktorka Meryl Streep, która otrzymała w tym roku 24. i 25. nominację do Złotego Globu. Streep nominację otrzymała w jednej kategorii: najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu, więc ma szansę na tylko jedną nagrodę. Ponadto w tej kategorii nominowano Marion Cotillard za rolę w filmie Dziewięć, Julię Roberts za film Gra dla dwojga i Sandrę Bullock za rolę w komedii Narzeczony mimo woli. Bullock również w tym roku otrzymała dwie nominacje, lecz drugą już w kategorii najlepsza aktorka w filmie dramatycznym; Bullock nominację otrzymała za rolę w dramacie sportowym Wielki Mike. The Blind Side. Rywalkami Bullock w tej kategorii są: debiutantka Gabourey Sidibe, która rolą w filmie Hej, skarbie zachwyciła świat, Carey Mulligan, która zagrała w obrazie Była sobie dziewczyna, Helen Mirren i jej rola w dramacie biograficznym Ostatnia stacja oraz Emily Blunt, która wystąpiła w kostiumowym filmie Młoda Wiktoria.

  Anna Kendrick (ur. 9 sierpnia 1985 w Portland, w stanie Maine) − amerykańska aktorka i piosenkarka. Szerszej publiczności dała się poznać w sadze Zmierzch, w której zagrała Jessicę Stanley. Rok po premierze pierwszej części Zmierzchu, w kinach pojawił się film W chmurach, gdzie Kendrick zagrała rolę drugoplanową u boku George’a Clooneya. Za rolę Natalie Keener została nominowana do Oscara w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa.W imieniu armii (ang. The Messenger, 2009) − amerykański niezależny melodramat wojenny w reżyserii debiutanta Orena Movermana.

  W kategorii aktorek drugoplanowych nominowane zostały dwie aktorki występujące w filmie W chmurach: Anna Kendrick i Vera Farmiga. Jednak zdecydowaną faworytką w tej kategorii wydaje się być Mo’Nique, która wystąpiła w filmie Hej, skarbie. Nominowane zostały również: Penélope Cruz za rolę w musicalu Dziewięć i Julianne Moore, która wystąpiła w filmie Samotny mężczyzna.

  Lauren Helen Graham (ur. 16 marca 1967) – nominowana do Złotego Globu, amerykańska aktorka. Znana głównie z roli Lorelai Gilmore w serialu Kochane kłopoty.Edward Paul "Ed" Helms (ur. 24 stycznia 1974 w Atlancie, stan Georgia) - amerykański aktor i satyryk, który dzięki udziałowi w programie The Daily Show Jona Stewarta oraz w serialu Biuro zyskał popularność.

  W kategoriach aktorów, na pierwszy plan wysuwa się Matt Damon, który podobnie jak Meryl Streep i Sandra Bullock otrzymał w tym roku dwie nominacje: dla najlepszego aktora w filmie komediowym lub musicalu za rolę w filmie Intrygant oraz za drugoplanową rolę w filmie Invictus – Niepokonany.

  Meryl Streep, właściwie Mary Louise Streep (ur. 22 czerwca 1949 w Summit) – amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Jest powszechnie uważana za jedną z najbardziej utalentowanych i szanowanych aktorek naszych czasów.Justin Lee Bartha, lepiej znany jako Justin Bartha (ur. 21 lipca 1978 w Fort Lauderdale) – amerykański aktor, scenarzysta i producent filmowy, telewizyjny i teatralny.

  Rywalami Damona w tej pierwszej kategorii są: Daniel Day-Lewis za Dziewięć, Robert Downey Jr. za Sherlocka Holmesa, Joseph Gordon-Levitt za 500 dni miłości oraz Michael Stuhlbarg za Poważny człowiek. W kategorii najlepszego aktora w filmie dramatycznym nominowany został partner Damona z filmu Invictus – Niepokonany Morgan Freeman; również w tej kategorii nominowani zostali: Colin Firth za rolę w filmie Samotny mężczyzna, Jeff Bridges za Szalone serce, George Clooney za W chmurach i Tobey Maguire za rolę w obrazie Bracia.

  Klopsiki i inne zjawiska pogodowe (ang. Cloudy with a Chance of Meatballs) − amerykański film animowany z 2009 roku. Jest to animowana opowieść, opowiadająca o walce z głodem. Pierwszy film w historii wydany na Blu-ray 3D.Janet McTeer (ur. 8 maja 1961 w Newcastle upon Tyne) − brytyjska aktorka, nominowana do Oscara za rolę w filmie Niesione wiatrem. Laureatka nagrody Tony za rolę w sztuce Dom lalek.

  Faworytem w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy wydaje się być Austriak Christoph Waltz i jego rola w filmie Bękarty wojny. Nominowani zostali jeszcze: Woody Harrelson za rolę w filmie W imieniu armii, Christopher Plummer za Ostatnia stacja, Stanley Tucci za grę w obrazie Nostalgia anioła i wyżej wymieniony Matt Damon.

  Stanley Tucci, Jr. (ur. 11 listopada 1960 w Peekskill) − amerykański aktor (pochodzenia włoskiego), producent filmowy, reżyser i scenarzysta. Nominowany w 2010 roku do Oscara za drugoplanową rolę w filmie Nostalgia anioła.Michael Haneke (ur. 23 marca 1942 w Monachium) – austriacki reżyser i scenarzysta, dwukrotny laureat Złotej Palmy dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym w Cannes za obrazy Miłość oraz Biała wstążka. Ponadto twórca takich dzieł jak Funny Games, Pianistka i Ukryte.

  W gronie najlepszych reżyserów znaleźli się: Kathryn Bigelow, James Cameron, Clint Eastwood (za film Invictus – Niepokonany), Jason Reitman i Quentin Tarantino. Dwaj ostatni znaleźli się również w gronie nominowanych scenarzystów, a obok nich Neill Blomkamp i Terri Tatchell za Dystrykt 9, Mark Boal za The Hurt Locker. W pułapce wojny i Nancy Meyers za To skomplikowane.

  Vera Ann Farmiga (ur. 6 sierpnia 1973 w Passaic, New Jersey) – amerykańska aktorka, nominowana w 2010 roku do Oscara za rolę drugoplanową w obrazie W chmurach.Młoda Wiktoria (ang. The Young Victoria, 2009) − amerykańsko-brytyjski melodramat historyczny w reżyserii Jeana-Marca Vallée.

  Najlepszym filmem zagranicznym może się okazać jeden z nominowanych produkcji: włoska Baaria, Biała wstążka Michaela Haneke, francuski Prorok, najnowszy obraz Almodóvara Przerwane objęcia i chilijska Służąca.

  Jedynym Polakiem nominowanym w tym roku jest Abel Korzeniowski, który skomponował muzykę do filmu Samotny mężczyzna.

  W kategoriach telewizyjnych na czele z nominacjami stoi stacja telewizyjna HBO, której produkcje otrzymały w sumie 17 nominacji, a w kategorii najlepszy serial dramatyczny o nagrodę ubiegają się aż dwie produkcje tej stacji: Trzy na jednego i Czysta krew. Poza nimi o statuetkę dla najlepszego serialu dramatycznego walczą także: Dexter (Showtime), Dr House (FOX) i Mad Men (AMC).

  Podkomisarz Brenda Johnson (ang. The Closer) – amerykański serial kryminalny, emitowany od 2005 r. przez stację telewizyjną TNT (w Polsce od 2008 r. przez TVP2)Kiefer William Frederick Dempsey George Rufus Sutherland, lepiej znany jako Kiefer Sutherland (ur. 21 grudnia 1966 w Paddington w Londynie) – kanadyjski aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny.

  W kategorii serialu komediowego, serial Ekipa z HBO zmierzy się z tegorocznymi Glee i Współczesną rodziną (oba od FOXa), oraz Rockefeller Plaza 30 i Biurem (oba od NBC).

  Serial Glee otrzymał najwięcej nominacji, razem cztery.

  Anna Paquin na wzór Damona, Streep i Bullock również otrzymała dwie nominacje w tym roku, jednak obie w kategoriach telewizyjnych. Paquin, laureatka zeszłorocznego Złotego Globu dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym, za udział w serialu Czysta krew, również w tym roku została nominowana w tej kategorii i za tę samą rolę, jednak już w drugim sezonie tego serialu. Drugą nominację Paquin otrzymała za kreację Ireny Sendlerowej w telewizyjnym dramacie biograficznym Dzieci Ireny Sendlerowej.

  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.Robert John Elias Downey Jr. (ur. 4 kwietnia 1965 na Manhattanie w Nowym Jorku) - amerykański aktor filmowy i telewizyjny, producent filmowy, scenarzysta, autor tekstów piosenek, komik.

  Nagrodę im. Cecila B. DeMille’a w tym roku otrzyma reżyser Martin Scorsese. Nagrodę wręczą mu aktorzy Robert De Niro i Leonardo DiCaprio.

  Tegorocznie czwórka aktorów otrzymała po dwie nominacje, jednak tylko trójka z nich mogła otrzymać po dwie nagrody. Ostatecznie po jednej nagrodzie otrzymały tylko dwie aktorki:

 • Sandra Bullock
 • najlepsza aktorka w filmie dramatycznym − Wielki Mike. The Blind Side
 • (nominacja) najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu − Narzeczony mimo woli
 • Matt Damon
 • (nominacja) najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu − Intrygant
 • (nominacja) najlepszy aktor drugoplanowy − Invictus – Niepokonany
 • Meryl Streep
 • najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu − Julie i Julia
 • (nominacja) najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu − To skomplikowane
 • Anna Paquin
 • (nominacja) najlepsza aktorka w serialu dramatycznym − Czysta krew
 • (nominacja) najlepsza aktorka w filmie telewizyjnym lub miniserialu − Dzieci Ireny Sendlerowej
 • Złote Globy dla najlepszego aktora drugoplanowego jest to kategoria Złotych Globów, przyznawana od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej.Alec Baldwin, właśc. Alexander Rae Baldwin III (ur. 3 kwietnia 1958 w Massapequa) – amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1990 znalazł się w magazynie People na liście 50 najpiękniejszych ludzi świata, a w 1995 magazyn Empire umieścił go na 80. miejscu listy 100 najseksowniejszych gwiazd w historii kina. Ma 180 cm wzrostu.

  Spis treści

 • 1 Laureaci i nominowani
 • 1.1 Produkcje kinowe
 • 1.1.1 Najlepszy film dramatyczny
 • 1.1.2 Najlepszy film komediowy lub musical
 • 1.1.3 Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym
 • 1.1.4 Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu
 • 1.1.5 Najlepszy aktor w filmie dramatycznym
 • 1.1.6 Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu
 • 1.1.7 Najlepsza aktorka drugoplanowa
 • 1.1.8 Najlepszy aktor drugoplanowy
 • 1.1.9 Najlepszy reżyser
 • 1.1.10 Najlepszy scenariusz
 • 1.1.11 Najlepszy film zagraniczny
 • 1.1.12 Najlepsza muzyka
 • 1.1.13 Najlepsza piosenka
 • 1.1.14 Najlepszy film animowany
 • 1.2 Produkcje telewizyjne
 • 1.2.1 Najlepszy serial dramatyczny
 • 1.2.2 Najlepszy serial komediowy
 • 1.2.3 Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
 • 1.2.4 Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym
 • 1.2.5 Najlepszy aktor w serialu dramatycznym
 • 1.2.6 Najlepsza aktorka w serialu komediowym
 • 1.2.7 Najlepszy aktor w serialu komediowym
 • 1.2.8 Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym
 • 1.2.9 Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym
 • 1.2.10 Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
 • 1.2.11 Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym
 • 1.3 Nagroda Cecila B. DeMille’a
 • 1.4 Gwiazda Złotych Globów 2009
 • 2 Przypisy
 • Kevin Norwood Bacon (ur. 8 lipca 1958 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania) – amerykański aktor, reżyser i producent filmowy.Olivia Jane Wilde (ur. 10 marca 1984 w Nowym Jorku) – amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna. Zaczęła występować około roku 2000 i od tamtej pory zagrała w wielu filmach i serialach, m.in. w Życiu na fali oraz The Black Donellys. W 2010 roku zagrała w filmie Tron: Dziedzictwo jako Quorra. Od czwartego do siódmego sezonu wcielała się w postać Remy Hadley ("Trzynastki") w serialu Dr House.

  Laureaci i nominowani[]

  Laureaci nagród wyróżnieni są wytłuszczeniem

  Produkcje kinowe[]

  Najlepszy film dramatyczny[]

 • Avatar
 • Bękarty wojny
 • Hej, skarbie
 • The Hurt Locker. W pułapce wojny
 • W chmurach
 • Najlepszy film komediowy lub musical[]

 • Kac Vegas
 • 500 dni miłości
 • Dziewięć
 • Julie i Julia
 • To skomplikowane
 • Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym[]

 • Sandra BullockWielki Mike. The Blind Side
 • Emily BluntMłoda Wiktoria
 • Helen MirrenOstatnia stacja
 • Carey MulliganByła sobie dziewczyna
 • Gabourey SidibeHej, skarbie
 • Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu[]

 • Meryl StreepJulie i Julia
 • Sandra BullockNarzeczony mimo woli
 • Marion CotillardDziewięć
 • Julia Roberts − Gra dla dwojga
 • Meryl StreepTo skomplikowane
 • Najlepszy aktor w filmie dramatycznym[]

 • Jeff BridgesSzalone serce
 • George ClooneyW chmurach
 • Colin FirthSamotny mężczyzna
 • Morgan FreemanInvictus – Niepokonany
 • Tobey MaguireBracia
 • Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu[]

 • Robert Downey Jr.Sherlock Holmes
 • Matt DamonIntrygant
 • Daniel Day-LewisDziewięć
 • Joseph Gordon-Levitt500 dni miłości
 • Michael StuhlbargPoważny człowiek
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa[]

 • Mo’NiqueHej, skarbie
 • Penélope CruzDziewięć
 • Vera FarmigaW chmurach
 • Anna KendrickW chmurach
 • Julianne MooreSamotny mężczyzna
 • Najlepszy aktor drugoplanowy[]

 • Christoph WaltzBękarty wojny
 • Matt DamonInvictus – Niepokonany
 • Woody HarrelsonW imieniu armii
 • Christopher PlummerOstatnia stacja
 • Stanley TucciNostalgia anioła
 • Najlepszy reżyser[]

 • James CameronAvatar
 • Kathryn BigelowThe Hurt Locker. W pułapce wojny
 • Clint EastwoodInvictus – Niepokonany
 • Jason ReitmanW chmurach
 • Quentin TarantinoBękarty wojny
 • Najlepszy scenariusz[]

 • Jason Reitman i Sheldon Turner − W chmurach
 • Quentin TarantinoBękarty wojny
 • Neill Blomkamp, Terri Tatchell − Dystrykt 9
 • Mark Boal − The Hurt Locker. W pułapce wojny
 • Nancy MeyersTo skomplikowane
 • Najlepszy film zagraniczny[]

 • Niemcy Biała wstążka
 • Włochy Baaria
 • Francja Prorok
 • Hiszpania Przerwane objęcia
 • Chile Służąca
 • Najlepsza muzyka[]

 • Michael GiacchinoOdlot
 • Carter Burwell, Karen OGdzie mieszkają dzikie stwory
 • Marvin Hamlisch − Intrygant
 • James HornerAvatar
 • Abel KorzeniowskiSamotny mężczyzna
 • Najlepsza piosenka[]

 • „The Weary Kind” z filmu Szalone serce − muzyka i słowa: T-Bone Burnett, Ryan Bingham
 • „I See You” z filmu Avatar − muzyka i słowa: James Horner, Simon Franglen, Kuk Harrell
 • „Winter” z filmu Bracia − muzyka: U2; słowa: Bono
 • „Cinema Italiano” z filmu Dziewięć − muzyka i słowa: Maury Yeston
 • „(I Want To) Come Home” z filmu Wszyscy mają się dobrze − muzyka i słowa: Paul McCartney
 • Najlepszy film animowany[]

 • Odlot
 • Fantastyczny pan Lis
 • Klopsiki i inne zjawiska pogodowe
 • Koralina i tajemnicze drzwi
 • Księżniczka i żaba
 • Produkcje telewizyjne[]

  Najlepszy serial dramatyczny[]

 • Mad Men, AMC
 • Czysta krew, HBO
 • Dexter, Showtime
 • Dr House, FOX
 • Trzy na jednego, HBO
 • Najlepszy serial komediowy[]

 • Glee, FOX
 • Biuro, NBC
 • Ekipa, HBO
 • Współczesna rodzina, FOX
 • Rockefeller Plaza 30, NBC
 • Najlepszy miniserial lub film telewizyjny[]

 • Szare ogrody
 • Georgia O’Keeffe
 • Mała Dorrit
 • W czasie burzy
 • Podróż powrotna
 • Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym[]

 • Julianna MarguliesŻona idealna
 • Glenn CloseUkłady
 • January JonesMad Men
 • Anna PaquinCzysta krew
 • Kyra SedgwickPodkomisarz Brenda Johnson
 • Najlepszy aktor w serialu dramatycznym[]

 • Michael C. HallDexter
 • Simon BakerMentalista
 • Bill PaxtonTrzy na jednego
 • Jon HammMad Men
 • Hugh LaurieDr House
 • Najlepsza aktorka w serialu komediowym[]

 • Toni ColletteWszystkie wcielenia Tary
 • Courteney CoxCougar Town: Miasto kocic
 • Edie FalcoSiostra Jackie
 • Tina FeyRockefeller Plaza 30
 • Lea MicheleGlee
 • Najlepszy aktor w serialu komediowym[]

 • Alec BaldwinRockefeller Plaza 30
 • Steve CarellBiuro
 • David DuchovnyCalifornication
 • Thomas JaneWyposażony
 • Matthew MorrisonGlee
 • Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym[]

 • Drew BarrymoreSzare ogrody
 • Joan Allen − Georgia O’Keeffe
 • Jessica LangeSzare ogrody
 • Anna PaquinDzieci Ireny Sendlerowej
 • Sigourney WeaverModlitwy za Bobby’ego
 • Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym[]

 • Kevin Bacon − Podróż powrotna
 • Kenneth Branagh − Wallander
 • Chiwetel EjioforOstatnia partia
 • Brendan Gleeson − W czasie burzy
 • Jeremy Irons − Georgia O’Keeffe
 • Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym[]

 • Chloë SevignyTrzy na jednego
 • Jane Adams − Wyposażony
 • Rose ByrneUkłady
 • Jane LynchGlee
 • Janet McTeer − W czasie burzy
 • Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym[]

 • John LithgowDexter
 • Michael EmersonZagubieni
 • Neil Patrick HarrisJak poznałem waszą matkę
 • William HurtUkłady
 • Jeremy PivenEkipa
 • Nagroda Cecila B. DeMille’a[]

 • Martin Scorsese
 • Gwiazda Złotych Globów 2009[]

 • Mavis Spencer
 • Przypisy

  Julianne Moore, prawdziwe nazwisko Julie Anne Smith (ur. 3 grudnia 1960 w Fayetteville, w Północnej Karolinie) – amerykańska aktorka, czterokrotnie nominowana do Oscara.James Francis Cameron (ur. 16 sierpnia 1954 w Kapuskasing) – kanadyjski reżyser kina akcji, scenarzysta i producent filmowy.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Fantastyczny pan Lis (ang. Fantastic Mr. Fox) – film animowany produkcji 20th Century Fox z 2009 roku. Ekranizacja książki Roalda Dahla pod tym samym tytułem.
  James Roy Horner (ur. 14 sierpnia 1953 w Los Angeles) – amerykański kompozytor muzyki filmowej. Stworzył muzykę do ponad 110 filmów.
  Chile (Republika Chile, hiszp. República de Chile) – państwo w Ameryce Południowej, ciągnące się długim pasem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago. Graniczy z Peru, Boliwią i Argentyną. Do Chile należą liczne wyspy przybrzeżne i wyspy na otwartym oceanie (w sumie ok. 3 tys.): Juan Fernández, Wyspa Wielkanocna (najbardziej oddalona od innych wysp i lądów zamieszkana wyspa na świecie), Sala y Gómez, San Ambrosio, San Félix, Chiloé, Campana, Santa Inés, Chonos.
  Kathryn Bigelow (ur. 27 listopada 1951 w San Carlos, w Kalifornii) - amerykańska reżyserka filmowa. Tworzy obrazy z różnorodnych gatunków: science fiction, film akcji, horror. Jest jedną z czterech kobiet kiedykolwiek nominowanych do Oscara za reżyserię i jedyną kobietą, która tę nagrodę otrzymała.
  Avatar – amerykański film z 2009 roku z gatunku science fiction. Twórcą, scenarzystą i reżyserem filmu jest James Cameron, który swój poprzedni film fabularny nakręcił 12 lat wcześniej. Film został stworzony w technice trójwymiarowej. Światowa premiera odbyła się 18 grudnia 2009, a do polskich kin trafił on 25 grudnia 2009. Avatar jest najbardziej dochodowym filmem w historii kina.
  Nicole Mary Kidman (ur. 20 czerwca 1967 w Honolulu) – australijska aktorka i piosenkarka urodzona w Stanach Zjednoczonych, laureatka Oscara za rolę Virginii Woolf w filmie Godziny.
  Ricky Gervais (ur. 25 czerwca 1961 w Reading) − brytyjski reżyser i aktor komediowy występujący w serialach The Office i Statyści. Ricky Gervais wystąpił też gościnnie jako komik w klubie Split Sides w grze wideo Grand Theft Auto IV.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.081 sek.